Life & style

Poradenství

Jak uspořit na nákladech spojených s domácností
31. 3. 2024

Jak uspořit na nákladech spojených s domácností

Každý z nás se snaží hledat způsoby, jak efektivně spravovat své peníze. Jedním z klíčových kroků k dosažení finanční stability je systematické snižování výdajů spojených s domácností. V tomto článku se podíváme na praktické tipy a triky, jak upravit rozpočet domácnosti a optimalizovat výdaje. Budeme se zabývat různými oblastmi, jako je energetická účinnost či správné nakládání s potravinami. Jaká je tedy ideální strategie pro snižování nákladů?

Přečíst
Kdy je vhodný čas na prodej nemovitosti
22. 3. 2024

Kdy je vhodný čas na prodej nemovitosti

Rozhodnutí prodat svou nemovitost patří bezpochyby k těm nejzásadnějším. Ať už se jedná o exkluzivní byt, luxusní dům či pozemek, vždy je třeba zvážit řadu faktorů, které mohou ovlivnit úspěšnost prodeje a dosaženou cenu. Mezi klíčové aspekty patří aktuální situace na trhu, stav dané nemovitosti, lokalita a samozřejmě také načasování prodeje. Kam aktuálně směřuje realitní trh? A je teď ideální doba na prodej nemovitosti? Dozvíte se v článku!

Přečíst
Zájem o investice do zahraničních rekreačních nemovitostí roste. Výnos činí 7 až 11 %, někde i přes 20 procent
8. 3. 2024

Zájem o investice do zahraničních rekreačních nemovitostí roste. Výnos činí 7 až 11 %, někde i přes 20 procent

Koupě rekreační nemovitosti v zahraničí není žádnou novinkou. Postupem času se ale stává mnohem dostupnější alternativou, a tak velká část zájemců o pořízení druhého bydlení dává namísto Česku přednost přímořským destinacím. K oblíbeným lokalitám nyní patří jižní Evropa, Blízký východ, Střední Amerika či dálná Asie. Kupující kromě vlastního rekreačního vyžití u moře láká rovněž možnost výhodné investice do realit v atraktivním prostředí s vysokou mírou zhodnocení. V Praze se v současnosti výnosnost pronájmů pohybuje mezi 3 až 5 %, kdežto v Chorvatsku a ve Španělsku je to mezi 7 a 11 % a například v Dubaji lze dle lokality dosáhnout i na roční výnos přes 20 %. Aktuální situaci na poli zahraničních nemovitosti, vč. propočtů výnosnosti, přibližují experti naší realitní kanceláře Luxent – Exclusive Properties.

Přečíst
Jak vypadal rok 2023 na trhu s luxusními realitami? A co přinese ten letošní?
30. 1. 2024

Jak vypadal rok 2023 na trhu s luxusními realitami? A co přinese ten letošní?

Trh s běžnými nemovitostmi byl v loňském roce kvůli odložené poptávce kupujících, která byla důsledkem vysokých cen bytů, enormních hypotečních sazeb a nedostatečné nabídky, víceméně zamrzlý. Segment exkluzivních nemovitostí v prémiových lokalitách je oproti tomu mnohem stabilnější. Nicméně i na něm se v prvním pololetí projevila pokračující stagnace a k oživení došlo až v druhé polovině roku. Bonitní klientela totiž také vyčkávala a na prodávající vyvíjela tlak ohledně snižování cen. Podle predikcí naší společnosti Luxent Exclusive - Properties bude trend rostoucí poptávky z konce roku pokračovat i v tom letošním. Běžnému trhu pomůže očekávaný mírný pokles úrokových sazeb. Špičkové luxusní nemovitosti se budou dále dobře prodávat a jejich cena poroste. Zvyšovat se ovšem budou nároky kupujících na kvalitu nemovitostí a realitních služeb. Podle našich analýz bude rozhodně přetrvávat zájem o exkluzivní rekreační vily a apartmány v zahraničí.

Přečíst
Jak v České republice funguje trh s uměním? A jak se uchovávají cenné artefakty? Více se dozvíte v rozhovoru s galeristou René Rohanem
9. 1. 2024

Jak v České republice funguje trh s uměním? A jak se uchovávají cenné artefakty? Více se dozvíte v rozhovoru s galeristou René Rohanem

Jedním z partnerů naší realitní kanceláře Luxent – Exclusive Properties je společnost Artefin, jež si klade za cíl rozptýlit veškeré obavy z nákupu uměleckého díla a cestu k jeho pořízení co nejvíc zjednodušit. Pro své klienty vybudovala světově unikátní ArtHub, který nabízí galerii a showroom, poradenství pro budování uměleckých sbírek, investiční fond, plně zabezpečený depozitář pro uskladnění umění, specializovanou transportní službu, všechny druhy balení, a to včetně vlastní výroby klimaticky stabilních beden. V Artefinu věří, že touto cestou lze zpřístupnit svět současného umění komukoliv, kdo uvažuje o jeho koupi ať už jako o dobré investici, nebo jen pro radost. Uvidíte, že cesta k pořízení kvalitního originálu může být mnohem jednodušší, než se na první pohled zdá. Více se dozvíte v rozhovoru s jednatelem společnosti a galeristou René Rohanem.

Přečíst