Sháníte byt v Praze? Už nemusíte!

V roce 2021 se dle aktuálních dat Českého statistického úřadu v hlavním městě zahájila stavba 9 698 bytů. To je nejvíc od vzniku samostatné České republiky. Přesto poptávka stále převyšuje nabídku a ceny jsou na rekordní výši – a jejich růst bude pokračovat, byť podle některých expertů mírně zpomalí. Průměrná cena za metr čtvereční podlahové plochy se v Praze pohybuje okolo 130 000 korun. A i přesto se zde loni prodalo přes 7 000 bytů. Investice do bytu u nás představuje evergreen, ve vlastím u nás bydlí kolem 80 % obyvatel, což převyšuje průměr EU. Pokud i vy právě hledáte exkluzivní byt, představujeme vám některé developerské projekty v Praze z nabídky naší kanceláře!

Praha

Zdroj: www.unsplash.com

Oáza klidu v industriálním stylu

Mít přírodu i centrum města jen pár minut od svého bydliště se může v Praze zdát téměř nemožné. Luxusní nemovitost v Praze 5 ale tuto kombinaci umožňuje dokonale – seznamte se s rezidencí Garden Lofts! Z celkem 22 bytů o dispozicích od 1+kk po 5+kk s terasami, předzahrádkami a balkony je momentálně k dispozici již pouhých 10 z nich.

A co vám dokáže nadčasová rezidence v industriálním stylu nabídnout? Výhodou lokality je nejen dostupnost do Prahy, ale i snadný výjezd z ní díky blízkosti městského okruhu. Jen pár minut chůze vás bude dělit od metra Radlická, a do deseti minut se pěšky dostanete i na vlakové nádraží na Smíchově. A příroda? Nádherné Prokopské údolí se nachází hned za horizontem Dívčích hradů, ke kterým se pohodlně dostanete také po svých, krátkou, zhruba čtvrthodinovou procházkou. Na své si přijdou i milovníci pohybu. Luxusní novostavba se nachází poblíž sportovního centra s bazénem a posilovnou, nedaleko se nachází i tenisové kurty. Kromě exkluzivní nemovitosti získáte také možnost užívat společnou zahradu s několika zónami pro různé činnosti a spoustou zeleně.

garden lofts

Zdroj: Garden Lofts, Luxent

Na úpatí strahovského kopce

V Rezidenci Erbenova naleznete 20 luxusních bytů s terasou či zahradou, kde si každé ráno můžete v klidu vychutnat šálek dobré kávy se slunečními paprsky prostupujícími do vašeho obývacího pokoje. Vybírat můžete z pestré nabídky dispozic i velikostí – od 1+kk do 6+kk s obytnou plochou 40 až 243 m2. Pokud poptáváte nejluxusnější byty v Praze, jste na správné adrese! V nejvyšších patrech totiž naleznete penthousy s nepopsatelným výhledem, v těch přízemních naopak townhousy s privátní wellness, pracovnou a zahradou.

Projekt vzniká poblíž atraktivní a vyhledávané čtvrti Na Hřebenkách, v níž se nachází převážně rodinné vily. Lokalitu charakterizuje klidná atmosféra, mnoho zeleně i veškerá občanská vybavenost a výborná dostupnost do zbytku města. Do centra metropole tak dojdete za pár minut pěšky, nemusíte spoléhat na MHD, ani na auto. Pro vzdálenější cesty pak hraje klíčovou roli nedaleký nájezd do Strahovského tunelu, který navazuje i na další hlavní městské tahy. Ani volnočasové aktivity nebudete mít daleko – jen pár minut pěšky se nachází pětihvězdičkové obchodní centrum Nový Smíchov a parky Klamovka či Ladronka.

 

Rezidence Erbenova

Zdroj: Rezidence Erbenova, Luxent

Jedna z nejzdravějších částí Prahy

Už jste slyšeli o Rezidenci Pod Rybníčkem? Tento developerský projekt se nachází v nejstarší vilové části Prahy 6 mezi luxusními vilami a domy, jejich zahradami a další zelení. Ničím nerušený klid, atmosféra klidného venkova a zároveň bezprostřední blízkost veškeré občasné vybavenosti mimo jiné také moderní kampus univerzity dělají ze Starého Suchdola ideální místo k bydlení!

Dobré dopravní spojení autobusem na metro Dejvická zajistí snadnou dopravu do zbytku města. K příjemným procházkám pak přímo vybízí mnoho historických nemovitostí v blízkosti rezidence – ať už středověký hrad Okoř a jeho malebné okolí, slovanské přemyslovské hradiště na Ostrohu nad Vltavou v Levém Hradci na okraji Roztok, nebo třeba více než jedenáct století stará rotunda na Budči postavená na vrchu obývaném od pravěku a experty považovaná za nejstarší a velmi významnou kamennou stavbu v Čechách. Okolní přírodní parky Kozí hřbety a Tiché údolí jsou doslova prošpikovány stezkami pro pěší i cyklisty, zapálení jezdci ocení mnohé okolní areály s možností ustájení svých koní.

O návrh projektu s celkem 8 jednotkami se postaral přední český architekt Jan Kasl. Interiéry se pak vyznačují nadčasovým designem a využitím přírodních materiálů, například dřevěných plovoucích podlah. Za zmínku stojí také nevšední velkoformátová dlažba. A to vše převážně původem z České republiky!

V případě vašeho zájmu ale pospěšte, aktuálně zde zbývají poslední 3 luxusní byty na prodej.

 

Rezidence Pod Rybníčkem

Zdroj: Rezidence Pod Rybníčkem, Luxent

Alternativa na závěr!

Přeci jen byste se raději nastěhovali do luxusního domu, ale nedaří se vám najít ten správný? Postavte si ho! Nenechte si ujít jedinečnou příležitost koupit si stavební pozemek se stavebním povolením v Praze 6 nebo Praze 8. Oba projekty vil jsou navíc s výrazně upravenými cenami.

První z nich, projekt Zahrada Snů, nabízí domy v různých dispozicích a velikostech – můžete si tak vybrat, který by vám vyhovoval nejlépe. Pět luxusních vil v provensálském stylu obklopených celoročně kvetoucími zahradami na pozemku bývalého sadu plného vzrostlých stromů v pražských Bohnicích zaujme hned na první pohled. Dominantou objektů se stanou doškové střechy a ošetřené krovy získané ze zbouraného kostela ze 14. století. Čelní fasády budou v rámci návrhu vyzdobeny kamenným obložením. V interiéru zaujmou otevřené pohledy na ručně tesané trámy dřevěných konstrukcí domů a nádherné výhledy do kvetoucích zahrad v kombinaci s nejmodernějšími technologiemi a spotřebiči té nejlepší kvality německých značek. V obývacím pokoji pak překvapí historické kamenné krby pocházející z francouzských panství.

pozemky Bohnice

Zdroj: projekt s pozemky v Bohnicích, Praha 8

Druhou skutečně jedinečnou nabídkou je architektonický projekt Nad Šáreckým údolím. Tři luxusní nemovitosti v Praze 6 vyrostou v oklopení parkové zahrady navržené světově vyhlášeným ateliérem Krejčíkovi, jež ji osází plně vzrostlými stromy. Každý ze tří domů si můžete individuálně uzpůsobit dle svých potřeb, a to i do bezbariérové varianty díky možnosti propojení pater výtahovou plošinou. Hodí se pro skutečné milovníky luxusu – v suterénu lze umístit vířivku nebo bazén, parkoviště pak pojme až čtyři vozy. Výjimečné řešení střechy v podobě vodní plochy je pak pomyslnou třešničkou na tomto projektu!

pozemky Lysolaje

Zdroj: projekt s pozemky v Lysolajích, Praha 6

Zaujal Vás některý z projektů? Nebo si chcete prohlédnout další byty ke koupi z našeho portfolia? Neváhejte se nám ozvat telefonicky či e-mailem nebo se rovnou zastavit v naší luxusní kanceláři v Praze na adrese Pařížská 28. Rádi Vám u dobré kávy ukážeme i další exkluzivní nemovitosti v Praze či v jiných lokalitách.

Life & style

Novinky ze světa realit