Letem světem s originálními hotely

Představujeme vám luxusní i zcela originální hotely a ubytování v Česku i v zahraničí. Užije si dovolenou v neobvyklých resortech s výjimečnou architekturou.

Letem světem s originálními hotely

Dovolené jsou v plném proudu. Hotely již dávno nejsou jen nudné domy sloužící čistě pro přespání. Po celém světě vznikají impozantní stavby, na které se jezdí dívat nejenom zájemci o ubytování. Mrzí vás, že se letos nepodíváte do ciziny a neobjevíte nové, působivé zahraniční nemovitosti? Pokochejte se alespoň architektonicky nejzajímavějšími hotely a resorty světa! A nechybí ani pár tipů z Česka.

Sci-fi hotel na vinici

Futuristicky vyhlížející hotel Marqués de Riscal naleznete ve Španělsku ve městě Elciego. To je středobodem vyhlášené vinařské oblasti. Budova pak vypadá jako klubko kovových, různě zkroucených mašlí. Podle architekta Franka O. Gehryho má tento design odrážet daný kraj a vinařství. Gehry je legendou moderní architektury. Pro jeho projekty jsou typické zkroucené linie a excentrická hra s prohnutými kovy. Mimo jiné se podílel i na návrhu Tančícího domu v Praze. Pokud tedy patříte mezi jeho fanoušky a máte rádi dobré víno, rozhodně byste měli zvážit návštěvu hotelu Marqués de Riscal.

sci-fi-hotel

zdroj: https://www.flickr.com/…/25421760675 , autor: iñaki 

Bazén na střeše světa

Jako z budoucnosti vypadá další luxusní nemovitost v zahraničí. Tentokrát představíme Marina Bay Sands hotel v Singapuru. Skládá se ze tří hlavních budov, které na sobě nesou 340 metrů dlouhou „loď“. Ta slouží jako prostorná terasa, odkud je překrásný výhled na město. V nejvyšším bodě dosahuje výšky až 200 metrů. Jsou na ní zahrady a 150metrový bazén. Může se pyšnit i jedním „nej“. V době svého otevření v roce 2010 se jednalo o nejdražší hotel. Tato luxusní novostavba totiž stála neuvěřitelných 8 miliard dolarů. Kromě hotelu s více než 2 500 pokoji se zde snadno našlo uplatnění pro komerční objekty. Najedete tu třeba kasino, muzeum, restaurace, obchody, ale konají se zde i kulturní akce.

marina bay

Zdroj: https://commons.wikimedia.org/…20101120.jpg, autor: Someformofhuman 

Mořská brána

Sheraton Huzhou Hot Spring Resort ve východní Číně má opravdu zajímavý tvar. Přezdívá se mu „hotel kobliha“ nebo „hotel podkova“. Vypadá totiž jako velké písmeno O, jehož spodní část se skrývá pod vodou. Obě věže jsou dole dokonce propojeny podvodním mostem. Struktura budovy vynikne i v noci, kdy zde probíhá krásná světelná show. Po celé ploše je totiž podsvícená LED světly. Díky tomu tedy dokáže měnit barvy. Stavba se tyčí do výšky 100 metrů a na šířku má 116 metrů. Ve 27 patrech je 321 velice luxusních pokojů. Navíc se zde nachází lázeňské služby, protože v místě komplexu vyvěrají horké prameny.

mořská brána

Zdroj: https://www.flickr.com/…/24304897766, autor: John Voo 

Pestrobarevná skládačka

Na hranici mezi kýčem a obrazem jako z pohádky balancuje Inntel Hotel Zaandam v Nizozemsku. Architekt se údajně nechal inspirovat Monetovým obrazem “Modrého domu“. Části fasády mají právě modrou, ale i zelenou, hnědou a oranžovou barvu. Trochu to vypadá, že je na sobě poskládáno několik malebných domků. Hotel blízko amsterdamského centra nabízí 160 pokojů. Ty jsou již zařízeny střídměji.

amsterdam-zaandam

Zdroj: https://commons.wikimedia.org/…Hotel02.jpg, autor: Zairon 

Nejbizarnější hotel?

Hotelu Hang Nga ve Vietnamu se trefně přezdívá Bláznivý dům. Marně byste hledali jakýkoliv řád, přímé linie nebo rohy. Svým tvarem objekt připomíná strom, který zároveň působí, jako by se roztékal. Vše je oblé, nepravidelné a jedinečné. Jedná se vlastně o komplex vzájemně propojených budov a kromě hotelu se v této prapodivné stavbě rovněž nachází kavárna a galerie. Část areálu je tak možné si prohlédnout i bez nutnosti ubytování a přespání. Interiér připomínající jeskyně zdobí sochy exotických zvířat. Chodby jsou křivolaké a schodiště strmá.

hang-nga-guesthouse

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/…house03.jpg, autor: Ruben 

Objevte skutečné ledové království

Máte rádi zimu a sníh? Netradiční ubytování nabízí ledové hotely. Oficiálně toto označení smí užívat pouze hotel Jukkasjärvi na severu Švédska, který byl poprvé postaven již v roce 1989. Skládá se čistě jen ze sněhu a ledových kostek. Dokonce spíte na ledové posteli, pokryté dekami a sobími kůžemi. V hotelových barech se zase pije výhradně ze sklenic z ledu. Každoročně v létě roztaje a v zimě se staví znovu. Do procesu se mohou zapojit umělci ze všech koutů světa. Ti vytvářejí netradiční dekorace v podobě soch. Zhruba v půli listopadu se sníh nastříká na formy a nechá se zamrznout. Hotel se pak otevírá ve fázích. Od prosince do ledna návštěvníky vždy vítá jiná sekce. Poté je již stavba kompletní a ubytování nabízí zhruba do dubna. V tomto hotelu se můžete nechat i oddat v originální ledové kapli. Co může být romantičtější než o svatební noci pozorovat polární záři v tiché zimní noci?

ledový hotel

Zdroj: https://cs.m.wikipedia.org/…C3%A4rvi.jpg, autor: Bjaglin 

Ale i v našich končinách naleznete zajímavé hotely. Letos tak můžete vyzkoušet třeba ubytování v televizním vysílači nebo dokonce v sudu!

Ubytování v televizním vysílači

Unikátní hotel v ještědském vysílači nesmíme opomenout. Kdo by neznal typickou „špičku“ trčící na vrcholu hory nad Libercem! Stavba na Ještědu byla dokončena v roce 1973. Zpočátku byl návrh přijímán s velkou kontroverzí. Architekt Karel Hubáček nakonec za své dílo získal i mezinárodní ocenění. Nyní je tato dominanta již neodmyslitelnou součástí panoramatu krajiny. Silueta se objevuje na znaku města, kraje, vysoké školy a fotbalového klubu. Hotel jako takový je společně s restaurací umístěn mezi třetím a pátým patrem. Lokalita přímo vybízí k nádherným výletům v přírodě.

hotel ještěd

Zdroj: https://commons.wikimedia.org/…anoramio.jpg, autor: Martin Cígler 

Máte rádi víno? Bydlete v sudu!

Luxusní zážitek někdy může spočívat i v jednoduchosti a zcela jedinečné atmosféře. Nezapomenutelný zážitek vás čeká na Pálavě. Přímo uprostřed vinice zde stojí dva dřevěné sudy s pohodlnými dvoulůžky, v nichž se můžete ubytovat. Nechybí ani topení a elektřina. Dále jsou venku k dispozici dřevěná lehátka. Čeká vás tu klid, čistý vzduch a vůně vinice. V noci můžete nerušeně pozorovat hvězdy a popíjet víno. Tento typ ubytování může být inspirací na originální dárek pro vaše blízké. Obytné sudy dále naleznete třeba v areálu Slováckého dvora nebo v Jeseníkách.

ubytování v sudu

Zdroj: https://www.slovackydvur.cz/ubytovani-v-sudech 

Life & style

Novinky ze světa realit