Design v Praze

Český design je světově známý – už v roce 1958 na světové výstavě EXPO v Bruselu získali čeští návrháři pozornost a ocenění mezinárodního publika. Přestože příchod komunismu do naší země kreativitu designérů příliš nepodporoval, po revoluci začala tato tradice opět vzkvétat. Dnes tak v Praze, ale i v celém Česku najdeme mnoho špičkových studií a kreativců, kteří se prosazují i ve světě.

Kde v hlavním městě hledat designové doplňky, na jaké ateliéry se obrátit při rekonstrukci nebo vytváření nových interiérů? Kde se v Praze pokochat krásným či neotřelým designem? Při procházce metropolí můžete obdivovat jedinečné interiéry jako například v centru kubistickou kavárnu Grand Café Orient v domě „U Černé Matky Boží“ od architekta Gočára nebo moderní centrum umění DOX v Holešovicích.

V této sekci naleznete tipy nejen na to, kde v Praze design obdivovat, ale kam si dojít pro inspiraci, radu či celý návrh. A také kde koupit doplňky, které zkrášlí váš dům nebo byt a udělají z něj skutečný domov.

CzechDesign – design pro veřejnost i firmy

Pokud hledáte cestu k českému designu, platforma Czechdesign je tím správným místem pro vás. Založilo ji před téměř 20 lety pár věčných optimistů a nadšenců z řad studentů designu a dnes poskytuje mnohé služby související s designéry.

Dyzajn market – tradiční trh pod širým nebem

Původně malá prodejní výstava, dnes nejnavštěvovanější open-air událost týkající se designu v Praze. To je pravidelně se opakující výběrové tržiště autorské tvorby Dyzajn market, které se koná šestkrát do roka na Výstavišti v Praze Holešovicích nebo na piazzettě Národního divadla. Vstup je zdarma a bez bariér.

Ateliér Morix – kreativní tým manželů Pizingerových

Historie ateliéru Morix se začala psát v roce 2000, kdy ho založil Jaromír Pizinger. V roce 2007 se stala stálou členkou týmu i Naďa Pizinger, Jaromírova manželka. Jejich spolupráce však započala již roku 2002 během Nadiných studií architektury.