Jak si vybrat realitního agenta, který je nad zlato

Nakupování či prodávání nemovitostí bývá komplexním procesem, který je časově i psychicky náročný. Správný realitní agent se stane vaším klíčem k úspěchu, ať už se jedná o vaši první transakci, či máte na poli nemovitostí sami bohaté zkušenosti. Jelikož se na českém trhu makléřů pohybuje celá spousta, v tomto článku vám poradíme, jak najmout dobrého realitního agenta, a to především ve specifickém segmentu luxusních nemovitostí.

jak si vybrat realitního agenta

Zdroj: www.pexels.com/

Výběr realitního agenta je rozhodujícím krokem při koupi nebo prodeji nemovitosti. Jak udělat takto závažné rozhodnutí, které se týká vašeho majetku a může ovlivnit vaši budoucnost? Důkladně zkoumejte a porovnávejte různé možnosti, než se rozhodnete pro toho pravého. Pamatujte na to, že makléř by měl být pro vás přínosem a měl vám celý proces co nejvíce ulehčit. Nebojte se klást otázky a vyžadujte transparentnost. Přeci jen se stanete společníky na dlouhé týdny až měsíce.

Jaké jsou klíčové faktory při výběru realitního agenta?

  • Praxe nade vše: Zkušenosti a know-how představují jeden z nejdůležitějších faktorů při výběru makléře. Zjistěte, kolik má let praxe a jaké má úspěchy v předchozích obchodech.
  • Dobré jméno: Neméně důležitou roli hraje reputace realitního agenta. Ptejte se u svých známých a čtěte recenze online. Hodnocení od předchozích klientů může totiž poskytnout důležité informace z první ruky.
  • Pole působnosti: Pomoct s výběrem by vám měla také specializace realitního makléře. Někteří se orientují na rodinné domy, jiní na byty v centru města nebo na komerční nemovitosti. Vyberte agenta, jehož užší zaměření nejlépe odpovídá vašim potřebám.
  • Lokální orientace: Ujistěte se, že realitní agent má dobrou znalost lokality, ve které se chystáte kupovat nebo prodat nemovitost. Měl by být důkladně obeznámen s cenami, trendy a dostupnými službami v dané oblasti.
  • Komunikace a ochota: Komunikace je základem každého vztahu. S realitním agentem se sejděte a zjistěte, jak se vám s ním jedná. Soustřeďte se i na to, jak rychlou a efektivní od něj máte odezvu, a obzvlášť zda je ochotný se přizpůsobovat časům, které vyhovují vám.
  • Přístup a inovace: Realitní trh se neustále mění. Je důležité, aby byl správný realitní makléř proaktivní a využíval moderní technologie i marketingové strategie. To může značně ovlivnit úspěšnost vašeho prodeje nebo nákupu.

Zkuste zohlednit výše uvedené faktory s vašimi vlastními preferencemi a intuicí, abyste našli toho pravého profesionála pro vaši danou situaci. S kvalifikovaným realitním agentem na vaší straně si můžete být jistí, že nákup nebo prodej nemovitosti bude bezproblémový.

výběr realitního makléře

Zdroj: www.pexels.com/

Na co myslet v luxusním segmentu

Pokud chcete koupit či prodat exkluzivní nemovitost, mezi něž patří zámky, rodinné vily nebo jedinečné penthousy, vyžaduje to ještě větší péči při najmutí realitního profesionála.

Zaprvé, volte makléře, který se vyloženě zabývá trhem s luxusními nemovitostmi. Tito experti mají hlubokou znalost tohoto specifického segmentu s jedinečnými vlastnostmi a hodnotami. Zkuste se podívat, jaké konkrétní realitní skvosty zahrnuje jeho portfolio – čtení aktuálních inzerátů vám dá představu o jeho schopnostech a především zkušenostech, které hrají v tomto odvětví prim. Realitní odborník by vám měl umět přiblížit své předchozí úspěšné transakce s prémiovými nemovitostmi.

V luxusním segmentu hraje důležitou roli síť kontaktů a prestiž. Zkušený realitní makléř bude mít dobré vazby s dalšími profesionály v odvětví, včetně právníků, architektů a finančních poradců, a rád vám s nimi zprostředkuje kvalitní spolupráci.

V exkluzivním segmentu je současně důležité zachovat vysokou úroveň diskrétnosti. Realitní agent by měl vždy respektovat vaše soukromí a být schopen jednat s diskrétností. U luxusních nemovitostí se jedná o běžnou praxi, makléři totiž mívají často na starost i unikátní nabídky, které nejsou veřejně dostupné a vyžadují citlivý přístup.

jak si vybrat makléře

Zdroj: www.pexels.com/

Přijďte za námi do Pařížské

V naší prestižní realitní kanceláři Luxent – Exclusive Properties pro vás už více jak 15 let měníme domy na domovy a vize developerů přetavujeme ve skutečnost. Každý den pátráme v těch nejatraktivnějších lokalitách v ČR i v zahraničí, abychom pro vás nacházeli skutečné perly mezi nemovitostmi.

Společně tvoříme tým profesně zkušených odborníků na poli exkluzivních nemovitostí s více než 3 000 realitními transakcemi, od útulných malých bytů až po romantické zámky. Realitní trh známe perfektně a poskytujeme kompletní špičkový servis v oblasti nákupu, prodeje či pronájmu jak rezidenčních, tak i komerčních nemovitostí u nás i v zahraničí. Blízká je nám i sféra investic do nemovitostí a neposlední řadě i v oblasti developerských projektů.

Postaráme se téměř o cokoliv – zajistíme veškerou administrativu, doporučíme architekty a designéry, poradíme vám s ideálním financováním, pomůžeme vám s právními náležitostmi a nastavíme vhodnou propagaci nemovitosti. Umíme vás také nasměrovat k dobrým investicím či zajistit správu nemovitostí. Samozřejmostí je transparentnost, přímé jednání, diskrétnost, důvěra, osobní přístup a nadstandardní vztahy. Najdete nás, jak jinak než na té nejlepší adrese, a sice v Pařížské ulici 23 v srdci hlavního města Praha.

V našem pestrém portfoliu objevíte kupříkladu nevšední historické nemovitosti. Jednou z novinek je zrestaurovaná tvrz Třebotov nedaleko Prahy o celkové ploše cca 2 500 m2. Čtyřkřídlý patrový objekt s arkádami kolem vnitřního čtvercového nádvoří, jehož historie sahá hluboko do raného středověku, je vhodný jak pro rodinné bydlení, tak pro komerční využití. Rekonstrukce tvrze do současné převážně renesanční podoby, jež kladla důraz na zachování všech historicky cenných detailů a architektonických prvků předešlých epoch a přestaveb (např. ostění původních otvorů, fragment raně středověkého prevétu a původní klenby), byla dokončena v roce 2003.

historická památka Třebotov

Zdroj: www.luxent.cz/prodej-dum-pamatka-jine-trebotov/

V nabídce máme také celou řadu pečlivě vybraných exkluzivních nemovitostí v zahraničí – od luxusních plážových vil a elegantních bytů ve městech až po rozlehlé venkovské statky a exotické ostrovní útočiště. Naše portfolio jsme nedávno obohatili třeba o luxusní dvoupatrovou vilu o užitné ploše 354 m2 v nádherné jihozápadní části ostrova Tenerife. Rodinná vila se stylovým interiérem a nadstandardním vybavením je obklopená krásnou zahradou a nabízí budoucí rezidentům veškerý komfort.

vila na Tenerife, Španělsko

Zdroj: www.luxent.cz/prodej-dum-vila-tenerife-spanelsko/

Sháníte luxusní bydlení v Praze? Prodáváme například dvoupodlažní byt typu townhouse s dispozicí 6+kk a podlahovou plochou 232 m2 se třemi terasami, zahradou a hřištěm, kde je možnost vybudovat obytnou přístavbu či bazén. Exkluzivní dům s jižní orientací je součástí projektu Arboreum v atraktivní lokalitě Prahy 5 v blízkosti oblíbeného lesoparku Cibulka a v naprostém soukromí. K dispozici jsou dvě parkovací místa v garáži a dva sklepy.

luxusní vila Praha

Zdroj: www.luxent.cz/prodej-dum-rodinny-praha-5-kosire/

Nebo hledáte moderní kancelářské prostory k pronájmu? Na pražském Smíchově nově nabízíme prostornou kancelář o podlahové ploše 330 m2 v prvním patře nedávno dokončeného rezidenčního projektu s výtahem a také množstvím nadstandardních doplňkových služeb jako je recepce, bazén, wellness za příplatek, fitness a rozlehlá společná zahrada s grilovacím koutem v uzavřeném vnitrobloku.

kanceláře pronájem Praha

Zdroj: www.luxent.cz/pronajem-komercni-kancelare-praha-5-smichov/

Zaujala vás některé z uvedených nemovitostí? Nebo chcete prodat svůj luxusní byt v Praze? Na exkluzivní nemovitosti se specializujeme! Rádi vám poskytneme poradenství pro výběr realitního agenta dle vašich představ online nebo osobně v naší pražské realitní kanceláři zaměřené na luxusní nemovitosti Luxent – Exclusive Properties na adrese Pařížská 205/23, Praha 1 – Josefov.

Life & style

Novinky ze světa realit