Lustry s originálním křišťálovým rodokmenem

Každý domov potřebuje světlo a zejména v zimě si život bez umělého osvětlení neumíme představit. Kromě zdroje osvětlení mohou být lustry ale i uměleckým dílem a dominantním designovým prvkem vašeho exkluzivního bydlení či moderní kanceláře. Přesně takové kousky nabízí vyhlášená česká značka Preciosa Lighting, která zdobí i naše nové prostory v Pařížské ulici.

Preciosa Lighting

Zdroj: www.preciosalighting.com/cs/

Osvětlení od vyhlášené značky Preciosa je vyrobené z toho nejkvalitnějšího českého křišťálu. Téměř 474 let, od roku 1548, budují tradici výroby křišťálových šperků, dárkových předmětů, křišťálových komponentů pro módní průmysl i legendárních barevných korálků. Za staletí Preciosa upevnila a prohloubila znalosti o charakteristických vlastnostech křišťálu – jako je jeho průhlednost, křehkost a schopnost měnit tvar v surové formě – do mistrovské dokonalosti. Preciosa si dodnes také zachovává ducha manufaktury s velkým podílem ruční práce, nejvyššími standardy řemeslného zpracování a jedinečné technické znalosti.

 

Preciosa Lighting

Zdroj: www.preciosalighting.com/cs

Symfonie hudby a světla

Preciosa se pravidelně účastní i světových soutěží či veletrhů. Například na letošním ročníku prestižní výstavy Milan Design Week konané ve dnech 7. až 12. června představila společnost exkluzivní interaktivní instalaci složenou ze světla, křišťálu a hudby. Dílo pojmenované Composition in Crystal pracovalo s harmonickou rovnováhou umění a designu, kterou prosvětlilo světlo a zvuk. Za unikátní hudbou stál oceňovaný zvukový designér Juraj Mravec – ten pro výstavu složil asi deset témat, která byla skutečně vyzkoušena až při instalaci v Miláně.

Kromě vytváření vlastní hudby "hraním" na instalaci si návštěvníci mohli prohlédnout jeden z nejnovějších designových konceptů – Crystal Spin, jenž se stal inspirací pro vytvoření Composition in Crystal a kombinuje křišťálové tyče připevněné k dekorativnímu kovovému rámu.

Preciosa Lighting Milano

Zdroj: https://www.preciosalighting.com/

Jakou atmosféru si přejete vyvolat?

Na svítidla zaměřená Preciosa Lighting si zakládá na kvalitním provedení. Rozsáhlé technologické testování a konstrukční zkoušky zajišťují, že svítidlo bude vhodné pro jakýkoliv prostor, ať už se jedná o luxusní jachtu na zámořské plavby, taneční sál nebo recepci hotelu. Prostor dynamicky vyplní měnící se světelnou instalací nebo jen jemně doplní luxusní bydlení příjemným osvětlením. Zvolit si můžete různě teplé tóny světla, metody svícení, ale i počítačově řízené nastavení dynamických scén.

Pokud toužíte po pohádkovém zámeckém bydlení, ikonické svítidlo Louis váš vysněný interiér přenese do stylu šlechtického bydlení z 18. století. Vybírat můžete z několika velikostí a tří elegantních odstínů. Do historických nemovitostí, které si můžete vybrat i z portfolia naší luxusní kanceláře, jsou jako dělané!

Preciosa Louis

Zdroj: eshop.preciosalighting.com/

Je-li vašemu srdci bližší spíše moderní pojetí designu, nemusíte zoufat, Preciosa nabízí různé styly svítidel. Například novinka Mercury vychází právě z tradičního modelu Louis. Známý český designér Rony Plesl ale proměnil původní originální svítidlo ve zcela nový a nezaměnitelný kus. Využil při tom nové konštrukční prvky, lakovanou ocel a moderní technologie, takže světlo se může odrážet od celého povrchu lustru a přitom si zachovává dokonalý designový záměr svého předchůdce. Mercury navozuje industriální vzhled, který působí sofistikovaně, ale je zároveň okouzlující. Přesně proto jsme po něm sáhli i my! S noblesou zdobí třípatrový mezonet o rozloze 300 m2 a střešní terasou s výhledem na Pražský hrad, který se stal naším novým sídlem.

 

Preciosa v Luxent

Zdroj: luxusný model Mercury v zasedačce Luxent na Pařížské 23 v Praze

Jestli jste si z ikonických svítidel z klasické řady nevybrali, můžete si nechat na míru vašemu prostoru, potřebám i fantazii nainstalovat svítidla z kolekce Signature Designs. Ta představuje originální koncept, kdy můžete svítidlo upravit čistě dle vašich přání. Z sedmi designů si vyberete ten, který vašemu oku a interiéru nejvíce lahodí, a podle kýženého umístění si vyberete připravenou kompozici jednotlivých prvků. Každý z nich nabízí různé rozměry, kompozice, barvy, materiály či povrchové úpravy, konstrukční principy a metody svícení. Poskytují tak ničím neomezený prostor pro volbu nejen kompozice, ale i barev křišťálu a samotné kovové konstrukce. Každé svítidlo navozuje díky preciznímu využití českého křišťálu příjemnou atmosféru a pocit luxusu. Předpřipravenými návrhy se ale vůbec nemusíte omezovat – v Preciose se fantazii meze nekladou. 

Až když si vyberete ideální kombinaci barev, tvarů a metod svícení začnou skláři ve věhlasném Křišťálovém údolí ručně přivádět vaše nové osvětlení na svět. A pokud byste se chtěli na vlastní oči podívat, jak nádherný český křišťál je, můžete navštívit Preciosa flagship store v ulici Rytířská 29 na Starém městě. Prostor je poctou více než třísetleté tradici a ikonickým typům svítidel, přičemž prezentuje jejich jedinečnost a řemeslo novým generacím.

 

Preciosa Flagship Store Prague

Zdroj: www.preciosalighting.com/flagship-store-prague

Zaujala vás svítidla značky Preciosa a chtěli byste je instalovat do vašeho nového luxusního bydlení? Ať už sháníte exkluzivní byt v Praze nebo třeba zahraniční nemovitost, rádi vám poskytneme konzultaci online nebo osobně v naší pražské realitní kanceláři zaměřené na luxusní nemovitosti Luxent – Exclusive Properties na adrese Pařížská 205/23, Praha 1 – Josefov.

Life & style

Novinky ze světa realit