Jarní novinky anebo co se děje na trhu i u nás

Strmý nárůst cen nemovitostí, zdražování hypoték a zhoršení jejich dostupnosti, inflace, růst cen stavebních materiálů a jeho nedostatek – taková je současná situace na realitním trhu. Ani to však zájemce o luxusní bydlení či výhodnou investici neodradí. Poptávka po nových bytech tak zejména v Praze stále výrazně převyšuje nabídku. Obrovský zájem dokazuje také to, že v mnoha developerských projektech z našeho portfolia zbývají ke koupi poslední jednotky. Abychom alespoň částečně uspokojili „hlad“ po luxusních novostavbách, práce běží na plné obrátky. Pojďme se na aktuální vývoj podívat blíže!

Foto: Garden Lofts, Praha 5

Faktory ovlivňující developerskou výstavbu jsou dnes stejné jako před několika lety, proti minulosti se ale mění jejich parametry a obtížněji se předvídá jejich budoucí vývoj. Zásadně se mění situace ekonomická – roste cena peněz a omezuje se jejich dostupnost. Bohužel se zhoršuje ekonomická situace jako taková, a tak lze očekávat snížení budoucí poptávky po nemovitostech. Prodejní ceny zřejmě ovlivní také to, jakým způsobem se trh vypořádá s nemovitostmi, u nichž nebudou moci jejich vlastníci splácet hypotéky. Opravdu velkým oříškem je předpověď vývoje dodavatelských cen stavebních společností, kdy došlo v souvislosti s ruskou invazí na Ukrajinu k narušení dodavatelských řetězců u surovin a stavebních výrobků. Ještě větší neznámou je schopnost stavebních firem zajistit si pracovní síly.

Foto: HARRACHOV PEAKS

„O nové luxusní byty v Praze ale stále panuje velký zájem, nicméně spektrum zájemců se mění. Narůstá počet investorů, profesionálních i těch, kteří se rozhodli pro pořízení nemovitosti jako pro ně nejuchopitelnější možnosti alespoň zčásti ochránit své prostředky před inflačním znehodnocením. Každý byt je ještě pečlivěji posuzován z pohledu konkrétního kupujícího,“ vysvětluje Jiří Kučera, ředitel naší realitní kanceláře Luxent – Exclusive Properties, a dodává: „A i když se priority mění, jednou z nich nepochybně zůstane i zajištění bydlení – avšak děje se tak za situace, kdy dosavadní trh zoufale dlouho neuspokojoval poptávku. Rychlá a zásadní řešení nejsou k dispozici – a je otázka, zda jsme jako stát nějakých vůbec schopni. To znamená, že na straně poptávky bude sice stále obrovské množství těch, kteří by rádi koupili nemovitost, ale díky objektivním problémům nebudou moci. Na straně nabídky se pak mnoho developerů dostane pod obrovský tlak nárůstu cen zdrojů (včetně cen peněz), jejich nedostatku a nepružnosti povolovacích procesů. S cenou tak, až na ojedinělé případy, nebudou prostě moci jít dolů. Všichni prodávající bez výjimky budou muset usilovat mnohem více o získání pozornosti solventního klienta – a snažit se takového klienta přesvědčit kvalitní nabídkou a bezchybným servisem.“

Láká vás investice do bytu nebo sháníte nové vysněné bydlení? Přinášíme vám rekapitulaci našich aktuálních projektů a žhavé novinky z jejich výstavby i prodejů!

Jak to vypadá v Praze a okolí?

Do další fáze se posunul rezidenční projekt Garden Lofts v klidné zelené lokalitě Prahy 5, kde vzniká 22 bytů v industriálním stylu o dispozicích od 1+kk po 5+kk s terasami, předzahrádkami a balkony. Aktuálně zde probíhá finalizace hrubé stavby a odstartovaly náročné zahradní úpravy.

Záběr konceptu této rezidence překračuje konvenční náhled na běžný luxus a zaujme i ty nejnáročnější. Developerský projekt se hodí jak pro individuální a rodinné bydlení, tak pro investiční záměry. S byty majitelé získají výjimečnou nemovitost a s ní i prostor pro zdravý život v klidu a zeleni.

Záměrem developera bylo vytvořit v této nově objevené lokalitě výjimečný projekt vycházející jednak ze zajímavé mikrolokality na okraji zelené zóny ve skvělé dostupnosti do centra a jednak z velké přednosti prostorného terasovitého pozemku se vzrostlou zelení, který k projektu náleží. Industriální nádech, originalita a neotřelost jsou vizitkou projektu Garden Lofts – ke koupi je nyní již zhruba jen třetina bytů!

 

Foto: Garden Lofts, Praha 5

To v Rezidenci Pod Rybníčkem zbývá poslední designový byt o dispozici 3+kk a obytné ploše 92,75 m2 s prostornou terasou o velikosti přes 68 m2. Použité nadstandardní materiály od českých výrobců byly zvoleny tak, aby reprezentovaly nadčasovou eleganci, přičemž důraz byl kladen zároveň na jejich vysokou kvalitu. Proměňte ho ve svůj nový domov ve městě a zároveň v obklopení přírodou!

 

Foto: Rezidence Pod Rybníčkem, Praha 6—Suchdol

Brzy vyprodáme také první fázi projektu Březový háj, kde zbývá poslední luxusní dům. Rodinná vila na prodej má celkovou užitnou plochu přes 239 m2, z toho plocha terasy činí 23,3 m2 a lodžie 11,7 m2. K domu náleží carport pro dva vozy a venkovní pro další dva. Určitě oceníte také pozemek o rozloze 986 m2, který přímo vybízí k příjemným posezením.

Foto: Březový háj, Praha-východ

I rekreační nemovitosti stále táhnou

Ani nabídka rekreačních nemovitostí zdaleka neodpovídá poptávce, a to dlouhodobě. „Tato skutečnost se jednoznačně potvrdila s počátkem covidové pandemie a trvá. V nejznámějších a nejvyhledávanějších lokalitách je velmi málo příležitostí ke koupi. A trend trávení volného času v tuzemsku rozhodně nepoklesne,“ říká Jiří Kučera.

Druhé bydlení v atraktivní lokalitě obklopené šumavskou přírodou, a to přímo u břehu jezera Lipno, seženete například v projektu Molo Lipno Resort. Všech 87 exkluzivních bytů a penthousů je nyní nově zkolaudováno! To se týká také komunikací a inženýrských sítí včetně veřejného osvětlení. Zároveň je dokončena restaurace, kde se teď zařizují interiéry.

Jakožto noví rezidenti si budete moc naplno užívat služby pětihvězdičkového hotelu s prémiovým wellness a spa, restaurací s mezinárodní kuchyní, bary, concierge službami a soukromým beach clubem. Pokud patříte k milovníkům pohybu, je možné si zapůjčit i sportovní vybavení. Mezi hotelem a luxusními byty povede promenáda s obchody a kavárnami, jež bude pokračovat až k cyklostezce. Dominantou celého resortu bude pěstěná zahrada a ikonické 150 metrů dlouhé dřevěné molo s vyhřívaným bazénem a filtrovanou vodou.

Pokud si chcete užívat dovolenou v srdci Šumavy v každém ročním období, určitě neváhejte – i zde zbývají poslední volné jednotky!

 

Foto: MOLO Lipno Resort

Práce naplno pokračují v oblíbeném krkonošském středisku Harrachov, kde roste projekt Harrachov Peaks. Byly dokončeny svislé konstrukce v prvním podzemním podlaží, naopak se zahájily práce na výztužích stropu. Ty se brzy přesunou o patro výše – na stavbu prvního nadzemního podlaží.

Nový komorní projekt Harrachov Peaks zahrnuje 16 luxusních apartmánů, včetně tří podkrovních mezonetů. Projekt svým konceptem uspokojí jak zájemce o druhé či stálé rodinné bydlení v Krkonoších, tak investory se záměrem užívat apartmán částečně a ve zbývajícím čase jej poskytnout pro lukrativní krátkodobé pronájmy. Luxusní rezidence nejenže rozšíří nabídku, která v lokalitě dlouhodobě zaostává za poptávkou, ale díky svému designu a vysokému standardu vybavení, včetně soukromého fitness a wellness, se zařadí ke krkonošské špičce – a to se samozřejmě promítne do dynamiky výnosu.

Foto: HARRACHOV PEAKS

Zaujala Vás některá z uvedených luxusních realit? Nebo si chcete prohlédnout perličky z našeho portfolia? Neváhejte se nám ozvat telefonicky či e-mailem nebo se rovnou zastavit v naší luxusní kanceláři v Praze na adrese Pařížská 28 – rádi vám u dobré kávy či čaje ukážeme například exkluzivní nemovitosti v Praze či v jiných lokalitách.

Life & style

Novinky ze světa realit