QUARK EXPEDITIONS: Král polárních expedic

Pokud i vy jste někdy obdivovali první polárníky či byste jen chtěli poznat tyto kraje o poznání komfortněji, inspirujte se dále v článku.

QUARK EXPEDITIONS: Král polárních expedic

Lars Wikander a Mike McDowell, dobrodruzi a zakladatelé Quark Expeditions, učinili v roce 1991 něco dosud nevídaného. Spolu s klienty podnikli vůbec první komerční cestu na Severní pól. Tato expedice, jež přepsala dějiny turismu, kdy první cestovatelé na palubě sovětského jaderného ledoborce propluli Severovýchodní mořskou cestou, postavila Quark Expeditions do pozice průkopníka v oblasti polárních expedic. Od té doby uběhlo třicet let, technologie změnily svět a otevřely nové možnosti poznávání. Pokud i vy jste někdy obdivovali první polárníky či byste jen chtěli poznat tyto kraje o poznání komfortněji, inspirujte se dále v článku.

  antarktida

ledoborec

Spitsbergen Highlights: Špicberky rychle a na maximum

K nejpopulárnějším výpravám Quark Expeditions patří Spitsbergen Highlights. Výjimečné dobrodružství si během ní můžete dopřát jako pasažér nejluxusnějšího polárního plavidla Ultramarine, které posouvá možnosti neobyčejných zážitků do jiných dimenzí. Zcela nový stroj vás dostane na místa, kam jiná loď nemůže a tato exkluzivita s sebou samozřejmě přináší jedinečné zážitky, kdy poznáte Špicberky jinak. Majestátní krásu okolní přírody můžete pozorovat skrz prostorná panoramatická okna anebo lze být přírodě ještě blíž, k dispozici je totiž také dvacet rychlých nafukovacích člunů Zodiac. Ačkoliv je ostrov hornatý a pokrytý ledovci, jeho ekosystém je velmi bohatý. Loď Ultramarine je rolls-roycem na poli expedičních plavidel, kromě prostorných luxusních kajut a pozorovacích plošin tady představují další cestu k vychutnání kouzla severu i dvě helikoptéry. Ekologicky šetrná loď přeměňující odpad v energii myslí i na wellness požitky, na palubě je sauna, spa a nechybí ani fitness. Díky všudypřítomným velkorysým oknům nebudete ani v při využívání tohoto zázemí ochuzeni o magii venkovního světa.

vy-letni-lod

tuc-n-a-ci

Na sedmidenní cestě zemí ledu po západním pobřeží Špicberk, si navzdory komfortu budete připadat jako objevitelé před stovkami let. Cestou vás budou pozorovat zvídavé oči arktických ptáků, mrožů a pokud budete mít štěstí, uvidíte také největší šelmu světa, polárního medvěda.

pola-rni-medve-d

Solar Eclipse 2021: Zatmění v Antarktidě

Pozorovat úplné zatmění Slunce nad Antarktidou je vzácný jev. Před šestnácti lety byli klienti Quark Expeditions prvními lidmi, kteří tento úkaz na sedmém kontinentu pozorovali. V prosinci 2021 se otevírá unikátní možnost prožít to samé. Během expedice Solar Eclipse 2021 budete pohlceni posvátnou rozlehlostí Antarktidy, s jejími obřími ledovci a horami sevřenými ledem. Vyrazíte na túru, odpočinete si během jízdy v člunech a zažijete zábavná setkání s tučňáky. Během plavby na komfortní lodi World Explorer, která je součástí flotily Quark Expeditions od roku 2019, kde žádná z kajut není ochuzena o vlastní balkon, je radost pozorovat tento zatím neporušený kus planety. Od průvodců se dozvíte mnoho zajímavostí o polární krajině a jejích obyvatelích, součástí týmu bude také Babak Tafreshi, fotograf oceněný National Geographic, expert na noční fotografii. Plavby se zúčastní také David Baron, autor světoznámé knihy American Eclipse. Z ledové Antarktidy se vydáte dále k severu, kde 4. prosince zažijete zázrak, kdy Slunce ztmavne. Dostanete speciální brýle a nebude chybět ani přípitek. Expedici zakončíte poznáváním Jižní Georgie, známé jako „Galapágy Jižního moře“.

tuc-n-a-k  

Essential Patagonia: Úchvatný konec světa

Vydejte se na epickou cestu po stopách Charlese Darwina a doplujte na palubě lodi Ultramarine až na konec světa. Během expedice Essential Patagonia se dostanete nejjižněji, jak je to jen na zeměkouli možné.  V městečku Ushuaia, nejjižnějším městě světa, se nalodíte a kolem Hornova mysu doplujete na jedno z nejizolovanějších míst planety, Ohňovou zemi. Jméno jí dal v roce 1520 portugalský mořeplavec Fernão de Magalhães podle ohňů, které na ostrově viděl. Dál už je jen Drakeův průliv spojující Atlantský a Tichý oceán, místo, které námořníkům neodpouští chyby. Stejně jako Charles Darwin, jenž v těchto místech sbíral podklady pro svou převratnou teorii, proplujete Beaglovým kanálem. Krajina, kterou slavný britský přírodovědec poprvé spatřil v roce 1833, je stále stejně krásná a drsná zároveň. Během této nezapomenutelné expedice prozkoumáte chilské fjordy a národní park Torres del Paine, který je biosférickou rezervací UNESCO. Jednu z nejfotogeničtějších částí planety budete mít možnost pozorovat z helikoptéry nebo při plavbě na člunu podél dech beroucího pobřeží. Cestou vás budou provázet kolonie tučňáků, tuleňů a další zástupci zdejší pestré fauny.

helikopte-ra   lod

Z České republiky se můžete polární dobrodružství od Quark Expeditions vypravit s Exclusive Tours, naším partnerem pro cestování.

Life & style

Novinky ze světa realit