Na Valentýna darujte lásku s puncem luxusu

Svátek sv. Valentýna oslavuje lásku a náklonnost mezi partnery. 14. únor přímo vybízí k tomu, abyste si na sebe se svou drahou polovičkou udělali čas a tento den oslavili tak, jak vám to je příjemné.

Na Valentýna darujte lásku s puncem luxusu

Svátek sv. Valentýna oslavuje lásku a náklonnost mezi partnery. 14. únor přímo vybízí k tomu, abyste si na sebe se svou drahou polovičkou udělali čas a tento den oslavili tak, jak vám to je příjemné. Pokud však chcete zahrnout i dárek, poradíme vám, jak darovat lásku s puncem luxusu.

Odkaz svatořečeného mučedníka

Kořeny svátku zamilovaných nalezneme ve starověkém Římě, kdy se v únoru oslavovaly takzvané Lupercalia spojené s počátkem jara a časem očisty a plodnosti. Chlapci si tahali jména dívek z urny lásky a ona vyvolená se měla v následujícím roce stát jeho ženou. Konkrétní označení dne svatého Valentýna se pak dle historiků váže k událostem týkajících se biskupa z Terni, jehož život však zůstává obestřen nejasnostmi. Pravděpodobně totiž došlo k prolnutí dvou legend stejnojmenných světců. Podle jedné z nich doplatil Valentýn na své léčitelské schopnosti, když zázračně vyléčil nemocného chlapce. Poté za své údajně nekalé praktiky upadl v nemilost římských senátorů a byl odsouzen k smrti.

Druhá, patrně známější, verze odkazuje na dobu vlády císaře Claudia II., který zakazoval sňatky svým vojákům ze strachu, aby nezůstávali doma u svých rodin a milovaných poloviček a mohli se účastnit jeho vojenských tažení. Kněz Valentýn tomuto nařízení vzdoroval a tajně oddával zamilované páry. Za tento skutek byl následně zatčen a 14. února i popraven. Jeho smrt si dnes lidé v mnoha zemích světa připomínají tím, že společně tráví romantický večer, dávají si dárky, pohlednice a cukrovinky.

Ačkoliv je svátek sv. Valentýna mnohdy kritizován pro komerčnost, díky krásné myšlence a odvážnému činu kněze Valentýna je tento den oblíbeným svátkem zamilovaných dvojic. Ať už se páry rozhodnou tento den oslavit jakkoliv, dobře vybraný dárek, který potěší milovanou osobu, je příjemným bonusem krásně prožitého večera. Představujeme vám několik pečlivě vybraných tipů na dárky z luxusního segmentu.

Kvalitní svíčka pro intimní atmosféru

Dárek, se kterým nelze šlápnout vedle, je kvalitní vonná svíčka. V době, kdy se stále brzy stmívá, navodí útulnou atmosféru a provoní domov. Svíčky od české značky Meadows interiér prosytí zvuky praskajícího dřeva a váš domov promění na luxusní nemovitost a romantickou oázu. Unikátní spoluprací s další tradiční českou firmou, sklárnou Rückl, vznikla kolekce pojmenovaná Love Letter, kterou doslova zdobí nápisy lásky. Naleznete v ní ikonické svíčky a difuzéry s delikátní vůní Meadows vyrobené z čistého křišťálu. Edici doplňují také nádherné vázy. Všechny se ručně brousí a doplňuje je malba z pravého zlata. Návrh pochází od předního českého designéra Ronyho Plesla a nese se v duchu minimalismu a elegance. Tento dárek se promění ve věčné vyznání vaší lásky a zároveň se stane šperkem každého interiéru.

meadows-svi-c-ka ruckl-difuzer

Zdroj: https://meadows.cz/…ent-mahoganyhttps://www.ruckl.com/…o-24-cm.html

 

Večeře u Tiffanyho

Večeře u Tiffanyho může být stejně dobrá jako Snídaně u Tiffanyho. Šperkařská legenda Tiffany & Co. ve svém portfoliu nabízí širokou škálu kolekcí v různých cenových hladinách. Podívejte se, jaký kov a drahé kameny žena nosí, posuďte, zda preferuje extravaganci či minimalismus, a podle toho vyberte šperk, který jí nejvíce potěší. Krásným a elegantním příkladem je náhrdelník z 18karátového zlata s mořskou perlou.

tiffany

Zdroj: https://www.tiffany.com/…16-66958809/

Kvalitní káva do domácnosti

Důvtipným dárkem, který potěší celou dvojici, je kávovar. Designové spotřebiče jsou alfou a omegou každé kuchyně exkluzivní nemovitosti. Kávovary Nespresso překračují pragmatickou hranici směrem k designovému počinu. Nabízeny jsou různé barvy i typy podle náročnosti přípravy kávy. Výhodu představuje i široká nabídka kávových kapslí z mnoha světových oblastí, jež uspokojí různé chutě a preference – Lungo, Colombia, Cocoa Truffle, Vanila Éclair a mnohé další. Kapslím Nespresso navíc můžete vdechnout nový život tím, že použité hliníkové obaly odnesete zpět na prodejnu, kde je zrecyklují a vytvoří ikonický nožík Rybičku. Tento nápad vzešel ze spolupráce s designéry Olgoj Chorchoj a tradičním výrobcem nožů Mikov.

  nespresso

Zdroj: https://www.nespresso.com/…z-milk-black 

Intimní dárek v podobě spodního prádla

Oblíbeným dárkem pro navození intimní atmosféry může být i set rafinovaného spodního prádla či nočního úboru. V Pařížské ulici tento segment vyplňuje značka La Perla, která nabízí široký sortiment pro ženy. Příkladem může být nylonové krajkové body.

  bodysuit

Zdroj: https://global.laperla.com/…dered-tulle/

 

Pro milovníky outdooru

Pokud vaše milovaná osoba patří mezi outdoorové typy a každou možnou chvíli odjedete ze svého luxusního bytu v Praze do přírody, může být vhodným dárkem kvalitní bunda Moncler, která se dá bez nadsázky dědit z generace na generaci.

  bunda

Zdroj: https://www.moncler.com/en-cz/

 

Hodinky pro pány

Původem francouzská značka Cartier je proslulá svými šperkařskými kolekcemi a hodinkami pro pány i dámy. Kvalitní hodinky jsou záležitostí nejen praktickou ale také designovou, jelikož mají tu moc povznést celkový dojem z outfitu na jinou úroveň. Jsou také nadčasovým doplňkem, který stárne se svým majitelem. Důležité je promyslet velikost ciferníku, barvu kovu a řemínku.

  cartier

Zdroj: https://www.cartier.com/…r-watch.html

 

Sv. Valentýn jako symbolický začátek společného bydlení

Pokud plánujete společné bydlení, může být právě den sv. Valentýna vhodným symbolickým okamžikem pro první schůzku u nás. Rádi vás uvítáme v naší kanceláři Luxent – Exclusive Properties na adrese Pařížská 28, kde vám nad kávou či čajem odpovíme na vaše dotazy a ukážeme luxusní nemovitosti v Praze, jiných městech České republiky nebo i v zahraničí, které by odpovídaly vašim osobním nárokům a požadavkům. Poradit vám můžeme rovněž se současnou realitní situací a investicí do nemovitostí.

Zdroj úvodní fotky: https://thypix.com/…brazy-srdce/ 

 

Life & style

Novinky ze světa realit