Černobílá není nuda

Nestárnoucí klasika, která vaší exkluzivní nemovitosti dodá prvek elegance a neutrality – to je spojení černé a bílé. I když jste milovníkem barev, toto duo vás nikdy nezklame. Možností použití máte opravdu mnoho, hodí se jak na podlahy, tapety, obklady a dlažby, nábytek i doplňky. Poradíme vám, jak na to!

černobílá kombinace

Zdroj: https://www.loskachlos.cz/mugat

Bílá barva evokuje čistotu a opticky zvětšuje prostor, černá naopak dodává nádech luxusu a dramatičnosti. Dohromady tvoří nesmrtelnou kombinaci, která odolává módním trendům. Černobílá provází každé stylové období – od dvacátých let a art deco, přes dnes takzvané retro osmdesátých let až po moderní industriální styl. Ať už bydlíte v luxusním bytě či v rodinné vile, neváhejte některou z místností proměnit v designový černobílý koutek!

retro černobílá kombinace

Zdroj: https://www.loskachlos.cz/retro-obklady-a-dlazby

Obzvlášť kuchyním a koupelnám sluší

Kuchyňské a jídelní kouty i koupelny navržené v černobílé kombinaci jsou dnes stále častější. A není divu! Díky nadčasovosti černé i bílé se nemusíte bát, že interiér vašeho luxusního domu bude pár let po renovaci nemoderní. A pokud zvolíte kvalitní obkladové kachličky, budete se moci radovat z krásné kuchyně či koupelny ještě mnoho let. Širokou nabídku i inspiraci najdete například u našeho partnera Los Kachlos.

černobílá kuchyně

Zdroj: https://www.loskachlos.cz/zen

Pokud je na vás černá a bílá příliš kontrastní, zkuste je zjemnit. Toho docílíte doplněním například šedou či béžovou barvou, zakomponováním dřevěných prvků, ideálně ve světlém provedení, nebo dlaždicemi s jemnými motivy vlnek, ornamentů či metalickým šrafováním. Vsadit můžete také na minimalistický skandinávský styl. Výsledkem bude útulný prostor, kde se budete moci plně soustředit na to, co se v něm odehrává – ať už půjde o symfonii chutí při dobré večeři či relaxační bublinkovou koupel.

černobílá kuchyně

Zdroj: Garden Lofts

U koupelny v tzv. black & white designu pak dávejte pozor na to, že se jedná o menší místnost – proto byste měli automaticky ubrat černou, jinak by prostor mohl působit tmavě a příliš brutálně. Naopak sáhněte po zlatých doplňcích, které vytvoří dojem pětihvězdičkového hotelu. Nebojte se ani použití vzorů na zdech. Třeba diagonální černobílé pruhy na stěnách interiér opticky prodlouží, obzvlášť pokud je vhodně doplníte úzkými obrazy.

černobílá koupelna

Zdroj: loskachlos.cz

Pohrajte si s provedením

Pokud se rozhodnete vnést černobílou kombinaci do některé z místností ve vašem luxusním bydlení, nezapomeňte barvy nahradit texturou, zajímavým vzorem či nevšedním využitím lomu světla.

Hře světel a stínů se určitě nebraňte! Zajímavého efektu lze docílit právě správným výběrem obkladů a dlažeb. Myslete nejen na směr a intenzitu světla, ale také na povrchovou úpravou. Zatímco hladký lesklý povrch maximálně odráží světlo obou těchto barev a vytváří působivý kontrast, ten matný světlo více pohlcuje a odráží tak barvu v tlumenějších odstínech.

Originálního a zcela jedinečného vzhledu pak dosáhnete kombinací matu i lesku, stejně jako hladkého a strukturovaného povrchu. Lesklý i matný retro obklad s fazetou či reliéfy najdete u Los Kachlos – například u sérií Zola a Mugat, obklad Cotswold  pro změnu nabízí patinu a nepravidelné okraje.

černobílá koupelna

Zdroj: https://www.loskachlos.cz/chalk

Tu pravou atmosféru pak černobílé místnosti dodají polštáře či koberce se vzorem. Čerstvě nařezané květiny nebo rostliny v květináči s výraznou strukturou zase pomohou s projasněním prostoru. Doporučujeme například skleněnou vázu Brillar od designové značky Kare – je ručně vyrobena a každý kus je proto jedinečný. K dispozici jsou i další kousky v různých rozměrech a tvarech, které spolu můžete libovolně kombinovat a docílit tak dokonalého vzhledu vašeho domova.

černobílá váza

Zdroj: kare-shop.cz

Chcete si zařídit vlastní černobílý interiér a přemýšlíte tak o koupi bytu či domu v Praze nebo jinde v České republice? Neváhejte se nám ozvat telefonicky či e-mailem nebo se rovnou zastavit v naší luxusní kanceláři Luxent – Exclusive Properties na adrese Pařížská 28, kde vám nad kávou či čajem rádi zodpovíme vaše dotazy a ukážeme luxusní vily a rodinné domy v celé České republice, exkluzivní byty nebo i zahraniční nemovitosti, které by odpovídaly všem vašim představám!

černobílá koupelna

Zdroj: II. etapa projektu Březový háj, Předboj (vily BH1-4)

Life & style

Novinky ze světa realit