Žhavé tipy pro milovníky koní: turnaj v pólu nebo vlastní statek

Velkou pardubickou, která každoročně přiláká desítky tisíc návštěvníků, zná snad každý. Stejně zajímavou podívanou nabízí i méně známé koňské pólo. To je akční, napínavé, ale zároveň elegantní. Pokud tedy patříte k nadšencům jezdectví a dostihů, určitě si užijete jediný turnaj koňského póla, který se koná v Praze. V nejprestižnějším jezdeckém areálu v České republice se totiž tento víkend koná unikátní Prague Beach Polo Masters. Vůbec poprvé se tento sport v metropoli představí ve variantě na písku. Buďte u toho! Jestli se však raději sami brouzdáte přírodou na koňském hřbetu, podívejte se na nádherný statek z našeho portfolia, kde ustájíte až 10 koní.

koňské polo

Zdroj: https://www.pexels.com/

Říká se, že „nejkrásnější pohled na svět je z koňského sedla“. A Češi mají obecně ke koním velmi silný vztah – rekreační ježdění je u nás velmi oblíbenou dovolenkovou aktivitou a profesionální jezdci dosahují vysokých kvalit. Koňské pólo si ale svou tradici v našich končinách nevytvořilo. První pokusy o implementaci z roku 2007 se příliš neuchytily, dnes se ale pólo dostává do širšího povědomí veřejnosti. Pojďme si blíže představit sport, jehož pravidelnou fanynkou je například i britská královna Alžběta II.

Pólo bývá často označování za nejstarší kolektivní sport na světě. Jeho vznik se datuje do starověké Persie před více než 2 000 lety. O největší popularizaci se ale postarali Britové či Indové.

Jeho pravidla nejsou vůbec složitá. Hrají proti sobě dva čtyřčlenné týmy a jejich cílem je pálkou trefit soupeřovu branku míčkem o velikosti tenisáku. Ten je vyroben z plastu nebo kořene vrby. Do toho se počáteční skóre určuje podle handicapu hráčů, potažmo součtu celého týmu. Ten se pohybuje mezi hodnotami -2 a +10.

Samotný zápas se dělí na 7minutové úseky, takzvané čaky. Jejich počet se však liší, může být v rozmezí od 4 až do 8. Zajímavostí je, že hráči během nich střídají koně, toho nejlepšího si samozřejmě nechávají až na ten poslední. Koňské polo se může hrát na třech površích – na trávě, písku či netradičně na ledu.

Za zmínku stojí také základní vybavení hráče, ale i koně. Pálka nazvaná mallet se musí držet kvůli bezpečnosti výhradně v pravé ruce. Nezbytností jsou přilba, rukavice a chrániče nohou, kterými je vybaven i kůň.

Czech Polo

Zdroj: https://www.czechpolo.cz/

Tento sport nabízí nejen nevšední program pro páry či rodiny s dětmi, ale také skvělou networkingovou příležitost. Jednak zde lze velmi sofistikovaně prezentovat vlastní firmu či značku a jednak se zde nabízí spousta možností pro setkání s obchodními partnery, zákazníky i kolegy. Již ze své podstaty totiž sdružuje významné osobnosti ze světa byznysu, politiky, ale i z řad celebrit a aristokratů. Není divu, že se mu trefně začíná přezdívat „nový golf“. Kam se tedy na něj vydat?

koňské pólo

Zdroj: https://www.pexels.com/

Využijte jedinečné šance…

… se zúčastnit prvního turnaje koňského póla na písku! Turnaj Prague Beach Polo Masters se odehraje v termínu od 12. do 14. srpna v proslulé Chuchle aréně, která byla vybudována roku 2019 pro prestižní mezinárodní parkurové soutěže.

koňské pólo Praha

Zdroj: https://www.praguebeachpolo.com/

V pátek a neděli je vstup zcela zdarma, za místa na tribuně se pak během sobotního finálového utkání platí pouhých 250 Kč. Pro fajnšmekry je ale připravena samozřejmě i VIP zóna s cateringem. Dokonce je možné si pronajmout stůl pro 6 osob, kde vám budou navíc servírována prémiová vína i jiné destiláty a v rámci doprovodného programu bude možné se kochat módní přehlídkou či moderním uměním. Příjemný den pak můžete završit večerní after party. Aktuálně zbývají poslední 4 volné stoly!

Veškerý výtěžek z akce navíc poputuje na první školu koňského póla nazvanou Taxis Polo Academy, která se bude soustředit na výuku jezdců z řad dětí a mladých lidí.

aréna Chuchle

Zdroj: https://www.praguebeachpolo.com/

Pokud vám to nevyjde do Chuchle, ve dnech 21. až 23. října se uskuteční už čtvrtý ročník turnaje Polo Open Cup 2022 v Pardubicích. Ten se koná v rámci závěrečného dostihového dne.

Dále vám přinášíme seznam těch nejlepších světových pólo turnajů, na které určitě stojí za to vyrazit:

  • Beach Polo World Cup (USA) – na přelomu dubna a května se zde odehrává největší a nejznámější turnaj koňského póla na písku, pravidelně se účastní 8 mezinárodních týmů s více než 120 koňmi
  • Cowdray Gold Cup (Velká Británie) – finále turnaje v proslulém Cowdray Parku, domově britského póla s nepřekonatelnou atmosférou, vrcholí v červenci
  • Windsor Park International (Velká Británie) – hlavní sezóna probíhá v červenci a srpnu
  • Argentine Open (Argentina) – patří k nejtradičnějším a nejprestižnějším šampionátům, probíhá každoročně ke konci roku v Palermu
  • Polo World Championship – v rámci mezinárodního turnaje proběhne v lednu 2023 ve švýcarském Svatém Mořici 37. ročník turnaje koňského póla na sněhu

Za koňmi do vlastního

Nejen pro vyznavače jezdeckých sportů, ale i pro milovníky přírody máme v našem portfoliu unikátní novinku – krásný rodinný statek! Exkluzivní nemovitost s pozemkem o velikosti 15 hektarů v současnosti slouží jako farma s luxusním bydlením a dalšími prostory pro zájmové a komerční aktivity. Byl kompletně zrekonstruován a je tak v perfektním stavu.

Určitě vás potěší, že je zde již vybudováno 10 velkých boxů pro ustájení koní, které doplňuje standardní zázemí potřebné pro chov. Pokud jste vždy snili o pořízení koně, nic vám už nebude bránit! Dále nechybí velké výběhy nejen pro koně, ale i pro další hospodářská zvířata. Na pozemcích tak najdete seníky, drobnější dřevěné boudy pro skot, ovce, kozy a drůbež.

rodinný statek Chotyně

Zdroj: zemědělská usedlost Chotyně, Liberecký kraj

Zamilujete si také okolí obce Chotyně, které nabízí spoustu příležitostí k aktivnímu i pasivnímu odpočinku. Lokalita navíc vyniká výbornou dostupností do Liberce a zároveň během pár minut vycestujete do Polska a Německa.

 

 zemědělská usedlost Chotyně, Liberecký kraj

Zdroj: zemědělská usedlost Chotyně, Liberecký kraj

Bližší informace o luxusním rodinném domě na prodej, ale i dalších exkluzivních realit z našeho portfolia vám rádi poskytneme online nebo osobně v naší pražské realitní kanceláři zaměřené na luxusní nemovitosti Luxent – Exclusive Properties na adrese Pařížská 28, Praha 1 - Josefov.

Life & style

Novinky ze světa realit