Chcete letos na Vánoce potěšit své blízké? Vsaďte na originální dárky pro bydlení

Objevte svět dárků pro milovníky luxusního bydlení! Přinášíme vám nevšední tipy na dárky pro domov, které spojují estetiku s funkčností a udělají radost každému, kdo si váží krásného domova – od elegantních dekorací, jež dodají každé exkluzivní nemovitosti osobitý šarm, přes útulné osvětlení, které vytvoří nezapomenutelnou atmosféru, až po praktické vybavení kuchyně pro zpříjemnění chvil strávených za plotnou.

tipy na vánoční dárky

Zdroj: Zdroj: https://www.freepik.com/

Období vánočních svátků se rychle blíží a s ním i otázka, která zaměstnává mnohé z nás: co darovat svým blízkým? Pokud byste rádi své přátele a rodinu obdarovali něčím, co zpříjemní jejich domov, jste na správném místě. V tomto článku se zaměříme na inspiraci pro dárky pro majitele nemovitostí, které oživí interiér a udělají radost nejen při rozbalování, ale i při každodenním užívání.

Dokonalý zvuk, nadčasový vzhled

Milovníky nejmodernějších vymožeností nadchnete vkusným bezdrátovým reproduktorem, jenž nejen ozvučí jakékoliv prostory, ale přinese také harmonii. S touto inovativní technologií od značky Voix je možné snadno poslouchat oblíbenou hudbu a tvořit nezapomenutelné zvukové zážitky, které spojí každý okamžik s melodií radosti.

Stylový bezdrátový reproduktor Bang & Olufsen

Zdroj: Stylový bezdrátový reproduktor Bang & Olufsen BeoPlay A9; cena 47 990,- (www.voix.cz)

Komfortní posezení s nádechem nevšednosti

Oživte pohodu a relaxaci svých blízkých s originálním dárkem – stylovým sedacím vakem. Moderní alternativa křesel vnese do každé exkluzivní nemovitosti pohodlí i dotek nadčasového designu. S tímto sedacím polštářem Knot XL od společnosti La Conception darujete možnost vytvořit si vlastní odpočinkový koutek, kde se dá jednoduše ztratit mezi řádky oblíbené knihy nebo relaxovat při sledování filmu.

Sedací polštář Knot XL

Zdroj: Sedací polštář Knot XL; cena 24 390,- (www.la-conception.cz)

Proměňte pracovní stůl k nepoznání

Dárky, které spojují eleganci a praktičnost, jsou vždy vítány. Hebká kožená podložka na stůl od značky Danny P. není pouhým doplňkem pracovního prostoru, ale také vkusným designovým prvkem. Darujte svým blízkým více než jen měkký povrch pro psaní a ochranu stolu. Tento dotek luxusu povýší jejich pracovní prostředí na novou úroveň a každý pohyb pera bude odteď spojen s maximální spokojeností.

elegantní podložka na stůl

Zdroj: Elegantní podložka značky Danny P. na psací stůl z jemné kvalitní kůže; cena 3 490,- (www.shop.czechdesign.cz)

Zářící solitér interiérového designu

I osvětlení může představovat mnohem víc než jen zdroj světla. Dokazuje to ručně vysoustružené svítidlo Pear Party od designéra Antonína Hepnara s foukaným sklem a jasanovým lakovaným dřevem vytvořené s láskou a péčí. Každý kousek tohoto svítidla z galerijního obchodu Dox by Qubus v sobě nese jedinečný otisk ruční práce a je dokonalým spojením minimalismu a řemeslné dokonalosti.

designové svítidlo

Zdroj: Svítidlo Pear Party; cena 14 300,- (www.doxbyqubus.cz)

Harmonizující krása z českého křišťálu

Oživte domov svých blízkých tím nejvzácnějším leskem. Luxusní křišťálová dekorace Leknín, která je součástí kolekce Home Décor od prestižní české značky Preciosa, představuje sofistikované umělecké dílo. Každý detail tohoto mistrovského zpracování zrcadlí precizní řemeslnou práci a tradici českého sklářství. Kousek křišťálového pokladu přenese do života vašich blízkých něco, co vyjádří nejen lásku, ale i náklonnost k umění a tradici.

Dekorace Obří leknín z českého křišťálu Preciosa

Zdroj: Dekorace Obří leknín z českého křišťálu Preciosa; cena 16 995,- (www.preciosa-eshop.com)

Potěšte duši a darujte umění

Vstupte do světa vizuálního umění a udělejte z každé místnosti galerii. Darování uměleckého obrazu z galerie Artefin není pouze vyjádřením vkusu, ale i cestou k objevování krásy. Všechny obrazy z této renomované galerie charakterizuje unikátní příběh i barvy, stejně tak jako nejrůznější emoce, které probouzejí. Svým blízkým můžete s kusem umění darovat i cestu do světa abstrakce, realismu nebo moderny.

Esence života od Libora Antla

Zdroj: Obraz Esence života od Libora Antla; cena na vyžádání e-shopu (www.artefin.cz)

Vytvořte zvláštní okamžik pro své blízké tím, že jim představíte uměleckou sochu, která nejen zkrášlí jejich domov, ale také přináší do života sílu umění. Každá rýha a každá křivka vypráví příběh, jenž se stává součástí jejich prostoru a paměti. Poohlédněte se u firmy Italier, která má v nabídce vybrané kusy od společnosti Giuseppe Ruocco – například nádhernou sochu Testa di Venere. Jedná se o dárek, který zůstává jako něco víc než jen objekt, ale jako kousek inspirace a dotek umělecké duše.

luxusní socha

Zdroj: Socha Testa di Venere; cena 78 650,- (www.italier.cz)

Pestrobarevné kouzlo od českého skláře

Pokud někomu darujete vázu, nepředáváte mu tím jen prázdnou nádobu, ale také esenci umění. Mladý český umělecký sklář František Jungvirt se svou tvorbou přináší do světa skla mimořádnou preciznost a dovednost a rovněž osobitý příběh. Každé jeho dílo je unikátní, jako fragment uměleckého nebe, který může zdobit domov vašich blízkých. Vázou Garden Ocean Yellow ze sběratelské série Garden předáte nejen užitečný doplněk do domácnosti, ale i kus české umělecké historie, a zároveň tím podpoříte mladého nadějného tvůrce.

Sběratelská váza of Františka Jungvirta

Zdroj: Sběratelská váza Garden Ocean Yellow; cena 38 000,- (www.frantisekjungvirt.com)

Sklenice pro každou příležitost

Mezi dárky pro radost z bydlení patří i nápadité nádobí. Sklenice na destiláty od umělce Ronyho Plesla pojmenovaná Mr. K. zase zdůrazní bohaté tóny oblíbených lihovin. Kolekcí sklenic od sklárny Rückl povýšíte jakoukoliv příležitost na výjimečný zážitek. Ať už se jedná o klidný večer doma nebo oslavu života při ochutnávce destilátů, tato sklenice zvýrazní každý okamžik důvtipem a radostí.

klenice na destilát Mr. K od Ruckl

Zdroj: Sklenice na destilát Mr. K.; cena 1 364,- (www.ruckl.com)

Věnujte tradici v moderním pojetí

Oživte tabuli luxusního domu či bytu kouzlem elegance darováním porcelánového servisu. Každý šálek, talíř a nádoba od společnosti Modernista v sobě nese praktičnost, jemnost i vkus.  Například set na kávu podle designu Pavla Janáka, sestavený s precizností a láskou k detailům, zajistí estetický zážitek pro všechny smysly. Kolekcí porcelánových klenotů inspirovanou českým kubismem uděláte každý kávový či čajový dýchánek nezapomenutelným. Ať už je to snídaně ve dvou nebo pohostinnost pro hosty, toto povedené nádobí zvýrazní každý okamžik a promění běžné chvíle v elegantní rituál.

Kávový servis od Pavla Janáka

Zdroj: Kávový servis od Pavla Janáka; cena od 1 860,- (www.modernista.cz)

Exkluzivní cesta k novým kulinářským dobrodružstvím

Není nic lepšího než darovat radost z vaření. Sada nerezových hrnců Silence PRO od prémiové značky Potten & Pannen – Staněk je tím ideálním dárkem pro všechny s vášní pro gastronomii. Kromě toho, že jsou tyto hrnce vizuálně poutavé díky svému nerezovému lesku, nabízejí také skvělou výkonnost a odolnost. Darujete tím radost z přípravy jídel a možnost vytvořit si společné chvíle plné vůní a chutí.

vánoční dárek luxusního nádobí

Zdroj: Sada nerezového nádobí Rösle Silence PRO; cena 13 490,- (www.pottenpannen.cz)

Pokud už máte vybrané všechny praktické dárky pro péči o domov a přemýšlíte o svém vlastním bydlení, neváhejte si prohlédnout naše pestré portfolio. To zahrnuje jak zahraniční nemovitosti například na Mauriciu, Tenerife či v Chorvatsku, tak luxusní byty a domy, ale i historické nemovitosti. Na exkluzivní nemovitosti se specializujeme!

Rádi vám poskytneme konzultaci online nebo osobně v naší pražské realitní kanceláři zaměřené na luxusní nemovitosti Luxent – Exclusive Properties na adrese Pařížská 205/23, Praha 1 – Josefov.

Life & style

Novinky ze světa realit