Stůl? Jedině z masivu!

Přestěhovali jste se do nového, rekonstruujete svoje luxusní bydlení nebo jste jen zjistili, že vaše srdce touží po novém stole? Pak se obraťte na experty z OldWoody. Jejich kousky jsou skutečnými mistrovskými díly a oživí každý interiér.

designový stůl z epoxidu

Epoxidový jídelní stůl Ocean One z ekvádorského ořechu

Na světě nenajdete dva stejné kusy dřeva. Barva ani textura nikdy nejsou totožné, a tak má každý z produktů z masivu od OldWoody své vlastní charakteristické rysy. Hlavním záměrem společnosti je kombinovat stovky let staré kmeny s pryskyřicí a vytvářet tak osobitý prostor, kde si s radostí vychutnáte šálek čaje nebo kávy. Pojďme si cestu za stolem snů přiblížit krok za krokem!

 

designový stůl

Nahlédnutí do zákulisí

Začít byste měli výběrem velikosti stolové desky – tu je potřeba volit tak, aby i při případném rozšíření vaší rodiny bylo dost místa pro všechny strávníky, jedná-li se o stůl jídelní. Pokud vám doma chybí spíše stolek konferenční, měli byste si rozmyslet, zda vašemu oku lahodí spíše kulaté nebo hranaté tvary. A kdybyste při vyměřování prostoru zjistili, že vám nabízené rozměry nevyhovují, nemusíte zoufat. V OldWoody vám vyrobí i stůl přímo na míru. Tuto možnost jsme využili my pro naše nové sídlo v Pařížské ulici. Luxusní reality totiž vyžadují luxusní kancelář, a proto jsme sáhli po stolu z olivového dřeva ze Sicílie s kouřovým epoxidem, jehož délka přesahuje 4 metry.

Stůl v kanceláři Luxent ze sicilské olivy a epoxidu

Stůl v kanceláři Luxent ze sicilské olivy a epoxidu

Když máte vybraný požadovaný rozměr, nastává čas se rozhodnout, jestli chcete stůl čistě jen dřevěný, nebo s epoxidovými prvky. Struktura i kresba jsou vždy jedinečné a každá fošna má svou vlastní charakteristiku, zbarvení a životní příběh. Díky poctivé ruční práci i unikátnosti opracovávaného dřeva tak nenarazíte na dva identické výrobky. Každý kousek je zkrátka originál. Modré linie připomínající vlny na moři či zpěněné jezero pod vodopádem jsou stejně autentické jako jejich přírodní inspirace. Celodřevěné masivní stoly nabízí OldWoody v mnoha rozměrech a v několika druzích dřeva – vybírat můžete mezi jihoamerickým či ekvádorským ořechem nebo sicilskou olivou. Ke všem stolům si pak můžete vybrat z různých druhů a barev podnoží tak, aby ladily nejen se stolem, ale i s celým vaším interiérem.

masivní stůl z dřeva a epoxidu

Ateliér Mochov

Designový stůl jako z filmu

Pokud patříte do kategorie skutečně náročných zákazníků, bude pro vás OldWoody tím pravým partnerem pro výběr a výrobu stolu. Například tento zakázkový stůl se zabudovaným biokrbem a desce dlouhé tři metry je dvojčetem stolu, který zákazník viděl ve filmu a utkvěl mu v hlavě natolik, že si ho nechal vyrobit. Pro odborníky z OldWoody to byla příjemná výzva a příležitost ukázat, že si poradí i s komplexními projekty. Ve středu stolu je tak vyfrézovaný otvor pro 15 cm široký biokrb a ochranné sklo, díky kterému lze sledovat, jak se plameny odráží v kresbě ořechového dřeva.

stůl na zakázku s biokrbem

Zakázkový stůl z jihoamerického ořechu se zabudovaným biokrbem

Sezení? Umí taky!

Ke stolu samozřejmě patří židle. A když si pořídíte masivní dřevěný stůl, hodí se k němu pořídit i stejně luxusní sezení. Ať už vám chybí židle u jídelního nebo kancelářského stolu či chcete sedět u baru na vysoké noze, v OldWoody máte spoustu možností výběru. Všechny jejich židle jsou velmi elegantní a vyrobené z kvalitních materiálů tak, aby skvěle korespondovaly se stoly z jejich nabídky.

Například kancelářská židle z portfolia společnosti se hodí jak k podnikání, tak do domácí kanceláře nebo do pokoje pro teenagery. Jejím klíčovým faktorem je pohodlí, za které vděčí svému tvaru a správně tvarovanému sedu. Zároveň vypadá originálně a je velmi praktická. Na výrobu křesla bylo použito ořechové dřevo, tedy odolný a pevný materiál, a černá ekokůže, která se snadno udržuje v čistotě, a přitom připomíná kůži pravou.

Kancelářská židle k masivnímu stolu

Kancelářská židle k masivnímu stolu

I stylová jídelní židle láká svým unikátním charakterem a vytříbeným vkusem. Tmavě ořechové barevné provedení, stejně tak jako noblesní celek ve stojanu z ohýbaného dřeva potěší každého znalce designu. Za zmínku stojí také nevšední struktura látky, která se přišívá k sedáku a opěradlu. Stabilní základna výrobku pak umožní volnost při používání a odolný materiál zaručí užívání po mnoho sezón. Tento kus nábytku dokonale podtrhne šik aranžmá v loftovém i moderním stylu.

Designová jídelní židle

Designová jídelní židle

A co doplňky do domácnosti?

Pakliže máte doma již všechny stoly, které potřebujete, ale zaujala vás kombinace dřeva a epoxidu, můžete si pořídit alespoň menší kousky z kolekce doplňků OldWoody. Mistrné zpracování je poznat i na drobnostech do domácnosti, ať už se jedná o podnosy, tácy nebo podtácky pod sklenice. A jelikož právě podtácků není nikdy dost, nabízí firma sadu 6 kusů pojmenovanou Beris. Jsou vyrobeny z jehličnatého dřeva v kombinaci s kouřovým epoxidem a krásně vyniknou na každém stole.

podtácky

Podtácky Beris z jehličnatého dřeva a kouřového epoxidu

Podnos Blue Bay, vyrobený z masivního dřeva s detaily z modrého epoxidu, ideální třeba na přinesení snídaně až do postele pro romantické ráno, přidá na atmosféře díky detailům připomínajícím modrou lagunu svažující se do hloubky.

designový podnos

Masivní a designový podnos Blue Bay

A pokud jste králem či královnou kuchyně, oceníte jedinečnou a nádhernou sadu nožů Master. Jedná se o ruční výrobu z damašské oceli s jedinečnou rukojetí z exotické dřeviny a epoxidu. Jejich čepel je ručně kovaná z více než 216 vrstev z vysoce uhlíkových nástrojových ocelí s vrstvou niklu.

Sada nožů z damašské oceli

Sada nožů Master z damašské oceli

Pokud uvažujete o koupi luxusního bytu, kam byste si mohli umístit některý ze skvostných stolů značky OldWoody či toužíte po jiné exkluzivní nemovitosti z našeho portfolia, rádi se s Vámi setkáme online nebo osobně na nové adrese naší pražské realitní kanceláře zaměřené na luxusní nemovitosti Luxent – Exclusive Properties, a sice Pařížská 205/23, Praha 1 - Josefov.

Life & style

Novinky ze světa realit