Spojení síly a naděje přinesou barvy roku 2021

Žlutá a šedá barva jsou hitem interiéru v roce 2021.

Spojení síly a naděje přinesou barvy roku 2021

Po více než 20 let společnost Pantone jasně udává trendy v oblasti módy a designu. Každoročně totiž odborníci z Pantone Color Institutu vyhlašují barvu pro následující rok. Letos zvolili hned dvě – konkrétně PANTONE 17–5104 Ultimate Gray a PANTONE 13–0647 Illuminating Yellow. Vzájemná symbióza ponuré šedé s hřejivou žlutou v luxusním domě i v šatníku vykouzlí jedinečné kouzlo a dodá ten správný šmrnc. Připravte se tedy, že tato kombinace nás bude provázet doslova na každém kroku!

Silné barevné spojenectví tohoto roku se promítlo i do designového řešení vizualizací pro projekt Březový háj od realitní kanceláře Luxent, která se specializuje na exkluzivní nemovitosti. V obývacím pokoji rodinné vily se snoubí vybavení v šedých tónech s obrazem oživeným o akcenty žluté. Obdobně laděný interiér hravě zařídíte i ve vašem luxusním domu či bytu.

Šedá nerovná se nuda

S neutrálním odstínem šedé nikdy nešlápnete vedle. Nicméně sama o sobě může působit fádně a bez nápadu. Hodit se bude na velké kousky nábytku, například postel nebo skříně. Minimalistická postel FILO z kolekce CULT design LUXURY nabídne základní kámen při zařizování vašeho interiéru. Snadno k ní pak dokoupíte povlečení a polštáře s nejrůznějšími potisky, aniž byste se báli, že se vám to k sobě nebude hodit. 

lenos-ka Zdroj: https://c.cultdesign.cz/…2/filo15.jpg

Obdobně volte šedou na kousky, které by neměly působit příliš agresivně, například osvětlení. Dánská značka &Tradition vydala reedici návrhu závěsné lampy dánských architektů Jørgena Kastholma a Prebena Juhla Fabricia, které je tvořen jednoduchými liniemi v nadčasovém hliníkovém provedení.

lustr Zdroj: https://www.designville.cz/…f2-aluminium

Dotek slunce díky žluté

Žlutá oproti tomu doslova prozáří každý kout. Bývá však složité ji doplnit o jinou barvu, aby správně vynikla. Umírněnější odstín hořčicové se bude krásně vyjímat například na sedačce. Z dílny holandské designérky Helly Jongerius například pochází asymetrická pohovka Polder Sofa od značky Vitra, která se stanou dominantou každého obývacího pokoje. 

pohovka Zdroj: https://www.designville.cz/…olden-yellow 

Elegantní a přitom originální židle ke kuchyňskému stolu nabízí italská značka Magis. Kovový rám s polyesterovým výpletem je odolný a snadno udržitelný, díky čemuž se hodí také na terasy či do bytů se zahradou.

z-idle Zdroj: https://www.bonami.cz/…e-magis-flux

V neposlední řadě zdobte

Nezapomeňte také na doplňky, tedy obrazy, tapety, koberce, nádobí, květináče, sošky nebo svícny. V oblibě světových designérů se teď například ocitl polštář ve tvaru uzlíku, který působí vtipně a originálně, ale zároveň je pohodlný a příjemný na dotek. Zrcadlo Celebration s prohnutým tvarem slibuje nápaditý dekorační prvek a zajímavé odrazy a hry světla.

pols-ta-r-zrcadlo Zdroj: https://www.elarte.cz/…r-knot-grey/; https://www.kare-shop.cz/…-o60-cm.html 

 

Life & style

Novinky ze světa realit