Zhodnocení nemovitosti dosáhnete se zkušeným partnerem

Nemovitosti k pronájmu zajišťují svým majitelům stabilní výnos a velmi dobrou návratnost. Proč je ale důležité mít kvalitního realitního partnera?

Zhodnocení nemovitosti dosáhnete se zkušeným partnerem

Nemovitosti patří dlouhodobě k nejstabilnějšímu segmentu, který zaručuje majitelům velmi dobrou návratnost. Požadovaného zhodnocení podle plánovaných výsledků nejlépe dosáhnete s loajálním a erudovaným partnerem, který nabídne zkušenosti, odbornost a reálný pohled na tržní situaci. 

Tento fakt se silně projevuje nyní po koronavirové pandemii, jejíž ekonomické dopady se promítají i do realitního trhu. Ceny méně kvalitních nemovitostí v hůře dostupných lokalitách již klesají a s nimi i jejich případný výnos, ty opravdu kvalitní nemovitosti si ale naopak drží svoji hodnotu, a tedy i investiční potenciál.

Při investici do jakéhokoliv aktiva si musí člověk stanovit reálný očekávaný výnos. Například u bytů můžeme očekávat roční výnos 3–4 %, předpokladem ale je fungující nájemní vztah. Praxe ukazuje, že stabilní nájem lze zaručit jen u kvalitních nemovitostí, kde nedochází k velké fluktuaci nájemníků. Proto je nutné před investováním správně vyhodnotit potenciál dané nemovitosti. „V těsné spolupráci s prodávajícími i kupujícími pomáháme zpracovat analýzu a vyhodnocení ekonomické stránky té které investiční příležitosti na nemovitostním trhu,“ popisuje Emil Kasarda, majitel realitní kanceláře Luxent.

pronájem bytu

Právě nemovitost určená k nájmu se jeví z dlouhodobého hlediska jako nejjistější aktivum – i když lze očekávat zastavení skokového růstu cen nemovitostí, jaký jsme zažili v minulých letech, a teoreticky může krátkodobě dojít i k mírnému poklesu cen, již ve střednědobém horizontu můžeme počítat s trvalým růstem cen nemovitostí a tím pádem růstem zájmu o nájemní bydlení. Hodnota nemovitosti v čase prakticky vždy stoupá už jen z důvodu inflace. Kvalitní nemovitosti jsou navíc velmi dobře obchodovatelné, index cen bytů od roku 2012 například vzrostl v Praze o 80 % na hodnotu 180, přičemž i v krizovém roce 2011 dosahoval úrovně cca 96 (průměrný index je 100 a odvíjí se od roku 2010).

byt k pronájmu

Klíčová je správná analýza především pro developerské projekty. Poradenství v této oblasti je jednou z domén naší společnosti. „Vyhledáváme investiční nemovitosti a spolupracujeme při vytvoření úspěšné developerské strategie a při plánu její realizace, nabízíme poradenství při nákupu činžovních domů a pozemků určených k zástavbě a při postupu jejich zhodnocení. Na základě zkušeností našich makléřů ve spolupráci s designéry spoluvytváříme nejvhodnější dispozice bytů, konzultujeme rozvržení mixu bytů a pomáháme i při výběru standardů,“ dodává majitel společnosti Emil Kasarda.

Life & style

Novinky ze světa realit