Gastronomie v Praze

Praha je nejen městem kulturních památek, ale i skvělých gastronomických zážitků. V létě se týden co týden pořádají nejrůznější festivaly jídla a pití, kde návštěvníci mohou ochutnat netradiční speciality a lokální výrobky. Ranní ptáčata jistě využijí nabídku farmářských trhů, noční sovy zase výběr restaurací s degustačním menu – jak z pestré palety světových kuchyní, tak té české. Ale ani když počasí nepřeje pobytu venku, nemusí labužníci zoufat. Kulinářské umění pražských šéfkuchařů ocenil dokonce i průvodce Michelin.

Že není fine dining vaším šálkem kávy? Praha skýtá spoustu míst, v nichž se gastronomie, kultura a architektura spojují v jedinečnou atmosféru, kterou jinde nenajdete. Zavítat můžete do lodních restaurací na Vltavě, vyhlídkového koktejl baru a restaurace v oblacích na vrcholu Žižkovské věže i do řady dalších velmi atraktivních podniků. Ať už tedy hledáte místo pro romantickou večeři nebo prostor, kde se může naobědvat početná rodina, v hlavním městě své chuťové pohárky vždy naplníte!

Prohlédněte si, jaké gastronomické poklady Praha skrývá!

Grand Café Orient – to nejlepší z českého kubismu

Na světě se nedochovalo mnoho kubistických budov, natož interiérů, ale v Grand Café Orient v Domě U Černé Matky Boží si můžete prohlédnout skutečný světový unikát. Jediná původní kubistická kavárna na světě vznikla pod taktovkou proslulého architekta Josefa Gočára roku 1912 jako součást návrhu celého domu v kubistickém stylu.

Praha pije víno aneb největší degustační festival v metropoli

Festival „Praha pije víno“ otevře letos dveře Novoměstské radnice již podeváté. Během druhého srpnového víkendu se na Novoměstské radnici na Karlově náměstí uskuteční největší tuzemské setkání středoevropských vinařů. Díky přísným kritériím festivalu mohou dovézt na ochutnávky pouze ta nejautentičtější vína.