Procestujte Česko s golfem!

Golf už dávno není jen doménou pár vybraných jedinců, kteří bydlí v exkluzivních bytech a rodinných vilách. Stále více se u nás těší oblibě takzvaná golfová turistika. Při ní se spojuje dohromady vášeň pro sport s návštěvou historických památek či s výlety po krásné přírodě. Ať už tedy jste ostřílený matador nebo začátečník, určitě si cestování ve spojení s golfem užijete! A kam tedy vyrazit?

Foto: www.marianskelazne.cz

K lázeňské kolonádě

Hřištěm s doslova královskou historií se pyšní Mariánské Lázně. Golfový klub zde založil v roce 1905 britský král Edvard VII., který se stal jeho pravidelným návštěvníkem. Jedná se o středoevropskou raritu a nejstarší hřiště na území ČR. Původně mělo jen 9 jamek, necelých dvacet let po otevření se ale dočkalo další „devítky“. V Royal Golf Club Mariánské Lázně naleznete hřiště klasického skotského a irského typu s menšími greeny. Své renomé prokázalo již mnohokrát, když hostilo profesionální turnaje evropské tour.

Ubytovat se můžete v mnoha moderních resortech, luxusní bydlení nabídne na pár dní například hotel specializující se na golfové pobyty, který leží přímo v krásném lesoparku zhruba 5 minut od hřiště. Zaslouženou relaxaci si dosyta užijete ve spa & wellness centru.

Rozhodně byste neměli vynechat návštěvu historického centra Mariánských Lázní, proslulého nejen téměř stovkou minerálních pramenů, ale také nádhernou architekturou historických nemovitostí. Tou se můžete kochat při procházce hlavní kolonádou. Dominantu města pak představuje zpívající fontána, která hraje každou lichou hodinu, večer se dokonce rozzáří barvami.

Foto: www.pixabay.com

Mezi vrcholky hor

Mistrovské osmnáctijamkové golfové hřiště s parem 72 typu parkland leží mezi Lysou horou a Smrkem. Nechybí zde velké greeny, 3 hektary vodních ploch a pět rozlehlých odpališť na každé jamce. Těšit se tak můžete na hru na čerstvém horském vzduchu a dechberoucí panorama Beskyd. Sportovní areál Golf Course Ostravice poskytuje veškeré potřebné zázemí v malebných roubených budovách.

Foto: www.centralgolfclub.cz

Lokalitu ocení především milovníci přírody, neboť okolí nabízí bezpočet turistických stezek. Výhledy na krajinu se můžete kochat také na kole či z koňského sedla. Rozhodně si zajděte prohlédnout dřevěné kostely, které patří k chráněným kulturním památkám. V deštivých letních dnech se o program postará šedesátka exponátů osobních i nákladních automobilů v Technickém muzeu Tatra Kopřivnice

Foto: www.treking.cz

K hranici metropole

Bydlíte v luxusní novostavbě v Praze a nechcete za golfem dojíždět několik hodin? Nemusíte! V těsné blízkosti hlavního města se rozléhá na ploše více než 80 hektarů 18jamkové hřiště nejvyššího evropského standardu. To má par 72 a celkovou délku z černých odpališť 6 858 metrů. Albatross Golf Resort v obci Vysoké Újezd bylo otevřeno poměrně nedávno, v roce 2009, a rázem se stalo jedním z nejlépe hodnocených hřišť u nás.

Foto: www.albatross.cz

Resort leží na pomezí chráněné krajinné oblasti České krasu. Pokud sem tedy zavítáte, určitě si udělejte čas na návštěvu úžasného vápencového území s krasovými kaňony a roklemi. Jedinečné útvary objevíte na zhruba hodinové prohlídce v Koněpruských jeskyních. Ikonické fotografie pak pořídíte na vyhlídce nad obcí Svatý Jan pod Skalou či u zatopeného lomu Velká Amerika. Největší atrakcí lokality je ale druhý nejnavštěvovanější hrad na našem území – Karlštejn. Rozhodně absolvujte prohlídkové okruhy, které vás provedou kaplí svaté Kateřiny, kostelem Nanebevzetí Panny Marie v Mariánské věži a kaplí svatého Kříže ve Velké věži s jedinečnými dochovanými freskami z pozdního středověku a gotickými deskovými malbami.

Foto: www.pixabay.com

Když už se budete nacházet poblíž majestátní Prahy a nepocházíte-li odtud, neváhejte vyrazit i sem! Určitě není potřeba dlouze představovat její památky, ale pro pořádek alespoň ty top – Pražský hrad, Karlův most, Národní divadlo, Staroměstské náměstí s orlojem, Národní muzeum a Strahovský klášter. Na nákupy si pak odskočte do vyhlášené Pařížské ulice. Po nich vás srdečně zveme na kávu nebo čaj do naší luxusní kanceláře Luxent – Exclusive Properties na adrese Pařížská 28, Praha 1, kde vám s radostí představíme naše portfolio luxusních nemovitostí a popovídáme si třeba o současné situaci na realitním trhu.

Foto: www.prague.eu

Life & style

Novinky ze světa realit