Co byste měli navštívit v Dubaji, městě superlativů

Vydejte se na cestu do exotické Dubaje a připravte se na fascinující směsici ultramoderní architektury, luxusu a tradiční kultury. Tato metropole vyrůstající z pouště nabízí dechberoucí panoramata, prvotřídní nákupní možnosti a širokou škálu zážitků, které vás okouzlí. Dubaj se díky svým ikonickým mrakodrapům, přepychovým rezortům, umělým ostrovům a bohatému kulturnímu dědictví stala oblíbenou destinací cestovatelů z celého světa. Ponořte se do fascinujícího světa technologických vymožeností, ochutnejte špičkovou kuchyni a prozkoumejte úžasnou krajinu tohoto neobyčejného města. Připravte se na cestu, která probudí vaše smysly a zanechá ve vás nezapomenutelné vzpomínky.

Dubaj, SAE

Zdroj: https://www.pexels.com/

Dubaj, proslulá svými impozantními mrakodrapy a rozmanitými zábavními možnostmi, je jedním z nejdynamičtějších a nejluxusnějších měst na světě. Hlavní atrakci bezpochyby představuje nejvyšší budova na světě Burj Khalifa, která nabízí úchvatný výhled na místní panoramata. Pokud máte rádi nakupování, nesmíte vynechat Dubai Mall, jedno z největších nákupních center na světě. Pro zážitek z tropického ráje se vydejte na umělý ostrov Palm Jumeirah a World Islands. Abyste zažili tradiční atmosféru města, můžete navštívit historickou čtvrť Al Fahidi, která v úzkých uličkách skrývá tradiční trhy známé jako „souky". A pokud hledáte zábavu, multikulturní areál Global Village je skvělým místem, kde můžete jednak ochutnat pokrmy z celého světa a jednak si užít festivaly či koncerty.

Ať už hledáte luxus nebo tradiční zážitky, Dubaj má pro každého co nabídnout – stejně tak jako naše pestré portfolio ambiciózních projektů luxusních realit v Perském zálivu.

Zavítejte do srdce města

Jednou z nejvýznamnějších oblastí tohoto kosmopolitního města je Downtown Dubaj, která se pyšní řadou zajímavých míst a atrakcí. Tento středobod metropole se stal domovem hned několika ikonických památek, na které nezapomenete ani po odjezdu z Dubaje. Nenechte si ujít nejvyšší budovu na světě, Burj Khalifu, která dominuje panoramatu města a poskytuje úchvatný výhled do širokého okolí.

Dubaj v noci

Zdroj: https://www.pexels.com/

K největším lákadlům této oblasti patří rovněž The Dubai Mall nabízející nekonečné možnosti nakupování, stravování a zábavy. Toto obrovské obchodní centrum doslova překypuje luxusními butiky, ale objevíte zde také zábavní park, a dokonce i obří akvárium, které rozhodně stojí za vidění.

Dubaj architektura

Zdroj: https://pixabay.com/

V blízkosti nákupního ráje se nachází The Dubai Opera, moderní centrum, které hostí místní i mezinárodní hudební, divadelní a taneční představení. V této čtvrti si milovníci kultury rozhodně přijdou na své – sídlí zde také několik uměleckých galerií a muzeí, které představují díla místních i mezinárodních umělců.

Dubaj opera

Zdroj: https://cdncms.dubaiopera.com/

Proto neváhejte a vydejte se do této živoucí lokality Dubaje, kde najdete tolik zajímavých míst, že se jen těžko rozhodnete, kam vyrazit jako první.

Tip na ubytování:

Jestli chcete zůstat v centru dění, při své návštěvě zakotvěte v Kempinski Hotel Mall of the Emirates přímo u nákupního centra Mall of the Emirates v oblasti Al Barsha. Tento luxusní hotel poskytuje elegantní ubytování s výhledem na město, prvotřídní restaurace, lázeňské centrum a venkovní bazén. Navíc je zde přímý přístup k lyžařskému středisku Ski Dubai.

Kempinski Dubaj

Zdroj: https://www.kempinski.com/en/dubai/mall-of-the-emirates/

Multifunkční vyžití podél zářivých vod

S ikonickou čtvrtí sousedí další proslulá oblast, kde zábava nikdy nekončí. V Business Bay, jíž protéká umělý Dubajský vodní kanál, najdete ty nejelegantnější podniky definující moderní luxus. Na promenádě toku spojujícího Starou Dubaj s Arabským zálivem vás učaruje celá řada salonků, klubů i vyhlášených restaurací. Poznávacím znamením jsou také progresivní výškové budovy, které se nebojí nápaditého designu. Místní tradice vám pak přiblíží La Perle, uchvacující akrobatická živá show o historii lovu perel.

La Perle Dubaj

Zdroj: www.constructionweekonline.com/cloud/

Co se týče investice do bytu, vrchol luxusu a pohodlí představuje nový exkluzivní projekt Jumeirah Living Business Bay z naší nabídky. Tato 35patrová věž, která disponuje prvotřídním značkovým vybavením a širokým výběrem služeb, poskytuje špičkový standard bydlení. Rezidence jsou navrženy tak, aby poskytovaly impozantní výhled na dubajský kanál a městské památky, zatímco o relaxaci se starají bazény, vířivky, sauny, parní lázně, tělocvičny či prostory pro jógu.

Jumeirah Living Bay Dubaj

Zdroj: www.luxent.cz/developersky-projekt-jumeirah-living-business-bay-dubaj/

Umělý ostrov plný luxusu

Nádherný umělý ostrov Palm Jumeirah připomínající tvar palmy patří mezi nejprestižnější a nejnavštěvovanější místa na světě. Kromě toho, že je domovem luxusních nemovitostí a hotelů, poskytuje také bohaté možnosti pro volnočasové aktivity a zábavu. Ostrov láká mnoha plážovými kluby, přepychovými restauracemi, nákupními centry a golfovými hřišti. Bez ohledu na to, zda hledáte odpočinek nebo vzrušení, Palm Jumeirah nabízí všechno, co si můžete přát.

Dubajské výhledy

Zdroj: https://www.pexels.com/

Tip na ubytování:

One & Only The Palm je exkluzivní resort na Palm Jumeirah s intimní atmosférou. Tento hotel se pyšní soukromými plážemi, bazény a tropickými zahradami, které poskytují dokonalé prostředí pro načerpání nové energie. Pokoje a luxusní vily mají moderní design s arabskými prvky a nabízejí úžasný výhled na záliv nebo na zahradu. Hotel také provozuje luxusní restaurace, spa a wellness centrum a také řadu sportovních a volnočasových aktivit.

The Palm resort Dubaj

Zdroj: https://www.oneandonlyresorts.com/the-palm

Pro vášnivé golfisty

Golf City, perla Dubaje, představuje dokonalou oázu pro milovníky golfu a luxusního života. Nachází se v centru Dubaje a nabízí jedinečné golfové zážitky, které kombinují prvotřídní hřiště s pohodlím moderního města. Tato exkluzivní čtvrť je navržena tak, aby uspokojila nejnáročnější hráče a zároveň poskytovala idylické prostředí pro rodiny, které touží po klidném a příjemném životě v zeleni. Golf City disponuje několika špičkovými golfovými hřišti, která jsou obklopena nádhernými rodinnými vilami a rezidenčními komplexy. Navštivte tuto golfovou Mekku a užijte si nezapomenutelný zážitek v jedné z nejžádanějších lokalit Dubaje.

Pro golfisty, kteří hledají luxusní domov či prázdninovou destinaci, je ideálním místem projekt DAMAC Lagoons z našeho portfolia. Resort čerpá inspiraci z architektury středomořských měst, což ještě podtrhují okouzlující laguny. Nabízené luxusní vily o dispozicích 4+1 až 6+1 propojují klidný styl života v zeleni s příjemným vyžitím na golfovém hřišti Lagoon Hills. Developerský projekt DAMAC Lagoons, který se nachází ve třetí fázi prodeje s plánovaným dokončením v roce 2025, představuje atraktivní investiční příležitost nejen pro golfisty hledající exkluzivní nemovitost.

Damac Lagoons Dubaj

Zdroj: www.luxent.cz/developersky-projekt-damac-lagoons-dubaj/

Chtěli byste si pořídit druhé bydlení v nejprestižnějších oblastech Dubaje? Jsme specialisté na prodej luxusních apartmánů i moderních luxusních vil a domů v zahraničí. Rádi vám poskytneme konzultaci online nebo osobně v naší pražské realitní kanceláři zaměřené na exkluzivní nemovitosti Luxent – Exclusive Properties na adrese Pařížská 205/23, Praha 1 – Josefov, kde Vám rádi ukážeme i další luxusní nemovitosti z našeho portfolia.

Life & style

Novinky ze světa realit