Life & style

Finance & Investice

Nevíte, kam v létě? Perfektní volbou je Rakousko!
20. 6. 2024

Nevíte, kam v létě? Perfektní volbou je Rakousko!

Rakouské Alpy jsou právem považovány za ráj zimních sportů a lyžování. Jejich kouzlo však zdaleka nekončí s posledním sněhem. Impozantní horské scenérie, křišťálově čistá jezera a malebné vesničky lákají návštěvníky po celý rok. Chcete si užít slunné Rakousko v plné kráse? Přinášíme tipy na místa, kam zavítat během letních měsíců! Navíc vám ukážeme, proč je pořízení vlastní exkluzivní nemovitosti v této oblasti nejen splněním snu o druhém domově na horách, ale také výhodnou investicí do budoucnosti.

Přečíst
Tři věci, na které si dát pozor při koupi investiční nemovitosti v oblíbených destinacích v EU
12. 6. 2024

Tři věci, na které si dát pozor při koupi investiční nemovitosti v oblíbených destinacích v EU

Nákup nemovitosti v zahraničí se stává stále oblíbenější alternativou tuzemských investorů. Kromě možnosti koupit luxusní dům či apartmán v příjemné dovolenkové destinaci k vlastnímu využití, totiž tyto nemovitosti nabízejí ve srovnání s Českou republikou vyšší výnos z pronájmu. Ten se na rozdíl od pražských výnosů v rozsahu 3 až 5 % pohybuje mezi 7 a 11 %. Vystoupat však může až přes 20 %. Komplexní proces koupě zahraniční nemovitosti ale vyžaduje pečlivé zvážení řady faktorů ovlivňujících jak celkovou výši investice, tak ziskovost. Roli nehraje jen lokalita nebo stav objektu, ale také právní aspekty, jako jsou například podmínky převodu vlastnictví, daňové povinnosti, případná omezení pro zahraniční investory anebo výše následných měsíčních nákladů. Celý průběh koupě tak může být pro jednotlivce komplikovaný, služby profesionálních makléřů bývají proto v případě realitní investice v cizině nedocenitelné. Rady ohledně tří klíčových oblastí přibližují odbornice naší realitní kanceláře Luxent – Exclusive Properties.

Přečíst
Co se děje na trhu s nájemním bydlením?
4. 6. 2024

Co se děje na trhu s nájemním bydlením?

Již řadu měsíců v tuzemsku roste zájem o nájemní byty, což je důsledek několika faktorů, včetně vysokých úrokových sazeb hypoték a malé nabídky cenově dostupných nemovitostí ke koupi. Stagnující trh s prodejem bytů, který jen pozvolna ožívá, vede mnohé obyvatele k hledání alternativ – a právě nájemní bydlení tak zůstává ve středu zájmu. Jak se to projevuje v cenách? Jaké nemovitosti a v jakých lokalitách jsou momentálně nejvíce poptávané? A čím se vyznačuje svébytný segment luxusních nemovitostí? Dozvíte se v článku!

Přečíst
V Ománu objevíte starobylé pevnosti, písečné duny i investiční příležitosti
21. 5. 2024

V Ománu objevíte starobylé pevnosti, písečné duny i investiční příležitosti

Omán, země plná kontrastů a překrásných scenérií, láká cestovatele z celého světa svými historickými městy, rozmanitou krajinou a přívětivými obyvateli. Jestliže toužíte po dobrodružství spojeném s poznáváním tradiční kultury i dechberoucí přírody, Omán je pro vás ideálním cílem. Nově v této fascinující destinaci nabízíme exkluzivní nemovitosti ke koupi – těšit se můžete na skutečný luxus spojený s královskou pohostinností a jedinečným komfortem. Navíc určitě oceníte jejich investiční potenciál, který dosahuje 12 až 14 %.

Přečíst
Kdy je vhodný čas na prodej nemovitosti
22. 3. 2024

Kdy je vhodný čas na prodej nemovitosti

Rozhodnutí prodat svou nemovitost patří bezpochyby k těm nejzásadnějším. Ať už se jedná o exkluzivní byt, luxusní dům či pozemek, vždy je třeba zvážit řadu faktorů, které mohou ovlivnit úspěšnost prodeje a dosaženou cenu. Mezi klíčové aspekty patří aktuální situace na trhu, stav dané nemovitosti, lokalita a samozřejmě také načasování prodeje. Kam aktuálně směřuje realitní trh? A je teď ideální doba na prodej nemovitosti? Dozvíte se v článku!

Přečíst