Na Kostarice se snoubí luxus, souznění s přírodou i investiční potenciál

Vstupte do světa, kde odhalíte jak tajemství deštných pralesů, tak klid azurových vod Tichého oceánu. Kostarika, biologický unikát Střední Ameriky, není jen zemí přírodního bohatství – je místem, kde se setkáte s lidmi žijícími pod heslem „pura vida", tedy čistý, opravdový život. V našem článku představíme nejen přírodní poklady a možnosti trávení volného času na Kostarice, ale také fascinující investiční potenciál na poli luxusních nemovitostí.

Kostarika

Zdroj: www.luxent.cz/novy-vilovy-projekt-dulce-bay-s-homes-canaza-u-panenskych-plazi-pacifiku-kostarika/

Doslovný překlad republiky Costa Rica znamená Bohaté pobřeží, což tuto středoamerickou zemi naprosto vystihuje. Kostarika, umístěná mezi Tichým oceánem a Karibským mořem, je totiž živoucím příběhem biodiverzity. S tropickým podnebím, horami, aktivními sopkami a mlžnými lesy představuje unikátní ekosystém, jenž je domovem více než půl milionu druhů rostlin a živočichů. Na rozloze srovnatelné třeba se Slovenskem koncentruje Kostarika téměř 6 % celosvětové biodiverzity. Navíc by země mohla jít zbytku světa příkladem v rámci svého ekologického přístupu. Zakázala například odlesňování na svém území.

Kostarika

Zdroj: www.freepik.com/

Nepřeberné lány vegetace plné zvířat

Zelená oáza v podobě deštných pralesů je doslova srdcem a duší Kostariky. Při každém kroku měkkou půdou pralesa vás okamžitě obklopí symfonie zvuků. Ptačí zpěv se mísí s tajemným hukotem vodopádů a šustění listů pod botami zní jako šepot přírody. Kostarické deštné pralesy jsou živoucím hudebním orchestrem, který vytváří dokonalou kulisu při cestách do hlubin těchto exotických koutů.

Mlžné lesy, které se zdají být zahaleny v oparu záhad, představují další fascinující tvář Kostariky. V tomto tajuplném prostředí potkáte rostliny a tvory, kteří se dokonale přizpůsobili vlhkému prostředí. Za návštěvu určitě stojí vnitrozemský národní park Monteverde nebo poloostrov Peninsula de Osa, kde spatříte tapíra ve svém přirozeném prostředí.

Také pohled na spousty druhů opic, které se houpají ve větvích korun stromů, je jedinečným zážitkem, který spojuje člověka s divokým životem. Pestrobarevní ptáci, jenž se mihnou před očima, zase vytvářejí živé malby na obloze deštného pralesa. Kochat se můžete například pozorováním až 850 druhů papoušků.

divboká příroda Kostariky

Zdroj: www.flickr.com/

Ponořte se do bohatství kostarických vod

Pobřeží Kostariky skýtá jedinečnou oceánskou krásu, kde se spojuje klidná romantika a dobrodružství pod vodní hladinou. Pláže, zdobené jemným zlatým pískem, se střídají s nádhernými útesy, které vtahují do svého působivého objetí. Tiché zátoky zase zvou ke chvílím odpočinku, kde se šumění vln míchá s ptačím zpěvem.

Vody Tichého oceánu o teplotě 28 až 30 stupňů současně lákají jak k surfování, tak k potápění, kde se otevírá podmořský svět v celé své kráse. Oblíbený Kokosový ostrov, známý především jako potápěčská lokalita, se stává branou do mystického království pod vodní hladinou. V tomto národním parku, který spadá pod přírodní dědictví UNESCO, se setkáte se žraloky, rejnoky, delfíny, mantami i korálovými zahradami, jež doslova ožívají barvami.

podpmořský život Kostarika

Zdroj: www.flickr.com/

Recept na elixír štěstí a dlouhověkosti

Místní obyvatelé, známí jako „Ticos", jsou srdeční a přívětiví. Demograficky tvoří nejpočetnější skupinu pětimiliónové populace lidé evropského, především španělského původu. I oficiálním jazykem je právě španělština. Místní kuchyně vás oslní explozí exotických chutí, ať už vyzkoušíte tradiční „gallo pinto" (smíchanou rýži a fazole) nebo objevujete čerstvé lahůdky na trzích.

Kostarika bývá často označována za Švýcarsko Střední Ameriky. Absence armády a politická stabilita spolu s investicemi do zdravotnictví, vzdělání a péče o životní prostředí vytvářejí zemi, kde průměrná délka života přesahuje 80 let. Tzv. Index šťastné planety potvrdil Kostarice dvakrát světové prvenství a letos jí přinesl titul nejšťastnější země Latinské Ameriky. A není divu. Na pacifickém pobřeží, konkrétně na poloostrově Nicoya, se dokonce nachází jedna z pěti modrých zón světa, kde lidé dosahují nejvyššího věku. Kostarika je zářným příkladem toho, že za dlouhověkostí stojí nejen zdravý životní styl, ale i duševní pohoda a všeobecná spokojenost.

západ slunce Kostarika

Zdroj: https://unsplash.com/

Všudypřítomná eco-friendly filozofie se tu zrcadlí nejen v každodenních návycích, ale také v tamních hotelových resortech. Nezapomenutelný zážitek při objevování Kostariky vám nabídne například Origins Lodge. Exkluzivní ubytování vzniklo ve vysoko položených džunglích a nabízí nepřeberné množství wellness procedur či hodin meditací a jógy. Samozřejmostí je restaurace s uznávanými kuchaři a lokálními ekologickými produkty.

Origins Lodge Costa Rica

Zdroj: https://originslodge.com/

Proč si pořídit vlastní kousek ráje?

Země s nejrychleji rostoucí ekonomikou ve Střední Americe bezpochyby láká také investory ze všech koutů světa. Investice do nemovitostí na Kostarice navíc nepředstavuje jen koupi rodinné vily, ale přináší s sebou i změnu životního stylu spojeného s klidem, přírodou a pohodou.

Za stejnou cenu jako v Evropské unii tu získáte až 5x větší luxusní dům či pozemek. Ceny nemovitostí zde pak rostou zhruba o 13 % ročně. S ohledem na velkou poptávku zahraničních turistů se nemovitost následně dá pronajmout za 50 až 70 tisíc Kč za měsíc. Kombinovaný výnos investice tak může činit až 24 % ročně.

Jestli toužíte po druhém domově uprostřed tropické přírody, vyberte si z našeho kostarického portfolia! Na úrodném poloostrově OSA na jihu země nabízíme například luxusní vily v projektu Dulce Bay's Homes Cañaza. Novostavby podle návrhu kostarické architektky jsou situované na rovinatém pozemku s vlastní rozsáhlou tropickou zahradou se stromy a keři čítající od 1 000 do 5 000 m2. Vedle příjemné atmosféry designového domu získáte tedy i své jedinečné zelené soukromí.

Součástí je samozřejmě i nabídka správy co do údržby domu i zahrady a také realitních služeb pronájmu či pozdějšího prodeje. Zájem o pronájem podporují i barvité zážitkové programy včetně například pozorování velryb či výletů na koních, vedle surfingu, školy kostarického vaření apod.

dulce-bay-s-homes-canaza Kostarika

Zdroj: www.luxent.cz/novy-vilovy-projekt-dulce-bay-s-homes-canaza-u-panenskych-plazi-pacifiku-kostarika/

Ke koupi u nás naleznete také vily v projektu Villa Park Sandalo v krásném údolí s jezírkem a výhledem do tropických zahrad a na kopce Sandalo. Pro rezidenci hraje klíčovou roli ekologický způsob života i udržitelného bydlení. Vlastní soběstačné prameny a kvalita půdy, které jsou čím dál více ceněné, podtrhují hodnotu nemovitosti, a to hlavně do budoucna. Střechy je možné dle přání doplnit solárními panely pro ještě větší energetickou soběstačnost. Na výběr máte z luxusních domů ve třech variantách – s jednou, dvěma nebo třemi ložnicemi. Dispozice jsou variabilní a lze je libovolně upravovat.

Poloostrov Osa je ideálním místem pro relaxaci, v hladké dostupnosti se nachází rozsáhlé panenské pláže pacifického pobřeží, mezi které patří např. Preciosa a Matapalo. Na samotnou Kostarika se lehce dostanete letecky.

villa-park-sandalo-na-tropickem-poloostrove-osa-u-panenskych-plazi-pacifiku-kostarika

Zdroj: www.luxent.cz/novy-projekt-villa-park-sandalo-na-tropickem-poloostrove-osa-u-panenskych-plazi-pacifiku-kostarika/

Nadchla vás rozmanitost a malebnost Kostariky? Chtěli byste si tu pořídit investiční bydlení, nebo se sem rovnou přestěhovat? Neváhejte se nám ozvat! Jsme specialisté na prodej luxusních apartmánů i exkluzivních vil a domů v zahraničí. Rádi vám poskytneme konzultaci online nebo osobně v naší pražské realitní kanceláři zaměřené na luxusní nemovitosti Luxent – Exclusive Properties na adrese Pařížská 205/23, Praha 1 – Josefov.

Life & style

Novinky ze světa realit