Jak na trendy koupelnu? Vsaďte na moderní obklady a dlažbu!

Ať už se chystáte na rekonstrukci exkluzivní nemovitosti či plánujete koupit dům v Praze, nezapomínejte na koupelnu! Ta mnohdy bývá opomíjená, přestože nám poskytuje jak základní potřeby, tak i kýženou relaxaci po náročném dni v práci. Přitom proměnit ji doslova v klenot vašeho luxusního bydlení je tak snadné! Inspiraci nabízí společnost Los Kachlos, přední český prodejce obkladů a dlažeb a výhradní dodavatel špičkových španělských i italských výrobců.

Foto: Los Kachlos

A jak na to?

Fenoménem letošního roku se stal návrat k přírodě – ať už v podobě materiálů, barev a vzorů, ale i doplňků. Jednoznačným bestsellerem se v poslední době stávají dřevodlažby. Ty jsou nerozeznatelné od originálu a oproti pravému dřevu jsou snazší na údržbu a mají přívětivější cenu. Například série Amberwood, která věrně kopíruje přírodní vzor včetně nepravidelné kresby a charakteristických uzlů, krásně do vašeho domova vnese teplo.

Foto: Los Kachlos, série Amberwood

K těm nejoblíbenějším dále patří dlažby a obklady věrně imitující beton, cementové stěrky nebo mramor a další kameny. Skutečný unikát představuje nová série Aral, která dokonale zpodobňuje vzácný kámen onyx s jeho charakteristickou křemičitou kresbou a žilkováním. K dispozici je ve dvou odstínech – Pearl a Cream.

Co se týče barev, do popředí se dostávají zemité barvy – chybu neuděláte s cihlovou, hořčicovou, bordó či béžovou. Tyto teplé odstíny totiž dokáží navodit příjemnou a útulnou atmosféru. Z druhé strany barevné palety se teď hitem staly harmonické odstíny modré a zelené, kterým vévodí petrolejová a tyrkysová. Vždy také můžete sáhnout po neutrálních tónech černé, bílé a šedé. Ty buď můžete zvýraznit kombinací s předcházejícími barvami, anebo vsaďte třeba na pure white styl, tedy čistě bílý obklad. Například série Chalk se díky svému elegantnímu a nadčasovému designu skvěle hodí pro vyznavače minimalismu.

Foto: Los Kachlos, série Chalk

Už dávno také neplatí, že obklady a dlažba se musí nést ve stejném duchu. Často fádní vzory tak dnes nahrazují pestrobarevné kombinace, které se klidně skládají asymetricky. Tím v prostoru koupelny vznikne nádherná mozaika plná originality a hravosti, která vám jen tak nezevšední. Vždy byste ale měli dbát na zachování určité harmonie a vybírat s rozvahou.

Jednoduše nezaměnitelné

Fenoménem letošní sezóny se stal takzvaný fade out styl. Jedná se o postupně mizící dekor s nádechem retra – krásně ho reprezentuje keramická dlažba a obklad Mindanao s grafitovým černým designem. Uvidíte, že vaší koupelně dodá zcela nový rozměr! Cílené odstínové odlišnosti mezi jednotlivými dlaždicemi navíc způsobují citlivou, ale přitom výraznou vintage patinu.

Foto: Los Kachlos, fade out styl

Chcete ještě více popustit uzdu fantazie? Vsaďte na mix barevných střípků v každé dlaždici, který přináší terrazzo série Stracciatella. Její barevné provedení je dovedeno k dokonalosti, neboť snoubí všechny nejmodernější odstíny. Předností této keramické dlažby je navíc příznivá cena a snazší instalace než u litého terasa, neboť se nemusí leštit ani jinak následně upravovat.

Foto: Los Kachlos, série Stracciatella

Na letní dovolené po celý rok

Chybí vám moře, písečné pláže a uvolněná nálada místních letovisek? To vše můžete vykouzlit i v luxusním bytě v Praze! Obklady a dlažby imitace cotto se hodí jak pro chalupy v selském či středomořském stylu, tak i do toskánsky laděných rodinných vil nebo komerčních nemovitostí v Praze, například kaváren nebo hotelů.

Patří k nim série Cazorla ve stylu cotto a terracotta se záměrně velkou patinou a odstínovou odlišností jednotlivých dlaždic. Perfektně k ní sedí patchwork dekor Yedra s rustikálními ornamenty v tlumených barvách.

Foto: Los Kachlos, série Cazorla

Do nemovitosti v zahraničí vás pocitově přenese také série Venezzia – ta ve vás evokuje návštěvu proslulých Benátek. Charakterizuje ji kontrast jednak tmavých barev s okrově zlatavými motivy a jednak lesklých a matných povrchů. Do základního obkladu se doporučuje nahodile vkládat doplňující propracované dekory Ricordi.

Foto: Los Kachlos, série Venezzia

Zpátky v čase

Pokud patříte k příznivcům klasiky, oslní vás retro dlažba s tradičními motivy secese a maori stylu. Řada The three capitals našla inspiraci, jak již název napovídá, v evropských metropolích – konkrétně v Praze, Vídni a Budapešti. Vznikly tak tři jedinečné dekory s geometrickými tvary, které krásně oživí bílý, černý nebo šedý základ. Hodí se nejen do tradičních secesních vil, ale dokáží vytvořit pozitivní bohémskou atmosféru také v luxusních domech nebo komerčních objektech. Sháníte-li tradiční prvorepublikové vily na prodej, naleznete je samozřejmě v portfoliu moderní kanceláře Luxent – Exclusive Properties.

Foto: Los Kachlos, série The three capitals

Amazonské pralesy se vším všudy

Doslova něco divočejšího vám přinese série Jungle s netradičními exotickými motivy. Kromě obdélníkových obkladů v devíti základních tlumených barvách přináší květinové dekory, například palmy či opuncie, stejně jako ty zvířecí s tukany, plameňáky či papoušky. Můžete je použít jak na celou stěnu, tak i na její malou část jako doplněk, který koupelnu oživí. Tento kousek tropického ráje u vás doma si rozhodně zamilují i vaše děti!

 

Foto: Los Kachlos, série Jungle

Life & style

Novinky ze světa realit