Oživte svůj domov retro doplňky. Vtisknou interiéru duši i luxus

Retro doplňky ve stylu 50. až 80. let minulého století pozdvihnou každé moderní bydlení. Díky zaobleným tvarům, zářivým barvám a divokým vzorům dodají jakékoliv místnosti styl a teplo domova. Přinášíme vám inspiraci, jak vybavit rodinnou vilu i luxusní byt v Praze!

retro obývací pokoj

Zdroj: www.unsplash.com

Retro styl bydlení neznamená zastaralý

Pokud se vám při zmínce o retro stylu bydlení vybaví staré nepohodlné židle našich babiček a nízká křesla s uvolněnými péry, jste na špatné stopě. Navíc retro není totéž co vintage. Označuje totiž doplňky, nábytek, ale i oblečení, které pouze čerpají inspiraci ze starších trendů. Pokud tedy koupíte originální kousek například z 60. let minulého století, jedná se o vintage, neboť je starší více než dvě dekády. Nicméně nemusíte lpět na definicích, tyto dva styly se velmi často prolínají.

Retro doplňky vdechnou interiéru autenticitu

I luxusní bydlení můžete podtrhnout retro doplňky, vdechnete tak interiéru autenticitu. Mnohdy vám k tomu postačí pár detailů – pojďme se jim teď věnovat!

Vděčným doplňkem jsou zrcadla. Poohlédněte se například po kulatém zrcadlu s výrazným rámem. Pokud se vám nechce do křiklavých barev, dobře poslouží i rám z třešňového dřeva, který má útulný nádech. Právě barev byste se však v retro stylu neměli bát. Charakterizuje jej totiž kombinace často zdánlivě nekombinovatelných odstínů. Držte se modré, oranžové, růžové, červené, žluté a zelené v co nejzářivějších tónech – tím dosáhnete kýženého efektu.

retro obývací pokoj s krbem

Zdroj: www.pixnio.com

Na zdi se dále budou vyjímat i obrazy plné geometrických útvarů. Prostor nezahltí, a navíc příjemně podtrhnou nostalgický pocit tohoto stylu. Pokud chcete něco osobitějšího, sáhněte po gramofonových deskách či analogových fotkách.

K oblíbeným dekoracím dále patří skleněné vitríny, ideálně s nádobím, korálkové závěsy, knihovny až po okraj zaplněné knihami či designové osvětlení. Přes kožené hranaté židle dále přehoďte umělou kožešinku a zkombinujte ji se vkusnými polštáři. Zaměřte se také na dekor doplňků v otevřených regálech a policích. Přidejte několik přírodních ratanových ošatek a misek a podívejte se na tu kouzelnou proměnu.

retro vitrína

Zdroj: www.unsplash.com

Nábytek jako za starých dobrých časů

Pokud chcete povýšit retro nádech vašeho interiéru na další úroveň, poohlédněte se po vhodném nábytku. Jeho krása spočívá v tom, že ačkoliv je na papíře vesměs minimalistický, zanechává za sebou silné dojmy. Vsadit tak můžete například na jednoduché zaoblené kusy ze dřeva. Ukázkovým příkladem je pražský exkluzivní byt z našeho portfolia. V obývacím pokoji luxusní nemovitosti v Novém Městě najdete nízká hranatá křesílka, masivní konferenční stolek se zaoblenými rohy a komodu ve stejném ladění. Chybět nesmí klasický koberec s orientálním vzorem.

 

retro obývací pokoj v Praze

Zdroj: Byt 2+1 s balkonem ve vyhledávané lokalitě na Masarykově nábřeží

Hojně využívaným materiálem je kromě dřeva také plast a sklo. Inspiraci naleznete v unikátním bytě v Praze 1 poblíž Staroměstského náměstí, jehož prodej exkluzivně zprostředkováváme.  Barový stolek se dvěma židlemi evokující retro umístěný v koutku místnosti vytváří vzdušné a přátelské prostředí. Tlumené pastelové odstíny navíc působí neotřele a skvěle ladí s šedou zdí v imitaci betonu.

retro jídelní kout v Praze

Zdroj: zajímavý byt na Praze 1 poblíž Staroměstského náměstí

V retro duchu je zařízen také jeden z pokojů naší historické nemovitosti v pražských Malvazinkách. Extravagantní zebrovaná sedačka krásně rezonuje s kobercem s geometrickými vzory. Atmosféru dob minulých navíc podtrhuje další gauč v koženém provedení a zaoblené kovové lampičky. Černobílé ladění interiéru pak příjemně opticky rozbíjí výrazný červený obraz na protější stěně.

designový obývací pokoj

Zdroj: vyjímečná secesní vila Helenka

Další exkluzivní nemovitosti, které snadno zařídíte v retro stylu, naleznete v našem portfoliu. Neváhejte se za námi stavit v naší luxusní kanceláři Luxent – Exclusive Properties na adrese Pařížská 28, Praha 1. S radostí vám je představíme a popovídáme si třeba o současné situaci na realitním trhu.

Life & style

Novinky ze světa realit