Jak zařídit domácí pracovnu?

Pandemie koronaviru nás všechny naučila, že mohou přijít období, kdy se práci z domova nevyhneme. A někteří zaměstnavatelé dnes i pod světlem těchto událostí často přecházejí k hybridním modelům, kdy zaměstnanci tráví v kanceláři jen část týdne a zbylé dny pracují z domova. K tomu, aby však byla vaše práce efektivní a příjemná, je důležité mít pro to ve vaší luxusní nemovitosti speciálně vyhrazené místo. Jak by tedy měla domácí pracovna vypadat?

home office

Foto: https://unsplash.com

Pokud nyní přemýšlíte o koupi exkluzivního bytu či rodinné vily a počítáte s prací z domova, myslete na to při zvažování půdorysu vašeho nového obydlí. Samostatná místnost je totiž pro pracovnu nejlepší. Budete mít klid na práci, za zavřenými dveřmi k vám totiž nedolehnou zvuky ostatních členů domácnosti a vy se budete moci lépe soustředit.

Vše záleží na světle

Pokud pro vás samostatná místnost, kterou byste mohli proměnit v pracovnu, nepřichází v úvahu – nezoufejte! I v menším luxusním bytě v Praze můžete pomocí několika triků vytvořit útulné místo k práci. Postačí vám klidnější kout ideálně v blízkosti okna.

Denní světlo je pro práci totiž ideální, protože nejméně dráždí oči. To platí i při výběru žárovky do místnosti, volte spíše studenější odstíny světla. Také je vhodné kromě stropního svítidla pořídit ke svému pracovnímu zázemí stolní lampičku. Vyberte takovou, která se vám bude nejen líbit svým designem, ale myslete také na její praktičnost. K vytvoření těch nejlepších podmínek by měla mít alespoň dvě varianty intenzity svícení a nastavitelný úhel, pod kterým světlo na váš pracovní stůl dopadat. Umístěte ji na stole tak, aby vám nepřekážela a její světlo se neodráželo ani od monitoru, ani do vašich očí.

 

moderní home office

Foto: https://www.pexels.com

Základem je kvalitní nábytek

Na pracovní židli většina z nás stráví za život více času než jinde, ergonomická židle je tedy důležitou součástí pracovny. Je dobré si židlí vyzkoušet více, není pravidlem, že nejdražší židle bude i nejpohodlnější. Ta správná by měla poskytovat přirozenou podporu pro záda a hlavně bedra.

Inspiraci naleznete například ve světle hnědém kancelářském křesle Brady od nekonvenční nábytkářské firmy Kare Design. To je vyrobeno z kvalitních materiálů a jeho maximální nosnost je až 500 kg. Navíc si určitě zamilujete kontrast decentní béžové s mosazí!

kancelářské křeslo Brady od nekonvenční nábytkářské firmy Kare Design

Foto: kancelářské křeslo Brady od Kare Design

K židli také potřebujete stůl – vhodný je ten s nastavitelnou výškou, díky čemuž nebudete nuceni celý den u práce jen sedět, ale můžete si desku vyzdvihnout do výšky a získat tak tzv. standing desk, tedy stůl, u kterého se stojí. Nejen, že tak uděláte něco pro své zdraví a zapojíte přes den více svalů než v sedě, ale také si rozproudíte krev a bude se vám lépe přemýšlet. Podle modelu, který zvolíte, si můžete přednastavit i několik poloh stolu. Problémem tak nebude ani sdílení stolu s dětmi či partnerem.

To vše najdete například u atypického stolu Gravity od značky MDD – ten nabízí výškově nastavitelnou stolovou desku zhotovenou z dýhy ve dvou typech provedení a pyšní se úložným prostorem v bílé nebo černé barvě a dokonce multimediálním stojanem pro monitor.

atypický pracovní stůl

Foto: pracovní stůl Gravity od značky MDD s multimediálním stojanem pro monitor

Do moderní kanceláře se vám bude určitě bude hodit i příjemné posezení. Zkuste sáhnout po flexibilní kombinaci kousků pojmenovaných Ottawa společnosti BoConcept, která je navržena pro otevřené prostory a nabízí řadu pečlivě vybraných modulů pro vaše designové hrátky. Pokud ale do pracovny odpočinkovou zónu v podobě křesla či pohovky zařadíte, neměla by být v zorném poli usazeného u stolu, jinak může svádět k prokrastinaci.

sofa Ottawa

Foto: sofa Ottawa, BoConcept

A jak všechno sladit?

Při samotném rozestavování nábytku zohledněte hlavně rozpoložení dveří a oken v místnosti, kde si pracovnu zařizujete. Židle a stůl by totiž neměly být umístěny zády ke dveřím, abyste předešli nepříjemnému pocitu, ani zády k oknu, aby denní světlo nerušilo váš obraz na monitoru.

Pro celkový harmonický dojem vybírejte jednotlivé prvky ve světlejších barvách a nebojte se dřeva. Jeho tlumené tóny totiž unavují oči méně než lesklý kov nebo sklo. Přírodní odstíny se hodí i pro doplňky, které, obzvlášť pokud máte pro svou pracovnu vyhrazený pouze kout, byste měli volit převážně praktické. Pro příjemnější atmosféru a rozzáření prostoru sáhněte třeba po rostlině v květináči vaší oblíbené barvy. Nebojte se dekorovat také zdi, ať už prakticky korkovou nástěnkou nebo tabulí na poznámky, či čistě esteticky obrazy a fotkami. My doporučujeme originální olejomalbu, která udělá i z obyčejného bytu luxusní bydlení!

luxusní domácí pracovna

Foto: https://unsplash.com

Rádi byste si zařídili svou pracovnu snů a zvažujete tak koupi bytu v Praze nebo jinde v České republice? Neváhejte se nám ozvat telefonicky či e-mailem nebo se rovnou zastavit v naší luxusní kanceláři Luxent – Exclusive Properties na adrese Pařížská 28, kde vám nad kávou či čajem rádi zodpovíme vaše dotazy a ukážeme luxusní vily a domy v celé České republice, exkluzivní byty nebo i zahraniční nemovitosti, které by odpovídaly všem vašim představám!

pracovna v mezonetovém bytě

Foto: pracovna v mezonetovém bytě v Praze 5

Life & style

Novinky ze světa realit