Festival „Praha pije víno“ otevře letos dveře Novoměstské radnice již podeváté. Během druhého srpnového víkendu se na Novoměstské radnici na Karlově náměstí uskuteční největší tuzemské setkání středoevropských vinařů. Díky přísným kritériím festivalu mohou dovézt na ochutnávky pouze ta nejautentičtější vína.

Adresa: Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1, 120 00 Praha 2 – Nové Město, info@prahapijevino.cz, www.prahapijevino.cz

Akce se letos koná v pátek 12. a v sobotu 13. srpna v odpoledních hodinách. Při koupi vstupenky dostanete skleničku na degustaci, kterou si na památku po skončení akce můžete samozřejmě nechat. Pak už můžete jen neomezeně degustovat vína z více než 50 vinařství. Ať už preferujete vína česká či moravská, slovenská, maďarská, rakouská, slovinská, italská, francouzská nebo německá, na tomto festivalu si jistě vyberete. Navazuje totiž na zavedenou tradici vinařských výstav pořádaných za Rakouska-Uherska, kterých se účastnili vinaři ze všech regionů starého mocnářství. Přijďte a v historickém centru Prahy ochutnejte nejen to nejlepší z rodinných vinařství na území bývalého Habsburského mocnářství, ale také od řady hostů z dalších regionů.