Jak vybrat postel?

Průměrný člověk za svůj život prospí skoro 230 tisíc hodin. Pokud tedy počítáme, že spánkem strávíme třetinu života, rozhodně bychom si měli dát na výběru té správné postele záležet. V tomto článku vám poradíme, podle jakých kritérií se rozhodovat a kde seženete ty nejkrásnější kousky do vaší luxusní nemovitosti.

designová luxusní postel

Zdroj: https://www.boconcept.com/

Ať už sháníte postel v jakémkoli stylu, nejdůležitější je volit kvalitu oproti nízké ceně. Pokud chcete postel dřevěnou, pohlídejte si, že je skutečně vyrobená z masivu, nikoliv z dřevotřísky či dřevoplastu. Tyto materiály mají výrazně nižší životnost než masivní dřevo. Pokud vašemu oku lahodí spíše kovové postele, ověřte si kvalitu kovářské práce. Levné alternativy mají často problém s vrzáním. Čalouněné postele jsou poslední dobou v kurzu a na trhu tak nyní existuje široký výběr. Koupíte je v různých stylech, i s různými matracemi.

Právě matrace je samozřejmě nejdůležitější součástí postele. Jejímu výběru byste se měli věnovat podobně dlouho, jako výběru samotného rámu. Dnes v obchodech najdete pestrou škálu jak tvrdostí, tak materiálů – vybírat můžete z pěnových, pružinových, gelových, kombinovaných, matrací s kokosovou vrstvou či s vrstvou z paměťové pěny. A neměli byste zapomenout ani na rošt. I ty mají mnoho různých druhů – polohovatelné, pevné, lamelové nebo talířové.

Inspiraci na vytvoření moderního interiéru čerpejte z práce stylistů od BoConcept, kteří si dali záležet na nádherných ložnicích s těmi nejlepšími dánskými designy.

Kde postel vybírat?

Aby nová postel dobře ladila s vaším luxusním bydlením, měla by mít velmi kvalitní zpracování a být vyrobená z těch nejlepších materiálů. Vsaďte tak na ty přírodní, jako je bavlna, vlna, len, koňská žíně nebo hedvábí. Při výrobě je využívá například společnost natynaty.cz. Na jejích stránkách lze vybírat ze severských nebo amerických typů postelí.

luxusní postel

Zdroj: https://www.natynaty.cz/fotogalerie

Je libo masáž a nastavení polohy?

Nejinovativnější velkolepá postel, výsledek práce vrcholných designérů – to je levitující postel Vindö. Pojmenování dostala podle stejnojmenného poloostrovu, který je spojen s pevninou pouze malým pruhem země. Stejně jako on i postel se podlahy dotýká jen tenkým středovým sloupkem, který je skrytý pod kobercem dělaným na míru. Polohování postele můžete ovládat buďto skrze aplikaci v telefonu nebo pomocí přiloženého dálkového ovládání. Samozřejmostí je uložení oblíbených poloh. A jako bonus vás vaše nová postel i namasíruje! Můžete si vybrat ze dvou programů vibrací, a to pules nebo wave. Dále je vybavena i spodní vrstvou snižující tlak a elegantním osvětlením LED páskami.

polohovací masážní postel

Zdroj: https://www.natynaty.cz/

Kvalitní spánek je základ dobrého života

V showroomu Dreambeds na vás budou čekat specializovaní prodejci, kteří vám s výběrem té nejvhodnější postele ochotně poradí. Zastupují luxusní značky jako švédské Zleep a Hästens či britské Vispring, Somnus nebo Aston. Karel Vágner, zakladatel Dreambeds, říká, že „svět se stane lepším místem, pokud budeme kvalitně spát“. A má rozhodně pravdu. Postelové studio založil po návštěvě Švédska a několika nocích strávených na úžasné posteli. Rozhodl se, že postele Hästens musí přivézt i do své domoviny a od roku 2004 tak činí.

 

postel hastens

Zdroj: https://www.dreambeds.cz/

Typické modrobílé kostky jsou pro ty, kteří už na posteli Hästens jednu či více nocí strávili, synonymem pro dokonalý spánek a odpočinek. Tradice poctivé ruční švédské výroby se datuje až od roku 1852. Na výběr máte hned z několika modelů, všechny jsou z nejkvalitnějších přírodních materiálů.

Když méně je více

I minimalistický design se může nést v duchu elegance a luxusu. Právě z této kombinace se zrodil design postele Eternity značky Le Chomat. Jemně zaoblené polstrované a stylově čisté čelo postele, které je typickým znakem této řady, je doplněné rámovou základnou ve stejném stylu. Postel je usazená na kovových nožičkách vysokých jen tři centimetry, takže opticky se nachází téměř položená na podlaze.

designová minimalistická postel

Zdroj: https://www.lechomat.com/

Nezapomeňte na doplňky

Když investujete do kvalitní postele, neměli byste zapomenout ani na polštáře, přikrývky a ložní prádlo. Nejluxusnějším materiálem pro jeho výrobu je egyptská bavlna. Zde naopak platí, že čím více vláken, tím lépe. Například řada povlečení Ultimate značky Frette je vyrobena z nejkvalitnější egyptské bavlny Giza 45 s jednoduchým stehem a počtem vláken 1000. Vyrábí se, jako všechny produkty této značky, v Itálii. Jednoduché bílé a krémové provedení zapadne do jakéhokoliv interiéru.

luxusní povlečení z egyptské bavlny

Zdroj: https://eu.frette.com/

Chcete trávit noci ve vlastní ložnici s tou nejluxusnější postelí a zvažujete tak koupi exkluzivní nemovitosti? Neváhejte se nám ozvat telefonicky či e-mailem anebo se rovnou zastavit v naší moderní kanceláři Luxent – Exclusive Properties na adrese Pařížská 28, Praha 1 – Josefov, kde vám nad kávou či čajem rádi zodpovíme vaše dotazy a ukážeme luxusní vily a domy v celé České republice, exkluzivní byty nebo i zahraniční nemovitosti, které by odpovídaly všem vašim představám!

luxusní designová ložnice

Zdroj: developerský projekt Garden Lofts, Praha 5

Life & style

Novinky ze světa realit