Life & style

Poradenství

Výkyvy běžného realitního trhu se luxusních nemovitostí příliš nedotýkají
30. 3. 2023

Výkyvy běžného realitního trhu se luxusních nemovitostí příliš nedotýkají

Naše realitní kancelář Luxent – Exclusive Properties se na českém trhu již 15 let věnuje prodeji a pronájmu exkluzivních nemovitostí. Ty představují svébytný realitní segment, který příliš nepodléhá trendům a výkyvům běžného trhu. Některé ekonomické i geografické faktory se ale do prodeje prémiových nemovitostí promítly. V průběhu loňského roku jsme zaznamenali výrazný nárůst zájmu o pořízení rekreačních objektů v zahraničí, a to na úkor klasických chat a chalup v Česku. Kupující se také mnohem více zajímají o energetickou náročnost budov. A to nejen kvůli schválené legislativě, ale především s ohledem na své požadavky na udržitelné bydlení. Za 15 let našeho působení na trhu jsme zprostředkovali přes 3 000 realitních transakcí, kdy většinu představují pronájmy zejména z předcovidového období. Celkem jsme prodali 387 nemovitostí za přibližně 5 mld. Kč.

Přečíst
Poctivé parkety, které vydrží
20. 3. 2023

Poctivé parkety, které vydrží

Parkety, známé svou odolností a klasickým stylem, v posledních letech zažívají boom díky kombinaci designu a funkčnosti. Jejich nápadité geometrické vzory a přirozená struktura dřeva dodají každému prostoru nádech elegance, zatímco jejich robustní konstrukce z nich činí praktickou volbu pro vysoce frekventované prostory. Zjistěte, proč jsou parkety ideální pro ty, kteří hledají kvalitní podlahy na celý život, aniž by se vzdali stylu.

Přečíst
Luxusní dárky pro den lásky
9. 2. 2023

Luxusní dárky pro den lásky

Únor je proslulý jako měsíc plný romantiky a lásky. Jak letos potěšit svou drahou polovičku a ukázat jí své city? Abyste toho dosáhli, nabízíme vám několik nápadů na originální i tradiční způsoby, jak si společně užít svátek všech zamilovaných.

Přečíst
Jak si vedou horské nemovitosti? Ty zdařilé stále táhnou a bodují v prestižních soutěžích
31. 1. 2023

Jak si vedou horské nemovitosti? Ty zdařilé stále táhnou a bodují v prestižních soutěžích

Čerstvý vzduch, dechberoucí výhledy, ničím nerušený klid a báječné možnosti sportovních i rekreačních aktivit. To vše skýtají rekreační nemovitosti na horách. Enormní poptávka po standardních chatách a chalupách byla patrná v době covidové pandemie. Ale stejně rychle jak přišla, tak i odešla. Na výsluní se však stále hřejí luxusní nemovitosti pro rekreaci. Obdobné výkyvy na realitním trhu totiž jejich hodnotu neovlivňují. Díky tomu představují vhodnou investiční příležitost. Důkazem jejich nadčasovosti a exkluzivity je např. i triumf horských projektů z našeho portfolia v největší tuzemské soutěži Realitní Projekt Roku.

Přečíst
Kvalitních pozemků je jako šafránu
6. 1. 2023

Kvalitních pozemků je jako šafránu

Sníte o životě v luxusním domě? Rádi byste si jej postavili podle svého? Pak jste jistě hned na samotném počátku cesty za novým domovem narazili na tvrdou realitu v podobě nedostatku vhodných stavebních pozemků. Jejich ceny navíc odolávají výkyvům na realitním trhu a dlouhodobě patří k nejvíce se zhodnocujícím nemovitostem. I když jsou pozemky nad zlato, s jejich výběrem byste se neměli ukvapit. Především pokud plánujete výstavbu exkluzivního bydlení v Praze, měli byste sledovat celou řadu kritérií – od regulativů územního plánu přes dostupnost inženýrských sít až po případné právní vady. Jak tedy vybírat a jaká je aktuální nabídka naší realitní kanceláře?

Přečíst