Kapverdy: ostrůvky přírodních krás a kultury v oceánském náručí

Magické Kapverdské ostrovy představují odlehlý ráj uprostřed Atlantského oceánu. Toto malebné souostroví nabízí neuvěřitelnou rozmanitost, které málokterý cestovatel odolá. Kapverdy jsou známé svými bílými plážemi, tyrkysovými vodami a přátelskými obyvateli, kteří vás svým hudebním a kulturním bohatstvím doslova učarují. Pokud hledáte místo, kde si odpočinete od každodenního stresu a uspěchaného tempa, vydejte se na Kapverdy. Pořízením vlastní rekreační nemovitosti si navíc můžete místní uvolněnou a klidnou atmosféru užívat po celý rok.

Kapverdy

Zdroj: www.wallpaperflare.com/

Kapverdy jsou skrytým pokladem Atlantiku, kde se snoubí exotika, bohatá kultura, pohostinnost místních obyvatel a nádherné pláže. Rozkládají se zhruba 570 km od nejzápadnějšího bodu kontinentální Afriky, kterým je Cabo Verde (v překladu Zelený mys). Podle něj také Kapverdská republika, jež se skládá z celkem 10 hlavních a několik menších ostrovů o celkové ploše 4035,5 km², dostala své pojmenování. I když jsou všechny ostrovy vulkanického původu, nabízejí rozmanité krajinné scenérie. Každý z nich má své specifické kouzlo a poskytuje unikátní zážitky. Turisty obvykle nejvíce lákají ty největší – Santiago, Sal a Boa Vista.

Celková populace tzv. Ostrovů Zeleného mysu se pohybuje okolo půl milionu obyvatel. Domluvíte se tu portugalsky, což je dědictvím dlouhé koloniální éry. V místní kultuře se rovněž mísí africké, evropské i brazilské vlivy, což se odráží především v hudbě, tanci a kulinářských specialitách.

Chuťový zážitek pro každého gurmána

Kapverdská kuchyně je jedinečným odrazem toho, co nabízí tyto různorodé ostrovy. Takzvaná kreolská gastronomie čerpá inspiraci především z té portugalské a brazilské. Základem jsou čerstvé mořské plody, které tvoří nezbytnou součást téměř každého jídla. Jednou z nejoblíbenějších specialit je „cachupa", hustý a sytý pokrm z kukuřice s fazolemi, masem a zeleninou. Skvělým způsobem, jak poznat místní kulturu, je ochutnat tradiční „buzi" – směs mořských plodů a zeleniny, podávanou s maniokovým chlebem. Pestrá kulturní směs Kapverd zanechala svůj otisk i na dezertech. „Pastel de nata", výtečné krémové pečivo, představuje sladký závěr každého jídla. Nezapomeňte ochutnat i místní ovoce, zejména sladkou papáju a chutné banány.

kreolská kuchyně

Zdroj: https://assets.serenity.co.uk/

Co ostrov, to originální vyžití

Na Kapverdách naleznete vše, po čem na dovolené toužíte – od relaxace na pláži, přes poznávání nových kultur až po toulky skrz písečné duny nebo přes sopečné vrcholky. Pojďme si blíže představit, jaké zážitky jednotlivé ostrůvky nabízejí:

  • Santiago – centrum dění s dědictvím minulosti

Zavítejte do srdce Kapverd. Na největším ostrově Santiago objevíte hlavní město Praia, kde najdete pestrou paletu exkluzivních nemovitostí. Očekávejte rozmanité architektonické styly, od tradičních koloniálních domů po moderní vily s výhledem na oceán. Prozkoumejte historická sídla, muzea a kulturní centra, která vám poskytnou pohled do minulosti Kapverdských ostrovů. Ostrov Santiago je také domovem mnoha hudebních festivalů a oslav, které vás zcela vtáhnou do místní atmosféry.

Praia Cape Verde

Zdroj: www.wallpaperflare.com/cape-verde-praia-plato/

  • Fogo – ohnivý zážitek

Za návštěvu stojí i ostrov Fogo, domov majestátní sopky Pico do Fogo (2829 m), jež byla naposled aktivní v roce 1995. Je bezesporu jedním z hlavních lákadel tohoto ostrova, který nabízí neuvěřitelné výhledy a možnosti pro turisty z řad dobrodruhů. Pro ty, kteří mají rádi trekking, je výstup na vrchol sopky skutečným zážitkem. Na ostrově Fogo dále najdete i malebná městečka a vesnice, kde se můžete seznámit s místními tradicemi a životním stylem.

Pico do Fogo Kapverdy

Zdroj: https://commons.wikimedia.org/

  • Sal – aktivní i pasivní odpočinek u vody

Synonymem pro vodní radovánky se stal ostrov Sal. Surfové pláže a klidné laguny lákají milovníky vodních sportů z celého světa. Pokud chcete strávit dovolenou u vody a užívat si klidné atmosféry pod palmami, Sal je pro vás tím pravým. Vedle plážových radovánek si můžete užít i procházky po písčitých dunách a pozorování zdejší fauny a flóry. A pro ty, kdo si chtějí zároveň užít trochu dobrodružství, se na ostrově nachází přes kilometr dlouhá zipline s výhledem na oceán.

Kapverdy Sal

Zdroj: https://commons.wikimedia.org/

  • São Vicente – tanec a hudba v pestrobarevných kulisách

Ostrov São Vicente je kulturním srdcem Kapverd a jeho hlavní město Mindelo bývá považováno za hudební metropoli souostroví. Nenechte si ujít návštěvu místních trhů a festivalů, kde se můžete seznámit s tradičním uměním, tanci a místními řemesly. São Vicente vás oslní svými živými barvami a pestrým kulturním dědictvím.

Sao Vicente Kapverdy

Zdroj: www.greenlinetourscv.com/

  • Boa Vista – panenská příroda a pláže jako z pohádky

Za přírodním rájem s nedotčenou krajinou a nádhernými plážemi vyrazte na ostrov Boa Vista. Zdejší nádherná divoká příroda nabízí nezapomenutelné zážitky pro každého, kdo sem zavítá. Pláže na ostrově Boa Vista jsou jako z pohádky – s jemným bílým pískem a křišťálově čistými vodami. Můžete se zde potápět, šnorchlovat, nebo jen relaxovat na slunci a pozorovat okouzlující západy slunce.

Boa Vista Kapverdy

Zdroj: www.wallpaperflare.com/boa-vista/

Kde sehnat luxusní ubytování?

Pokud si chcete užít Kapverd v nadstandardním stylu, na souostroví nechybí luxusní bydlení. Jednou z nejuznávanějších sítí špičkových hotelů na Kapverdách je Oasis Atlântico Hotels & Resorts. Tato prestižní hotelová síť má na kapverdských ostrovech celkem 6 destinací, které poskytují prvotřídní služby. Každý z resortů je v souladu s okolní přírodou a nabízí prémiové vybavení a pohodlí, které uspokojí i ty nejnáročnější hosty. Od relaxace na soukromé terase s výhledem na oceán po rozmanitou nabídku wellness a gastronomických zážitků, Oasis Atlântico poskytuje vše, co si jako návštěvníci můžete přát při svém pobytu na Kapverdách.

Hotel Oasis Atlantico Kapverdy

Zdroj: https://oasisatlantico.com/en/destinos/cabo-verde/

Na Kapverdách existuje i celá řada luxusních vil a apartmánů vhodných pro druhé bydlení i jako výhodná investiční příležitost. V našem portfoliu objevíte výjimečné nemovitosti za bezkonkurenční ceny. Jednou z nich je luxusní plně vybavený apartmán 3+kk na slunném ostrově Sal. Exkluzivní nemovitost v Melia Tortuga Beach Resort nabízí ideální dispozici s dvěma ložnicemi, dvěma koupelnami a prostorným obytným prostorem. Resort disponuje dvěma bazény pro dospělé, dětskými bazény, wellness centrem, restauracemi a dalšími službami. Investice nabízí široké možnosti pronájmu a vlastního užívání po dobu až pěti týdnů ročně.

vila na kapverdách

Zdroj: www.luxent.cz/prodej-byt-3-kk-santa-maria-kapverdy/

Pro vlastní využití i skvělé zhodnocení se hodí dvoupodlažní vila s parkovacím stáním, bazénem a zahradou na ostrově Sal. Luxusní nemovitost disponuje prostorným obytným prostorem s ložnicemi a koupelnami. V Melia Tortuga Beach Resort se pak můžete těšit na bazény, YHI SPA, restaurace a další služby. Investice nabízí vlastnické benefity a možnost trvalých příjmů z pronájmu.

vila na Kapverdách

Zdroj: www.luxent.cz/prodej-dum-rodinny-santa-maria-kapverdy/

Na ostrově Sal seženete ještě plně vybavené apartmány v luxusním komplexu Llana Beach Resort & Spa. Ty mají jednu ložnici, kuchyňský kout a terasu nebo zahradu. Rezidenti mají k dispozici dva velké bazény pro dospělé, které jsou obklopené krásnými zahradami, dva dětské bazény s klubem a YHI SPA. Součástí resortu je i šest různých restaurací, čtyři bary, kadeřnictví, salón krásy a velké množství obchodů. Developer v tomto projektu garantuje po dobu pěti let příjem z pronájmu pět procent ročně, přičemž momentálně je sazba podstatně vyšší.

investiční byt kapverdy

Zdroj: www.luxent.cz/prodej-byt-1-kk-santa-maria-kapverdy/

Zaujala vás možnost pořízení exkluzivní nemovitosti na jednom z prosluněných ostrůvků Cabo Verde? Na prodej luxusních apartmánů i rodinných vil v zahraničí jsme experti! Rádi vám poskytneme konzultaci online nebo osobně v naší pražské realitní kanceláři zaměřené na luxusní nemovitosti Luxent – Exclusive Properties na adrese Pařížská 205/23, Praha 1 – Josefov.

Life & style

Novinky ze světa realit