Life & style

Cestování

Zájem o investice do zahraničních rekreačních nemovitostí roste. Výnos činí 7 až 11 %, někde i přes 20 procent
8. 3. 2024

Zájem o investice do zahraničních rekreačních nemovitostí roste. Výnos činí 7 až 11 %, někde i přes 20 procent

Koupě rekreační nemovitosti v zahraničí není žádnou novinkou. Postupem času se ale stává mnohem dostupnější alternativou, a tak velká část zájemců o pořízení druhého bydlení dává namísto Česku přednost přímořským destinacím. K oblíbeným lokalitám nyní patří jižní Evropa, Blízký východ, Střední Amerika či dálná Asie. Kupující kromě vlastního rekreačního vyžití u moře láká rovněž možnost výhodné investice do realit v atraktivním prostředí s vysokou mírou zhodnocení. V Praze se v současnosti výnosnost pronájmů pohybuje mezi 3 až 5 %, kdežto v Chorvatsku a ve Španělsku je to mezi 7 a 11 % a například v Dubaji lze dle lokality dosáhnout i na roční výnos přes 20 %. Aktuální situaci na poli zahraničních nemovitosti, vč. propočtů výnosnosti, přibližují experti naší realitní kanceláře Luxent – Exclusive Properties.

Přečíst
Vydejte se za luxusním lyžováním
21. 2. 2024

Vydejte se za luxusním lyžováním

I když za okny již pomalu dýchá jaro, stále ještě stíháte oslavit zimu v plné parádě. A není lepší způsob než se vydat na lyže do těch nejluxusnějších středisek v Evropě. Ale co když hledáte více než jen dočasný únik na svahy? Jak spojit radost ze zimních sportů s investicí do luxusní nemovitosti? V tomto článku nejenom představíme nejprestižnější areály, ale také vám poradíme, jak propojit vášeň pro lyžování s investičními příležitostmi v českých horách. Připravte se na jedinečnou kombinaci luxusu, módy a investičního potenciálu, která vám otevře bránu do světa, kde se setkává elegance se zimní radostí.

Přečíst
Jak na nezapomenutelný Valentýn na poslední chvíli?
8. 2. 2024

Jak na nezapomenutelný Valentýn na poslední chvíli?

Svátek zamilovaných, Valentýn, je už doslova za rohem. Kromě romantické atmosféry přináší ale také dilema ohledně vhodného dárku i způsobu, jak oslavit lásku ke svému partnerovi či partnerce. Každý rok se miliony lidí po celém světě snaží najít ten nejlepší způsob, jak vyjádřit svou náklonnost a překvapit svého milovaného či milovanou. Pokud se ocitáte v situaci, kdy stále hledáte inspiraci pro originální dárek či romantický zážitek, přinášíme vám několik tipů, jak prožít nezapomenutelný Valentýn plný lásky a radosti. Všechny z nich navíc stihnete vyřešit za pár chvil!

Přečíst
Jak vypadal rok 2023 na trhu s luxusními realitami? A co přinese ten letošní?
30. 1. 2024

Jak vypadal rok 2023 na trhu s luxusními realitami? A co přinese ten letošní?

Trh s běžnými nemovitostmi byl v loňském roce kvůli odložené poptávce kupujících, která byla důsledkem vysokých cen bytů, enormních hypotečních sazeb a nedostatečné nabídky, víceméně zamrzlý. Segment exkluzivních nemovitostí v prémiových lokalitách je oproti tomu mnohem stabilnější. Nicméně i na něm se v prvním pololetí projevila pokračující stagnace a k oživení došlo až v druhé polovině roku. Bonitní klientela totiž také vyčkávala a na prodávající vyvíjela tlak ohledně snižování cen. Podle predikcí naší společnosti Luxent Exclusive - Properties bude trend rostoucí poptávky z konce roku pokračovat i v tom letošním. Běžnému trhu pomůže očekávaný mírný pokles úrokových sazeb. Špičkové luxusní nemovitosti se budou dále dobře prodávat a jejich cena poroste. Zvyšovat se ovšem budou nároky kupujících na kvalitu nemovitostí a realitních služeb. Podle našich analýz bude rozhodně přetrvávat zájem o exkluzivní rekreační vily a apartmány v zahraničí.

Přečíst
Na Šumavě vyrostou nové luxusní apartmány Laka Living. Nyní jsme spustili jejich prodej!
24. 1. 2024

Na Šumavě vyrostou nové luxusní apartmány Laka Living. Nyní jsme spustili jejich prodej!

Prémiový projekt Laka Living v obci Prášily vyroste v první zóně národního parku Šumava a nabídne 21 exkluzivních horských apartmánů. Svým umístěním, nadstandardním vybavením, prvky udržitelnosti a neotřelým designem uspokojí i tu nejnáročnější klientelu. Hodí se jak pro druhé bydlení, tak jako atraktivní investice do nemovitosti. Na jaře letošního roku se očekává získání stavebního povolení, poté dojde k demolici stávajících objektů a přípravě staveniště. Samotná výstavba by měla začít v polovině roku, její dokončení se předpokládá v létě roku 2026. Výhradní prodej zajišťuje naše realitní kancelář Luxent – Exclusive Properties.

Přečíst