Life & style

Architektura

Poctivé parkety, které vydrží
20. 3. 2023

Poctivé parkety, které vydrží

Parkety, známé svou odolností a klasickým stylem, v posledních letech zažívají boom díky kombinaci designu a funkčnosti. Jejich nápadité geometrické vzory a přirozená struktura dřeva dodají každému prostoru nádech elegance, zatímco jejich robustní konstrukce z nich činí praktickou volbu pro vysoce frekventované prostory. Zjistěte, proč jsou parkety ideální pro ty, kteří hledají kvalitní podlahy na celý život, aniž by se vzdali stylu.

Přečíst
První etapa projektu luxusních vil Březový háj nedaleko Prahy je zkolaudována
15. 2. 2023

První etapa projektu luxusních vil Březový háj nedaleko Prahy je zkolaudována

Celkem 15 exkluzivních vil a jeden bungalov z první etapy projektu Březový háj, který roste v obci Předboj v Praze-východ, je zkolaudováno. Práce nyní probíhají na druhé etapě o 4 domech. Ty by měly být dokončeny na jaře 2024. Aktuálně můžete vybírat ještě ze 3 z nich! Výhradní prodej luxusních nemovitostí zprostředkovává naše realitní kancelář Luxent –⁠ Exclusive Properties.

Přečíst
Jak si vedou horské nemovitosti? Ty zdařilé stále táhnou a bodují v prestižních soutěžích
31. 1. 2023

Jak si vedou horské nemovitosti? Ty zdařilé stále táhnou a bodují v prestižních soutěžích

Čerstvý vzduch, dechberoucí výhledy, ničím nerušený klid a báječné možnosti sportovních i rekreačních aktivit. To vše skýtají rekreační nemovitosti na horách. Enormní poptávka po standardních chatách a chalupách byla patrná v době covidové pandemie. Ale stejně rychle jak přišla, tak i odešla. Na výsluní se však stále hřejí luxusní nemovitosti pro rekreaci. Obdobné výkyvy na realitním trhu totiž jejich hodnotu neovlivňují. Díky tomu představují vhodnou investiční příležitost. Důkazem jejich nadčasovosti a exkluzivity je např. i triumf horských projektů z našeho portfolia v největší tuzemské soutěži Realitní Projekt Roku.

Přečíst
Zájem o historické nemovitosti trvá, s rekonstrukcí ale majitelé vyčkávají
25. 1. 2023

Zájem o historické nemovitosti trvá, s rekonstrukcí ale majitelé vyčkávají

Ochlazení realitního trhu z posledních měsíců se segmentu luxusních nemovitostí dotklo jen minimálně. Vliv měla ale situace ve stavebnictví, zejména při rozhodování investorů o koupi historických nemovitostí. Vzhledem k velkému nárůstu cen a zhoršené dostupnosti stavebních materiálů i nedostatku pracovníků zájemci více než dřív poptávají historické budovy po rekonstrukci. Pokud ale přeci jen narazí na výhodnou nabídku objektu před renovací, po jeho koupi se zahájením oprav vyčkávají na příznivější podmínky. Současný vývoj na poli historických nemovitostí přibližuje specialistka naší realitní kanceláře Luxent – Exclusive Properties Lenka Munter. Ta má nyní čerstvě v nabídce například barokní zámecký komplex Mirošov a také rodinné sídlo na Malé Straně, jehož základy se datují do doby renesance. V neposlední řadě její portfolio doplňuje renesanční tvrz v Jistebnici.

Přečíst
Investice do menšího bytu v Praze, nebo do luxusní vily v Asii? Cena je srovnatelná
18. 12. 2022

Investice do menšího bytu v Praze, nebo do luxusní vily v Asii? Cena je srovnatelná

Uplynulé měsíce na českém realitním trhu jsou poznamenány vývojem hospodářství, enormní inflací i bezpečnostní situací v Evropě. Roste proto poptávka po stabilní a dlouhodobé investici v podobě koupě nemovitosti. Vyčerpaná tuzemská nabídka ale není dostatečná, proto investoři obrací zrak do zahraničí. Poptávka panuje především po luxusních domech, vilách či apartmánech, které jsou oproti těm klasickým mnohem odolnější vůči cenovým výkyvům. Boom nyní zažívá například Thajsko, jež se po pandemii znovu otevřelo turistům. Investiční nemovitosti nakoupíte výhodně také v Indonésii či Spojených arabských emirátech. Investiční příležitosti v exotické Asii přiblíží odborníci naší realitní kanceláře Luxent – Exclusive Properties.

Přečíst