Rozhovor k 10. výročí pražské realitní kanceláře Luxent

Rozhovor s ředitelem společnosti s Mgr. Jiřím Kučerou k příležitosti desátého výročí společnosti Luxent. Jaké byly naše začátky a co nás čeká v tomto roce? Přečtěte si více.

Rozhovor k 10. výročí pražské realitní kanceláře Luxent

Pražská realitní kancelář Luxent letos slaví 10 let 

– a my jsme pro Vás při této příležitosti přichystali rozhovor s naším ředitelem, Mgr. Jiřím Kučerou.


Jak hodnotíte vývoj společnosti a její současnou pozici na realitním trhu?

Zatímco před deseti lety začínal Luxent jako malá kancelář působit v luxusní části realitního trhu, jiné již zavedené společnosti v té době už dávno prožívaly své „zlaté předkrizové“ časy. Zpětně jsme za toto načasování rádi. Náhlé prudké zhoršení hospodářské situace v r. 2008 u nás i ve světě přimělo Emila Kasardu (majitele společnosti) promyšleně řídit a budovat Luxent na pevných základech poctivého přístupu a obrovského nasazení. Dokázal pro firmu najít osobité místo v době, kdy očekávání dalšího vývoje realitního trhu bylo dosti pesimistické. A podařilo se.

img-6056

Emil Kasarda měl od samého počátku svého podnikání jasno v tom, že klient je na prvním místě. Naše společnost se proto vyvíjí s citem pro potřeby klientů i trhu. Rosteme organicky, přirozeným způsobem, a podařilo se nám získat makléře i externí spolupracovníky, kteří jsou každý ve svém oboru na vysoké úrovni. Ceníme si zejména praxí osvědčených, profesionálních vztahů i našeho souladu po lidské stránce. V našich očekáváních se navzájem potkáváme a můžeme se na sebe spolehnout – ať už se jedná o spolupráci uvnitř firmy, nebo s advokátní kanceláří, designovými studii, architekty, jinými realitními kancelářemi apod. Hlavně díky tomu naše kancelář neustále vyzrává a roste. Před dvěma lety jsme se přestěhovali z Nového Města do větších prostor na Josefově do Pařížské ulice, takže naši klienti u nás zažívají i atmosféru nádherné staré Prahy.

 Ukazuje se, že klienti se na nás obracejí opakovaně a naše služby doporučují dál. Máme z toho upřímnou radost a jejich přízně si velmi vážíme. Postupem času jsme se stali také přirozenou volbou pro nově příchozí zájemce o prémiové nemovitosti, a to i v konkurenci společností, které jsou na trhu výrazně delší dobu. Což nás samozřejmě těší dvojnásob. 


Čekají vás v tomto roce nějaké zásadní změny?


Měníme se neustále a přirozeně tak, abychom byli bezpečným partnerem pro klienty a jejich investice v tak dynamické době. S růstem potenciálu měníme momentálně i logotyp a grafiku naší marketingové komunikace. Rozšiřujeme také portfolio našich služeb – jsme schopni profesionálně pomoci klientům v nových oblastech, ať už jde například zajímavé developerské projekty, komerční nemovitosti, správu nemovitostí, relokaci firem či investičního managementu. Novinky se chystáme představit na oslavách našich 10tých narozenin i na dni otevřených dveří, kam jsou všichni zváni.

 

Co je pro vás na práci v segmentu luxusních nemovitostí nejzajímavější? 


Vítáme, když můžeme být součástí dlouhodobých aktivit klientů, včetně jejich rodinných i podnikatelských investičních záměrů. Zajímá nás s tím související obchod, strategické plánování, financování, design. Stabilizovali jsme v Luxentu (a kolem něj) unikátní vztahy, zkušenosti a dovednosti a nabízíme tak individuálním zájemcům, investorům i developerským společnostem know-how, jak optimalizovat výnos z nákupu i prodeje nemovitostí i celých projektů. A to nás baví. Těší nás rovněž i budování vztahů, baví nás pomáhat a přemýšlet o cestách šitých na míru. Nabízíme rádi kreativní nápady, v tom je také naše přidaná hodnota pro klienty, a samozřejmě realitní služby v nejvyšším standardu.

 

d69a4198

V čem se Vaše realitní kancelář liší od konkurence?


Jsme partnerem dostatečně komorním, aby náš klient získal individuální péči a služby přesně na míru jeho potřebám. Jejich vysoký standard zaručujeme po celou dobu našeho vztahu. Naši makléři jsou perfektně seznámeni s každou nemovitostí i očekáváními jejich majitelů i zájemců o ně. Obchodní proces vedeme pevně, korektně a férově ke všem stranám. Nevzbuzujeme nereálná očekávání, respektujeme dohodnutá pravidla, hledáme nejvýhodnější řešení přednostně pro klienty, nikoli pro kancelář, jak se někdy na trhu děje. Zvedáme kredit naší profese na českém nemovitostním trhu, rádi na sebe přebíráme odpovědnost a vytváříme prostředí pro příjemný, profesně hladký průběh obchodu. Vážíme si důvěry klientů, je pro nás silnou motivací a vracíme ji zpět přátelskou atmosférou i kvalitními službami.


Co je podle vás klíčové, aby realitní obchod proběhl bez problémů a ke všestranné spokojenosti?


Férové a otevřené partnerství všech zúčastněných, schopnost naslouchat si a hledat řešení výhodné pro všechny strany. Nezlehčovat a ctít požadavky klientů. Nepřipustit kompromis v etických standardech. Pracovat s radostí a upřímně usilovat o to nejlepší.

 

Life & style

Novinky ze světa realit