Nevíte, kam ve Španělsku? Odhalte krásy Costa Blancy

Vítejte na Costa Blance, líbezném kousku španělského východního pobřeží, kde na vás čeká zář slunce, azurové vody a nádherná krajina. Tato destinace láká cestovatele z celého světa k objevování jejích pokladů. Od malebných pláží, přes historická města a dobrodružství v horách až po bezstarostné chvíle u moře – Costa Blanca přináší nezapomenutelné zážitky a radost z cestování. Prozkoumejte vše, co tato nádherná destinace nabízí, a to včetně perliček z našeho portfolia luxusních nemovitostí.

Costa Blanca Španělsko

Zdroj: https://pixabay.com/cs/photos/costa-blanca

Bílé pobřeží neboli Costa Blanca je součástí španělského Valencijského společenství, regionu s nezaměnitelným charakterem. Valencie, ležící na východě Pyrenejského poloostrova, patří k sedmnácti autonomním oblastem Španělska. Toto území je známé svou bohatou historií, kulturou a tradicemi, které se promítají do každodenního života. Nechybí ani pestrá mozaika přírodních krás – od horských masívů a zelených údolí po rozsáhlé pláže s průzračným mořem. K neznámějším městům patří Alicante, Calpe a Benidorm. Co se týče valencijské kuchyně, ta je ohromující směsí vůní a chutí. A nemůžeme opomenout tradiční festivaly, jako je festival Fogueres de Sant Joan, kterým se Alicante proslavilo.

Oblast Valencie vytváří úžasnou kulisu pro jedinečný zážitek na Costa Blance. Je to místo, kde se spojují tradiční hodnoty s moderním stylem života, a kde se na každém kroku můžete těšit na něco nového a nečekaného.

Alicante Costa Blanca

Zdroj: https://pixabay.com/cs/photos/alicante

Romantická zřícenina v Alicante

Přístavní město Alicante se rozkládá v širokém zálivu, jemuž dominuje zřícenina hradu Santa Barbara na nedalekém kopci. Za zmínku stojí také barokní budova Ayuntamiento pocházející z 18. století. Kromě toho nenajdete v Alicante mnoho památek, ale samotné centrum města je velmi krásné, protkané úzkými uličkami, a tak Vám absence historických staveb nebude vadit.

hrad Santa Barbara, Alicante

Zdroj: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Alicante_Castillo_de_Santa_Barbara

Calpe s vápencovým gigantem

Městečko Calpe vytváří jakýsi symbol celé Costa Blancy. Je nezaměnitelně spojeno s mohutnou vápencovou skalou jménem Peñón de Ifach, vysokou 332 metrů, která se tyčí u moře. V roce 1987 byla tato skála prohlášena za přírodní rezervaci a stala se nejmenší chráněnou krajinnou oblastí v Evropě, zaujímající plochu 4,5 kilometrů čtverečních. Na jejím území rostou vzácné endemické rostliny a v puklinách hnízdí kolonie mořských ptáků.

Výstup na vrchol vás odmění nádherným panoramatickým výhledem do okolí. Peñón de Ifach je oblíbeným místem horolezců, kteří zde zkouší své dovednosti a sílu. Mimo to je Calpe vyhledávaným letoviskem s písečnými plážemi, které omývá průzračné Středozemní moře. Není tedy divu, že nabízí široké spektrum vodních sportů.

Calpe, Costa Blanca

Zdroj: www.peakpx.com/calpe

Prosluněný Benidorm žije 24/7

Benidorm, další z velkých a žádaných středisek na Costa Blance, vyniká téměř neustávajícím slunečním svitem. Turistická sezóna zde tak téměř nepoznává konce. Název tohoto místa odkazuje na malebný ostrůvek nedaleko pobřeží, který vystupuje z azurových mořských hlubin.

Benidorm se pyšní dvěma půvabnými městskými plážemi, které patří ke špičce ve Španělsku. Podél zátoky se vynořují moderní hotelové komplexy a výškové budovy, mezi kterými se rozkládají stylové restaurace, neutichající bary, útulné hospůdky a pulzující diskotéky. Jestliže hledáte perfektní letovisko plné energie, tato destinace je pro vás tou pravou.

Benidorm, Costa Blanca

Zdroj: www.pexels.com/

Gastronomický zážitek zajištěn

Oblast Costa Blancy se honosí vynikajícími pokrmy, jež vycházejí z darů Středozemního moře. Základem místní kuchyně je rýže, luštěniny a zelenina. Nelze vynechat také ryby a mořské plody. K nejtypičtějším pokrmům patří:

  • Arròs a banda – Alicantští restauratéři s oblibou pracují s rýží a mají svou vlastní verzi proslulé paelly, lišící se od varianty vařené ve Valencii. Všechny druhy však sdílejí omáčku zvanou salmorreta, ve které se rýže restuje. Tamní salmorreta alicantina se vyrábí z rajčat, česneku, petrželky a papriky ñora.
  • Turrón de Jijona – Sladkému, a především tradiční vánoční kuchyni v Alicante dominuje nugát. V případě měkké verze s názvem Jijona jsou hlavní složkou mleté mandle a med. Turrón de Alicante pak představuje tvrdý druh s nakrájenými mandlemi a ke slepování využívá bílkovinu.
  • Mistela – Lahodný likér se vyrábí smícháním alkoholu a hroznové šťávy. Nejčastěji se podává k dezertům nebo samostatně jako digestiv.
paella

Zdroj: https://pixabay.com/

Celoroční festivalová mánie

Jestli chcete objevit dosud nepoznané tradice, zúčastněte se tradičních festivalů a oslav na Costa Blance. Místní radovánky, které jsou nepochybně jedním z největších lákadel této přívětivé destinace, zanechávají nezapomenutelný zážitek. A je velmi pravděpodobné, že alespoň některá z mnoha oslav se bude krýt s vaším pobytem.

  • Festival Fogueres de Sant Joan – Jde o jednu z nejdůležitějších událostí v alicantském kalendáři, jejíž původ spočívá v tradici spalování nepotřebných předmětů. Slavnost je zasvěcena ohni a velmi úzce se váže s letním slunovratem. Těšit se na ni můžete v termínu od 20. do 29. června.
  • Karneval v Alicante – Tato slavnost má proměnné datum, je to totiž desetidenní oslava, která je ukončena začátkem půstu před Velikonoci. Hlavní nocí je „Ramblero“ pojmenovaná podle jedné z hlavních ulic města (Rambla). Ta se totiž plní lidmi v propracovaných a pestrobarevných kostýmech. Místní obyvatelé jsou vřelí, přátelští a zábavní, takže se můžete nechat unášet unikátní atmosférou.
  • Svatý týden – Velikonoční oslavy začínají na Květnou neděli a přinášejí týden průvodů. Jedním z nejdojemnějších je průvod úzkými strmými uličkami čtvrti Santa Cruz na Popeleční středu.
  • Santa Faz Pilgrimage – Druhý čtvrtek po Zeleném čtvrtku probíhá populární poutní cesta známá jako La Peregrina do kláštera Santa Faz. Ten je vzdálen sedm kilometrů od centra Alicante a tradice říká, že je zde uložena tkanina, kterou Veronika použila k ošetření tváře Krista na křížové cestě.
  • Co se týče oslav Vánoc v této oblasti Španělska, Alicante září a třpytí se. Pokud přijedete na několik dní do Alicante během tohoto kouzelného období, poznáte, že město nabízí obrovskou škálu aktivit a akcí. Vánoční čas tu trvá od 24. prosince až do 6. ledna.
festival na pobřeží Costa Blanca

Zdroj: https://unsplash.com/

A jak s ubytováním?

Abyste mohli objevovat památky, lahůdky místní kuchyně a krásné pláže Costa Blancy, budete potřebovat vhodné ubytování. Pokud preferujete luxusní zážitek, máte možnost vybírat z hotelů sítě Marriott. Ta má zastoupení například i v Alicante, kde AC Hotel by Marriott Alicante nabízí exkluzivní vybavení, včetně baru, restaurace AC Lounge, bazénu s vířivkou, posilovnu a terasy.

Pro ty, kdo preferují útulnější atmosféru, je ideální volbou butikový Hotel Boutique Villa Venecia v městečku Benidorm. Toto luxusní bydlení je umístěno přímo vedle pláže Levante v historickém centru. Hotel nabízí terasu s vířivkou, odkud se otevírá úchvatný výhled na moře. Panoramatická okna najdete i v jednotlivých elegantně zařízených pokojích.

Hotel Boutique Villa Venecia

Zdroj: https://en.hotelvillavenecia.com/

A jestliže máte v úmyslu udělat ze Španělska svůj druhý domov, neváhejte a projděte si naše portfolio, kde najdete mnoho exkluzivních nemovitostí, třeba i na Tenerife.

Na pevninském Španělsku, přímo na pobřeží Costa Blanca, pro Vás máme luxusní vilu 4+1, která se nachází v malebném městě Benijófarse s nádhernými výhledy. Jedná se o nízkoenergetickou novostavbu s terasami, jež disponuje nadstandardními materiály a vybavením (např. vestavným nábytkem). Celková podlahová plocha činí 133,4 m2 a pozemek má rozlohu 180 m2. Exkluzivní dům je zajímavý jak z investičního, tak z rekreačního hlediska.

luxusní vila na pobřeží Costa Blanca

Zdroj: www.luxent.cz/prodej-dum-vila-benijofar-spanelsko/

Chcete se dozvědět více o pořízení vlastní nemovitosti ve Španělsku? Na prodej luxusních apartmánů i rodinných vil v zahraničí se specializujeme! Rádi vám poskytneme konzultaci online nebo osobně v naší pražské realitní kanceláři zaměřené na luxusní nemovitosti Luxent – Exclusive Properties na adrese Pařížská 205/23, Praha 1 – Josefov.

Life & style

Novinky ze světa realit