Vodárenská věž - atypické sídlo i luxusní rezidence

Unikátní technická památka Vodárenská věž na prodej. Atypický mezonetový byt v tamburu věže a prostorné relaxační centrum v podzemí. Neopakovatelná příležitost!

Vodárenská věž - atypické sídlo i luxusní rezidence

Z historie vodárenské věže

Dvaačtyřicet metrů vysoká vodárenská věž byla postavena v letech 1903–1904 podle projektu Kanceláře vodárenského královského hlavního města Prahy stavitelem Františkem Schlafferem a přibližně šedesát let sloužila jako zásobárna vody pro nižší část Libně. Do jejího vodojemu se vešlo až 178 m3 vody. V 60. letech byla vyřazena z provozu a od té doby zůstala dlouhodobě neudržována. V r. 1991 se věž stala chráněnou kulturní památkou České republiky, avšak i nadále chátrala, dokud se jí v r. 2009 neujal soukromý investor, který se ji rozhodl renovovat a vrátit jí zašlou krásu. Díky nákladnému projektu na přestavbu se věž proměnila v atypické sídlo s mezonetovým bytem přímo na vrcholu věže.

plánek vodárenské věže průřez

plánek vodárenské věže bokorys

Zcela jedinečné sídlo

Kromě unikátního bytu 3+kk o velikosti 223 m² ve vršku věže je na pozemku (1.268 m²) též vybudováno podzemní relaxační centrum včetně vinného sklepa o užitné ploše 433 m² a garáž se zázemím pro ostrahu o velikosti 158 m² pro 8 vozů. Věž, relaxační centrum i garáž jsou v současnosti ve stavu shell & core. Do samotného tamburu vede prosklený výtah, který je připraven k osazení. Byt s kruhovým půdorysem je propojen schodištěm při obvodu věže, ve spodní části je navržen obývací pokoj s kuchyňským koutem, spíží a toaletou, ve střední části pracovna s koupelnou a toaletou a v nejvyšším patře kruhová ložnice s koupelnou a toaletou. Panoramatický výhled 360° skýtá pohled na celou Prahu.

pohled na vodárenskou věž z ptačí perspektivy

Nadstandardní relaxační centrum je doplňkovou stavbou k části obytné. Denní světlo je zajištěno střešními okny, je zde připraven prostor pro bazén, saunu a relaxační zónu, squashový kurt, posilovnu, šatnu, toaletu a bar. Vše propojuje hala. Součástí stavby je strojovna vzduchotechniky a kotelna, v nejspodnější části centra se nachází studna a vinný sklípek s valenou klenbou, vystavěný z barokních pískovcových kvádrů. Třetí stavbou na pozemku je garáž se třemi samostatnými vjezdy. Garáž má včleněno zázemí pro ostrahu.

Jedná se o velmi specifickou exkluzivní nemovitost, která bude pro nového majitele neopakovatelnou výzvou. Precizně připravená hrubá stavba nabízí unikátní designové ztvárnění nejen při rezidenčním využití, ale i jako případné reprezentativní sídlo firmy.

vodárenská věž špička

V blízkosti věže naleznete kompletní občanskou vybavenost. Ve vzdálenosti cca 400 m je stanice metra C – Ládví a zastávky tramvají. Přímo u pozemku se nachází zastávka autobusu. Lékaři, škola, školka, gymnázium, supermarkety, restaurace – vše v pěším dosahu. K procházkám vybízí například Ďáblický háj či nedaleké lesoparky. V blízkosti je mnoho možností sportovního vyžití, plavecký stadion, tenisové kurty, cyklostezky podél Vltavy, OC Letňany, ZOO, výhodou je také rychlé napojení na Pražský okruh.

Zajímá Vás více? Kontaktujte naši realitní specialistku Ing. Pavlu Kalousovou na tel. +420 602 108 889 nebo na e-mailu pavla.kalousova@luxent.cz, ráda zodpoví Vaše dotazy nebo dohodne prohlídku.

Life & style

Novinky ze světa realit