Život „na střeše“ splní všechny sny

Skutečně exkluzivní nemovitosti by měly plnit celou řadu specifik. Patří mezi ně prestižní lokalita, prémiové vybavení, využití vysoce kvalitních stavebních materiálů s dlouhou životností a nadčasový elegantní design.

Život „na střeše“ splní všechny sny

Rádi byste bydleli v soukromí, s možností vyjít na čerstvý vzduch, ale zároveň nechcete opouštět širší centrum Prahy s výbornou dostupností a bohatou občanskou vybaveností? Řešení skýtají byty v nejvyšších patrech! V podstatě si takto pořídíte rodinnou vilu bez nutnosti složitě shánět pozemek. Zamezíte také zvědavým očím sousedů, kteří by u domu či vily mohli nakukovat přes plot.

Skutečně exkluzivní nemovitosti by měly plnit celou řadu specifik. Patří mezi ně prestižní lokalita, prémiové vybavení, využití vysoce kvalitních stavebních materiálů s dlouhou životností a nadčasový elegantní design. I ty nejnáročnější představy o luxusním bydlení splní takzvané penthousy, tedy jakési samostatné domy na střeše bytového domu. Staly se symbolem úspěšného životního stylu, ve světových metropolích je hojně vyhledávají třeba celebrity či podnikatelé. „Po střešních bytech stále registrujeme velkou poptávku. Do značné míry se jejich cena a atraktivita odvíjí od lokality – lákadlo představují scenérie s historickými památkami v srdci Prahy,“ říká ředitel realitní kanceláře Luxent – Exclusive Properties Jiří Kučera a dodává: „k častým požadavkům patří také nadstandardní funkce, například vířivky, salonky, šatny a podobně, a moderní technologie, které obstarávají zdravé vnitřní prostředí a chytré ovládání domácnosti.“

 

Bydlení v oblacích

Do bytů v nižších patrech se obvykle nedostává tolik denního světla, neboť v tom brání okolní zástavba, stromy či jiné překážky. To v penthousech nezažijete. Díky svému unikátnímu umístění na vrcholku nabízí prosvětlené prostory, do nichž sluneční svit proniká často skrze velkoformátová okna. K tomu všemu si každý den vychutnáte dechberoucí výhledy. Zde záleží čistě na vás, jestli preferujete pohled na pamětihodnosti nebo přírodu. Co se týče nevýhod, může se například objevit hluk ze špatně umístěné klimatizace, vývodů komínu či jiných technologických zařízení. Ovšem těchto problémů se dá vyvarovat již při samotném výběru bytu ke koupi.

V prodeji máme střešní byt na Praze 5 – Smíchov o velikosti 172,6 m² s terasou 25,5 m² v novostavbě bytového domu v 8. nadzemním podlaží, jenž má příjemné výhledy do zeleně Husových sadů a centra Prahy. Prodává se ve stavu shell & core, tedy si ho noví majitelé mohou zařídit přesně podle svého gusta. Ze stavebního hlediska je připraven plnit vysoké nároky a požadavky. Jedná se o jediný byt na patře a lze si dokonce vybrat z několika variant užívání. Může se uchovat v současné dispozici jako 4+kk, rozdělit na pohodlné 5+kk nebo vytvořit dvě oddělené bytové jednotky 4+kk a 1+kk se samostatným vstupem.

 

terasa-vizualizace   

Luxusní loftový byt o dispozici 4+kk a rozloze 170 m2 naleznete rovněž v posledním patře developerského projektu Viladům Děvín pod Dívčími hrady ve vilové čtvrti Prahy 5 v sousedství zelených údolí. Jedinečný střešní byt evokuje exkluzivní korunu projektu. Disponuje terasami, nádherným výhledem a dvěma parkovacími místy v podzemním podlaží domu. Jižně orientovaný obývací pokoj je propojen prosklenými stěnami s prostornou terasou o velikosti 38,8 m² s panoramatickým pohledem na Prahu (po celé jeho jižní délce). Okna jsou opatřena žaluziemi, tedy vás nemusí trápit žhavé letní slunce. Jako jediný byt ve 4. patře nabízí majitelům komorní atmosféru a dostatek soukromí. Moderní design a vysoce kvalitní vybavení uspokojí i náročné. SMART ovládání dále zvyšuje komfort bydlení a snižuje energetickou náročnost.

 

terasa-smi-chov  

Další variantu bytů na úplném vrcholu představují mezonety. V poklidné rezidenční části Barrandova máme na prodej mezonetový byt o obytné ploše 210 m², k němuž náleží rovněž dvě terasy o velikosti 230 m² připomínající příď a lodní palubu s nádherným výhledem na Prokopské údolí. Jedna je orientována na sever a její součástí se stala posilovna, sprcha, solárium a vířivka. Na druhé terase směřující na jih se nachází letní posezení s kuchyní a grilem.

 

devonska  

Pokud vás láká život s výhledy, neváhejte se na nás obrátit. Ať už vás zaujal jeden z těchto skvostů či byste chtěli důkladněji prozkoumat naše portfolio, jsme vám plně k dispozici – online nebo osobně v naší luxusní kanceláři Luxent – Exclusive Properties na adrese Pařížská 28, Praha 1.

Life & style

Novinky ze světa realit