Co nabízí kouzelná Malá Strana

Malá Strana, jeden z nejčarovnějších koutů Prahy, v sobě skrývá bohatou historii, místa plná umění, zajímavé kulinářské zážitky i zelené zahrady, z nichž přechází zrak. Pojďte se s námi podívat po této malebné čtvrti a objevit jak její poklady, tak luxusní nemovitosti s jedinečným geniem loci vhodné pro vlastní bydlení i investici.

Malá Strana

Zdroj: https://unsplash.com/

Ponořte se do dob minulých

Majestátní komplex Pražského hradu vám představovat nemusíme. V jeho stínu jste si ale možná nikdy nepovšimli Lobkowiczkého paláce, brány do české i evropské historie. Byl postavený v 16. století a patřil několika šlechtickým rodinám, než jej v roce 1753 získala rodina Lobkowiczů. Dnes nabízí pohled do minulosti s impozantní sbírkou uměleckých děl, historických artefaktů a hudebních nástrojů. Kolekce, považovaná za nejstarší a největší soukromou uměleckou sbírku v České republice, obsahuje mistrovská díla slavných umělců jako Canaletto, Velázquez a Brueghel starší. Milovníci hudby budou ohromeni původními notovými zápisy Beethovena a Mozarta. Návštěva paláce je jako procházka koridory minulosti a je nevyhnutelnou zastávkou pro nadšence historie.

Lobkowitz Palace

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/

Zpět v čase vás přenese i úchvatná Zlatá ulička uvnitř komplexu Pražského hradu. Tato pestrobarevná promenáda původně sloužila jako sídlo zlatníků, podle čehož získala i své jméno. Dnes jsou tyto malé domky přeměněny na okouzlující butiky nabízející různé umělecké řemeslné výrobky – od ručně vyrobených šperků a skleněných výrobků po originální umělecká díla a tradiční české suvenýry. Sami si určitě vyzkoušejte, jaké to je nakupovat v pohádce.

Zlatá ulička

Zdroj: https://pxhere.com/

Na své si přijdou i milovníci umění

Pokladnicí moderního umění na Malé Straně je dozajista Muzeum Kampa v areálu Sovových mlýnů. Unikátní prostředí muzea, původně mlýna pocházejícího ze 14. století, kontrastuje s vystaveným uměním ze 20. a 21. století. Muzeum podrobně představuje například rozsáhlé sbírky Medy Mládkové, kunsthistoričky, která se za komunistické éry věnovala podpoře českých a středoevropských umělců. Najdete zde také díla významných českých (František Kupka, Otto Gutfreund,…), stejně jako mezinárodních klasiků. To vše oživují pravidelné výstavy a bohatý doprovodný program.

Sovovy mlýny

Zdroj: https://upload.wikimedia.org/

Nedaleko ostrova Kampa na vás čeká jedno fascinující setkání, které vás zcela jistě okouzlí. Připravte se na 34 plastových tučňáků v zářivé žluté barvě! Netradiční umělecké dílo nazývané také Fronta tučňáků na Kampě, které vzniklo jako součást výstavy „Re-evolution" italské skupiny Cracking Art Group v roce 2008, je přístupné veřejnosti po celý rok. A pokud sem zavítáte v noci, oslní vás tajemná záře jejich večerního osvětlení.

Praha

Zdroj: https://pixabay.com/

Kam za odpočinkem v zeleni?

Až se budete chtít na chvíli ukrýt před rušným centrem města, kousek od Malostranského náměstí se nachází klidná Valdštejnská zahrada. Její součástí je Valdštejnský palác, oficiální sídlo Senátu České republiky. Zahrada postavena v 17. století je mistrovským dílem barokního krajinářského designu – nabízí geometricky uspořádané květinové záhony, okrasné rybníky a velkou voliéru s elegantními pávy. Sala Terrena, venkovní sál zdobený freskami a sochami, pak představuje dokonalé místo pro letní koncerty.

Skrytým klenotem, který nabízí nádherné výhledy a mimo jiné hostí exotické ptáky v obrovské voliéře, je zahrada Vrtbovská. Nachází se na svahu Petřína a je považována za jednu z nejkrásnějších a nejvýznamnějších barokních zahrad v Praze. Tato terasová zahrada italského typu byla vybudována pro Jana Josefa hraběte z Vrtby, nejvyššího purkrabího Pražského hradu, v letech 1715-1720. Jejím autorem je František Maxmilián Kaňka a sochařskou výzdobu vytvořil Matyáš Bernard Braun. Svůj barokní charakter si zahrada zachovala bez větších změn, mezi lety 1990 a 1998 navíc prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Dostat se do ní můžete z Karmelitské ulice na Malé Straně.

Vrtbovská zahrada

Zdroj: https://commons.wikimedia.org/

Česká kuchyně v historických kulisách

Když přijde čas na jídlo, kulinářský zážitek na vás čeká v restauraci Malostranská Beseda. Podnik s bohatou historií vznikl v budově z 15. století na Malostranském náměstí, která za svou existenci prošla několika proměnami – od renesančního domu až po klasicistní budovu. Dnes je zde restaurace a prostor pro pořádání koncertů. Menu vychází z tradiční české kuchyně a nabízí pokrmy jako guláš, svíčková anebo štrúdl, které doplňuje široký výběr místních piv.

A až vás bude honit mlsná, kavárna Savoy v ulici Vítězná je tím pravým místem. Existuje již od roku 1893 a ukazuje tradiční pražskou kavárenskou kulturu. Jakmile vkročíte dovnitř, uvítá vás ohromující neorenesanční strop a vůně čerstvého pečiva. Savoy se pyšní vlastní pekárnou, kde můžete navíc proces pečení pozorovat na vlastní oči. V menu najdete různé dezerty, od klasického českého pečiva až po francouzské tarty. Vyzkoušejte například vlašský věneček, ořechovou pěnu nebo čokoládový savojský dort.

Cafe Savoy

Zdroj: https://cafesavoy.ambi.cz/cz/

Pamatujte, že toto je pouze malá ochutnávka toho, co Malá Strana nabízí. Tato čtvrť s klikatými dlážděnými uličkami, skrytými nádvořími a impozantní architekturou je místem nekonečného objevování. Ať už jste místní nebo návštěvníci, Malá Strana neustále překvapuje a okouzluje.

A co takhle se tady usadit?

Pokud se při procházkách Malou stranou často zasníte s představou o luxusním bydlení na tak kouzelném místě, jste u nás na správné adrese. V této historické lokalitě máme aktuálně v nabídce čtyři impozantní nemovitosti.

První z nich je exkluzivní byt 6+kk ve čtvrtém podlaží činžovního domu, který nedávno prošel rekonstrukcí. Při vstupu do bytu vás přivítá reprezentativní hala s podsvícenou nikou pro umělecká díla a zrcadlovou skříní. Součástí jsou dále tři ložnice s vlastními koupelnami a šatnami. Hlavní ložnice je propojena s chodbou a pracovnou. Další dvě ložnice mají také své vlastní koupelny a šatny. Exkluzivní nemovitost je vybavena vestavěným nábytkem na míru, plně vybavenou kuchyní a chladničkou na víno. Disponuje také centrálním topením, klimatizací a chytrou domácností pro komfort a bezpečnost.

Sousedství tohoto bytu v blízkosti parku Kampa, Pražského hradu a dalších historických památek vás uchvátí. Skvělá dostupnost do centra města a kompletní občanská vybavenost v okolí zajistí pohodlné bydlení uprostřed staré Prahy.

luxusní byt na Malé Straně

Zdroj: www.luxent.cz/prodej-byt-6-a-vice-praha-1-mala-strana/

K prodeji v srdci centra města nabízíme také rodinné sídlo na vlastním privátním pozemku se zahradou. Historická nemovitost je postavena na renesančních základech, které byly zachovány a zrestaurovány v podzemní části stavby.

Interiér domu, jenž nedávno prošel citlivou rekonstrukcí s důrazem na zachování historických prvků, kombinuje různé architektonické styly, včetně baroka a klasicismu. Při vstupu do domu nejprve objevíte reprezentativní prostory s historickými vraty. V přízemí se nachází společenská hala, jídelna, kuchyně a zimní zahrada. První patro zahrnuje dvě ložnice s vlastními koupelnami, z nichž jedna má šatní místnost a terasu s výhledem. Ve třetím patře je hlavní ložnice s koupelnou a šatní místností. Zahrada nabízí parkování a zeleň se vzrostlými stromy.

V okolí na vás okamžitě dýchne jedinečná atmosféra Malé Strany. Díky své poloze a dostupnosti do centra města je rodinná vila ideálním místem pro ty, kteří hledají ničím nerušené, a přitom exkluzivní bydlení v nejstarší pražské čtvrti. 

luxusní vila na Malé Straně

Zdroj: www.luxent.cz/prodej-dum-vila-praha-1-mala-strana/

Novinkou je výjimečný velkoryse řešený a prosluněný loft o dispozici 5+kk o se třemi terasami. Tento stylový exkluzivní byt, navržený známým americkým architektem ze studia CMC Architects, se rozprostírá na celém podlaží klasického činžovního domu v Petřínské ulici. Při navrhování celého konceptu bytu se vycházelo ze skutečnosti, že jde o rozhraní Malé Strany a Smíchova. Proto je do obývacího prostoru zakomponován i industriální prvek v podobě velké 7 metrů vysoké prosklené vertikální stěny s ocelovými rámy. Panoramatická ateliérová okna a umístění teras umožňuje dechberoucí výhledy na Vyšehrad, Pražský hrad a Petřín přes střechy nejstarších čtvrtí Prahy.

luxusní loft na Malé Straně

Zdroj: www.luxent.cz/prodej-byt-5-kk-praha-5-mala-strana/

Do našeho portfolia nedávno přibyl výjimečný a velkoryse řešený byt o velikosti 507 m2Nemovitost o dispozici 7+kk se rozprostírá na čtyřech podlažích s terasami. Podlaží propojuje vlastní výtah. Byt se nachází se na vnitřním nádvoří obklopeném souborem domů.

byt na malé straně

Zdroj: www.luxent.cz/prodej-byt-6-a-vice-praha-1/

Chtěli byste si pořídit moderní bydlení v historickém centru Prahy? Zajímala by vás investice do bytu na reprezentativní adrese? Jsme specialisté na prodej luxusních domů i bytů! Rádi vám poskytneme konzultaci online nebo osobně v naší pražské realitní kanceláři zaměřené na luxusní nemovitosti Luxent – Exclusive Properties na adrese Pařížská 205/23, Praha 1 – Josefov.

Life & style

Novinky ze světa realit