Velkoformátové obklady vyniknou nejen v koupelně

Ať už interiérové trendy pozorně sledujete, či nikoliv, pravděpodobně jste si všimli, že velkoformátové obklady se dostávají na výsluní. Tento působivý typ keramiky přitáhl pozornost nejedněch očí a rychle se stal stálicí moderních koupelen. A rozhodně je proč – vypadá elegantně, svěže a zaručuje pocit luxusního bydlení. Díky minimu spár navíc velkoformáty pomáhají snadnější údržbě. Zároveň ale mají mnohem větší potenciál, než jen jako koupelnové dlažby a obklady. Svůj doslova velkolepý styl mohou vnést i do jiných místností. Objevte všechny výhody velkoformátových dlaždic a místa, kde jejich instalace nebudete litovat.

luxusní koupelna

Zdroj: www.loskachlos.cz

Popularita i rozměry rostou

Velkoformátové obklady a dlažby – většinou definované jako takové, které mají větší rozměr než ty klasické, tedy hranu dlouhou alespoň 60 cm – se těší popularitě již několik let a výrobci přicházejí se stále většími rozměry, aby uspokojili potřeby svých zákazníků. Oblíbenou volbou jsou tak hlavně formáty 60x120 cm nebo 90x90 cm. Výjimkou ovšem nejsou ani varianty 100x300 cm, 120x260 cm nebo dokonce 120x360 cm pro řešení kuchyňského nábytku.

 luxusní koupelna v projektu Harrachov Peaks

Zdroj: stylová koupelna v projektu Harrachov Peaks

Ať už se jedná o obklady v matu nebo v lesku, ty velkoformátové dokážou opticky zvětšit prostor. Působí totiž jako jednolitá plocha, která dokonale sjednotí váš interiér. Jejich vzory často odráží přepychové materiály (například mramor), které skvěle vyniknou právě díky velké ploše. To stejné platí pro variace imitací přírodních materiálů jako kamene, dřeva, betonu nebo kovu v různých barevných provedeních. Typické jednobarevné koupelnové dlaždice mezi velkoformáty nehledejte, takové provedení jim nesluší. Technologie se posouvají neustále kupředu, a tak imitaci všech těchto materiálů často od skutečného materiálu téměř nepoznáte.

Velkoformáty hojně naleznete například v nabídce našeho partnera, firmy Los Kachlos. Z jejich letošních novinek vynikají série TrecciaLinz. Matné obklady zaujmou hlavně svým jedinečným designem – v přírodních odstínech nabízejí třeba dekor připomínající jutové lýkové vlákno či gobelín.

luxusní koupelna Los Kachlos

Zdroj: www.loskachlos.cz/

Jejich praktický aspekt poznáte hned při prvním úklidu. Keramická dlažba, známá svou nenáročností, je častou volbou právě díky snadnému udržování. Ale jistě dobře znáte problém spár mezi dlaždicemi, obzvlášť ve sprchových koutech. Do porézního povrchu se totiž snadno dostanou nečistoty a vlhkost, které usnadňují množení bakterií a plísní. Díky velkým rozměrům velkoformátových dlaždic a obkladů se ale významně sníží počet spár, které budete muset čistit.

Jak velikou místnost velkoformáty potřebují a kdo je položí?

Práce s velkoformátovými dlaždicemi není stejná jako s těmi s běžnými rozměry. Pokud máte menší koupelnu a o velkoformátovém obkladu přemýšlíte, můžete se setkat s několika problémy – ať už jak samotné obklady do koupelny dostat, přes potřebu vícero rukou k jejich položení až po velké množství nevyužitého odřezaného materiálu, který je vzhledem k vyšší ceně velkoformátových dlaždic nepraktickou položkou v rozpočtu na renovaci koupelny.

Pokud rozměry prostoru vašeho exkluzivního bytu umožní položit velkoformátovou dlažbu či obklady, doporučujeme se spolehnout na práci profesionálů. Instalace bývá složitá a ani šikovní kutilové si s nimi nemusí poradit. Ušetříte tím jak nervy, tak svoji peněženku.

moderní koupelna Rezidence Brodce

Zdroj: luxusní minimalistická koupelna v projektu Rezidence Brodce

Jak dovést koupelnu k dokonalosti?

Napadlo vás někdy sladit design obkladu, dlažby i nábytku? Inspiraci na tento inovativní přístup naleznete u Los Kachlos. Ve spolupráci s prémiovou značkou Embassy totiž nabízejí koupelnový nábytek z identické velkoformátové dlažby, jakou si můžete obložit jak stěny, tak podlahu vaší koupelny. Ten pod obkladovou dlažbou skrývá dřevěnou konstrukci, kterou ale při běžném používání neuvidíte. Na pohled působí jako vyrobený ze stejného designu keramiky, z jakého máte obklady a dlažbu.

Finálním efektem se může stát nábytek jen čistě z keramické dlažby, nebo harmonicky zkombinovaná dlažba s prvky dřeva. Rozměry, styl a detaily budou dodrženy v přísném souladu s vaší objednávkou. Toto stylové řešení dovede chvilky sebepéče a relaxace strávené v koupelně k dokonalosti.

designová koupelna

Zdroj: www.loskachlos.cz/

Hodí se i do kuchyně!

Keramiku mnoho lidí považuje za chladný a neútulný materiál. Při poradě s designérem ale zjistíte, že tomu tak vůbec nemusí být. Navíc se díky své praktičnosti nabízí využít velkoformát i mimo prostory koupelny. Sázkou na jistotu je kuchyně, kde se při použití obkladů klasických rozměrů opět zavazujete k náročnému úklidu spár. V kombinaci velkoformátů s nábytkem obloženým stejným designem může vzniknout elegantní kuchyně, kterou bude radost používat a její úklid nezabere příliš času.

Ať už zvolíte obklad pro kuchyňskou linku, nebo se rozhodnete pro poslední dobou častou kombinaci velkoformátového obložení a nábytku pro kuchyňský ostrůvek, výsledkem bude nadčasová moderní místnost.

luxusní vila v Praze

Zdroj: luxusní vila v pražském Hostivaři

Například v této luxusní vile na prodej z našeho portfolia předchozí majitelé vsadili na velkoformáty hned v několika místnostech – a dokonce i v exteriéru. Díky mnoha různým provedením jsou tyto obklady a dlažby skutečně univerzální, praktické, a navíc dodávají unikátní vzhled. Kombinací dekorů a struktur můžete i vy obdobně docílit jedinečného designu vašeho moderního bydlení.

luxusní vila v Praze

Zdroj: luxusní vila v pražském Hostivaři

Pokud Vás zaujala tato hostivařská vila nebo uvažujete o koupi luxusního domu či jiné exkluzivní nemovitosti z našeho portfolia, rádi se s Vámi setkáme online nebo osobně na nové adrese (od 1. 9. 2022) naší pražské realitní kanceláře zaměřené na luxusní nemovitosti Luxent – Exclusive Properties, a sice Pařížská 205/23, Praha 1 - Josefov.

designová koupelna v projektu Březový háj

Zdroj: designová koupelna v projektu Březový háj v Předboji

Life & style

Novinky ze světa realit