Life & style

Finance & Investice

Druhé bydlení v teple
19. 1. 2022

Druhé bydlení v teple

Zimy bývají v našich končinách sice relativně mírné, ale pokud máte teplomilné srdce, může se vám během studených měsíců zastesknout po slunečních paprscích. A pokud tyto pocity prožíváte každou zimu, možná byste měli zvážit investici do bytu v teplých krajinách. Jaké jsou nyní v kurzu a z jakých luxusních nemovitostí v zahraničí můžete vybírat se dozvíte v tomto článku!

Přečíst
Vyrazte na hory do svého!
12. 1. 2022

Vyrazte na hory do svého!

Toužíte se vydat na lyže nebo běžky? Přemýšlíte, kde s rodinou či přáteli strávíte jarní prázdniny? Pořiďte si rekreační nemovitost na horách! Uvidíte, že z naší nabídky exkluzivních nemovitostí ve vyhlášených tuzemských střediscích si vyberete raz dva.

Přečíst
Hypoteční trh pod drobnohledem
3. 1. 2022

Hypoteční trh pod drobnohledem

Již nyní lze s jistotou říct, že rok 2021 se do hypotečních dějin zapíše jako rekordní – ať už co se týče objemu sjednaných hypoték daného enormním zájmem či nadstandardního zvyšování úrokových sazeb. Jednotlivé faktory, které formovaly trh s hypotékami v uplynulých měsících a promítnou se také do následujícího období, vám teď představíme podrobněji.

Přečíst
O fenoménu pronájmů bytů s odborníkem na slovo vzatým
3. 11. 2021

O fenoménu pronájmů bytů s odborníkem na slovo vzatým

V České republice je silně zakořeněná touha po vlastnickém bydlení. To nájemní se však pod vlivem mnoha faktorů těší stále větší oblibě. Realitní kancelář Luxent – Exclusive Properties se specializuje mimo jiné i na zprostředkování, zajištění a dlouhodobou podporu v oblasti pronájmu. Za dobu více jak 10 let se tak stala partnerem pro až tisíce pronajímatelů. Pro maximální spokojenost svých klientů zajišťuje celý proces od přípravy domu či bytu, přes propagaci, prohlídky zájemců, vyřízení veškeré administrativy až po přepis energií. Odborníkem na pronájmy bytů na slovo vzatým je Adam Kvasnička, který tento fenomén nyní přiblíží.

Přečíst
Jak co nejlépe prodat nemovitost
2. 9. 2021

Jak co nejlépe prodat nemovitost

Nemovitost bývá tím nejdražším, co člověk v životě vlastní. Pokud se tedy rozhodne pro prodej luxusního bytu či domu, měl by pečlivě vybírat, komu jej svěří. Může se buď obrátit na odborníky z realitní kanceláře, či jednat sám na vlastní pěst. Do této varianty se při snaze ušetřit za provizi často pouští i nezkušení majitelé, kteří se však snadno mohou dopustit fatálních chyb – ať už nevhodně nasazené ceny nebo zmatené a nezajímavé propagace. K tomu všemu nesou celé břímě sami, což zabere hromadu času a stojí to notnou dávku energie a nervů.

Přečíst