Life & style

Finance & Investice

Výkyvy běžného realitního trhu se luxusních nemovitostí příliš nedotýkají
30. 3. 2023

Výkyvy běžného realitního trhu se luxusních nemovitostí příliš nedotýkají

Naše realitní kancelář Luxent – Exclusive Properties se na českém trhu již 15 let věnuje prodeji a pronájmu exkluzivních nemovitostí. Ty představují svébytný realitní segment, který příliš nepodléhá trendům a výkyvům běžného trhu. Některé ekonomické i geografické faktory se ale do prodeje prémiových nemovitostí promítly. V průběhu loňského roku jsme zaznamenali výrazný nárůst zájmu o pořízení rekreačních objektů v zahraničí, a to na úkor klasických chat a chalup v Česku. Kupující se také mnohem více zajímají o energetickou náročnost budov. A to nejen kvůli schválené legislativě, ale především s ohledem na své požadavky na udržitelné bydlení. Za 15 let našeho působení na trhu jsme zprostředkovali přes 3 000 realitních transakcí, kdy většinu představují pronájmy zejména z předcovidového období. Celkem jsme prodali 387 nemovitostí za přibližně 5 mld. Kč.

Přečíst
Od pláží k chrámům: objevte to nejlepší z Thajska a Bali
24. 3. 2023

Od pláží k chrámům: objevte to nejlepší z Thajska a Bali

Vydejte se na cestu do jihovýchodní Asie a připravte se, že vás uchvátí exotická krása Thajska a Bali. Tyto dvě destinace nabízejí kaleidoskop památek, zvuků a zážitků, které vás okouzlí. Thajsko a Bali se díky svým nedotčeným plážím, bujným džunglím, starobylým chrámům a rušnému nočnímu životu staly oblíbenými destinacemi cestovatelů z celého světa. Ponořte se do fascinujících kultur, pochutnejte si na lahodné kuchyni a prozkoumejte dechberoucí krajinu těchto dvou okouzlujících zemí. Připravte se s námi na cestu, která probudí vaše smysly a zanechá ve vás nezapomenutelné vzpomínky. Chybět nebudou tipy na unikátní ubytování, včetně možnosti pořízení vlastní rekreační nemovitosti.

Přečíst
Co se děje na chorvatském trhu a proč je nejlepší čas pořídit nemovitost právě teď? Chorvatsko očima expertky Veroniky
13. 3. 2023

Co se děje na chorvatském trhu a proč je nejlepší čas pořídit nemovitost právě teď? Chorvatsko očima expertky Veroniky

Realitní kancelář Luxent – Exclusive Properties výrazně rozšiřuje svou nabídku luxusních nemovitostí v zahraničí. Obchodní specialistkou se zaměřením na ty chorvatské je Veronika Pecková. Tamní trh i prostředí jsou jí totiž velmi blízké, zároveň má díky mnohaletým zkušenostem perfektní know-how a orientaci v developerských příležitostech a projektech různých stupňů složitosti. Podrobně jsme ji proto vyzpovídali o současném dění na chorvatském trhu.

Přečíst
Seznamte se s Andalusií – krajinou únorového jara
6. 2. 2023

Seznamte se s Andalusií – krajinou únorového jara

Málokde na světě (nebo alespoň na severní polokouli) byste nalezli místa, která jsou tak krásná v lednu a únoru, jako Andalusie. Zatímco u nás a ve zbytku Evropy se stále drží sníh a mráz, na jihu Španělska už v lednu vykvétají mandloně a svými růžovými kvítky ukazují příchod jara, na které se mnoho z nás nedočkavě těší celou zimu. Největší šanci kochat se okouzlujícími otevřenými kvítky máte v únoru, v trefně zvaném „měsíci mandlového květu“. Proč si tedy nyní jaro nepřiblížit a nestrávit krásné chvíle v zemi vína, slunce a odpočinku? A klidně i ve svém!

Přečíst
Investice do menšího bytu v Praze, nebo do luxusní vily v Asii? Cena je srovnatelná
18. 12. 2022

Investice do menšího bytu v Praze, nebo do luxusní vily v Asii? Cena je srovnatelná

Uplynulé měsíce na českém realitním trhu jsou poznamenány vývojem hospodářství, enormní inflací i bezpečnostní situací v Evropě. Roste proto poptávka po stabilní a dlouhodobé investici v podobě koupě nemovitosti. Vyčerpaná tuzemská nabídka ale není dostatečná, proto investoři obrací zrak do zahraničí. Poptávka panuje především po luxusních domech, vilách či apartmánech, které jsou oproti těm klasickým mnohem odolnější vůči cenovým výkyvům. Boom nyní zažívá například Thajsko, jež se po pandemii znovu otevřelo turistům. Investiční nemovitosti nakoupíte výhodně také v Indonésii či Spojených arabských emirátech. Investiční příležitosti v exotické Asii přiblíží odborníci naší realitní kanceláře Luxent – Exclusive Properties.

Přečíst