Oživte své stěny luxusními dekoracemi

Stěny exkluzivních nemovitostí jsou jako prázdné plátno, které čeká na vyjádření vaší osobnosti a stylu. A právě pořízení dekorací na zeď představuje způsob, jímž lze proměnit obyčejný interiér v prostor plný života a charakteru. Existuje nespočet možností, jak oživit stěny a udělat z nich výrazný prvek bydlení. Připojte se k nám a objevte několik inspirativních variant, jak transformovat vaše stěny a přidat do vašeho domova unikátního ducha prostřednictvím kreativních a moderních dekorací!

Zdroj: www.freepik.com/

Když přemýšlíme o vylepšení našeho domova, často přichází na řadu zařizování interiéru a nákup nábytku či osvětlení. Opomíjeným prvkem, který ale umí zásadně změnit atmosféru jakéhokoliv prostoru, jsou dekorace na zeď. Zatímco klasické obrazy a fotografie bývají první volbou, svět dekorací nabízí mnohem širší spektrum možností. Od praktických doplňků po umělecká díla, od přírodních udržitelných prvků po moderní koncepty, dekorace na zeď mohou být způsobem, jak přidat osobnost, styl a jedinečnost do našich domovů. V tomto článku se podíváme na nejmodernější způsoby, jak oživit vaše stěny a udělat z nich skutečné centrum pozornosti vašeho luxusního bydlení.

luxusní byt na Malé straně

Zdroj: www.luxent.cz/prodej-byt-6-a-vice-praha-1-mala-strana-1/

Roku 2024 vévodí odvážné vzory, barvy i dekorace, které se navíc nemusíte bát kombinovat mezi sebou. Pohrajte si s texturami i s na první pohled neslučitelnými kousky. Nebojte se různých geometrických tvarů, odlišných materiálů nebo vzorů. Současně se z hlediska dekorací ustupuje od minimalismu – letos na stěny vybírejte tzv. oversized zrcadla, obrazy nebo fotografie.

luxusní vila v Předboji

Zdroj: www.luxent.cz/prodej-dum-vila-predboj/

Do módy se také opět vrací metalické odlesky. V sekci doplňků tedy sáhněte po kovových rámech na obrazy či poličkách. Z lesklých povrchů nejvíce letí zlatá, která rázem dodá nádech elegance a exkluzivity.

Jako základní barvu zvolte hnědou, která se nyní v interiérovém designu výrazně dere do popředí, a navíc vykouzlí útulnou atmosféru. Sofistikovaný dojem tzv. tichého luxusu, jenž klade dojem na tradiční kousky v prvotřídní kvalitě, dodá dřevo v tmavých odstínech. Co se týče dekorace stěn, velkoplošné obložení dřevem představuje jeden z velmi aktuálních trendů.

Malostranská Velké Popovice

Zdroj: www.luxent.cz/novy-projekt-ctyr-modernich-rodinnych-domu-malostanska-velke-popovice/

Personalizované dekorace

Snad tím nejpopulárnějším fenoménem se stává začlenění unikátních kousků, které mají především nepopsatelný význam pro svého majitele. Do všech designových směrů totiž značně proniká individualismus a na odiv se tak dávají předměty, jenž bývají jediné svého druhu anebo se zkrátka vymykají jakémukoliv proudu. Neváhejte tedy začlenit například vlastnoručně vyrobené dekorace, výrobky na zakázku nebo umělecká díla, pokud lahodí vašemu oku. Směle můžete vystavit také jakoukoliv vaši sbírku – třeba mincí, nádobí, pohlednic nebo maleb.

Nejdůležitější zkrátka je, že s danými doplňky vás váže silná vazba a mají pro vás hlubší smysl. Díky tomu se v prostředí vaší luxusní nemovitosti budete cítit skutečně komfortně a vnesete do prostoru osobní nádech.

designový luxusní byt

Zdroj: www.luxent.cz/prodej-byt-5-kk-praha-12-modrany/

Pokud hledáte originální umělecké dílo, pak se obraťte na našeho partnera, galerii Artefin. Ta nabízí široký výběr – od abstraktních maleb až po realistická díla, z nichž si vybere každý milovník umění. Nejenže tyto skvosty dodají vašemu domovu eleganci a jedinečnost, ale také vyprávějí příběhy a inspirují vaši kreativitu.

Obeaz od Vladimíra Skrepla

Zdroj: www.artefin.cz/stitek-produktu/vladimir-skrepl/

Galerijní stěna

Když si vybavíte historickou nemovitost, určitě si ji spojíte mimo jiné se zdmi plnými obrazů. Právě tzv. Gallery Wall, kde jsou stěny celé pokryté kombinací nejrůznějších prvků a připomínají koláž, patří ke žhavým designovým trendům. Zahrnout sem můžete jak fotografie, zarámované pohlednice či plakáty, tak skicy, tapisérie i běžné obrazy. Rozložení je zcela na vás – může být buď dokonale zarovnané, nebo naopak zcela nesymetrické.

gallery wall

Zdroj: https://unsplash.com/

Nástěnná zrcadla

Zrcadla nejsou jen praktickým doplňkem, ale mohou také dramaticky ovlivnit atmosféru místnosti. Opticky zvětšují prostor a také dodávají svěžest, a především více světla. Rozhodně by tedy neměla na stěnách chybět.

luxusní zrcadlo ve vile

Zdroj: www.luxent.cz/prodej-dum-vila-predmerice-nad-labem/

Chcete jít s dobou? Naprostým hitem jsou v tomto roce „funky“ zrcadla. Ty mohou mít nejrůznější tvary (čím zakřivenější, tím lepší) i barvy. Klíčová je velikost – letos se vyplatí investovat do nadrozměrného zrcadla a udělat z něj dominantu prostoru. Zvolit můžete také kousky, které více připomínají spíše umělecká díla. Hybridem na pomezí funkčnosti a umění je například kousek s názvem Psychedelic Mirror od značky Caia Leifsdotter Design Studio, který se vyznačuje zvlněným povrchem s odlesky z netradičního materiálu pryskyřice.

luxusní designové zrcadlo

Zdroj: www.byflou.com/en/psychedelic-mirror/

Prvky z organických materiálů

Z hlediska materiálů zažívají v interiérech boom ty přírodní, jako je dřevo, ratan či juta. Pokud tedy patří k příznivcům bohémštějšího stylu, umístěte na zeď tkanou tapiserii nebo makramé ozdobu. Tyto dekorace přinášejí do místnosti hřejivý pocit a mohou být skvělým způsobem, jak do prostoru přidat tlumenou barvu i příjemný vzor.

macramé

Zdroj: https://unsplash.com/

Pokud toužíte po přírodním a zároveň ekologickém dotyku ve vašem interiéru, pak by pro vás mohla být tou správnou volbou mechová dekorace na stěnu. Ty od našeho partnera, společnosti Moss4Life, vnesou do kterékoliv místnosti nezaměnitelnou esenci přírody a zároveň vás určitě potěší, že nevyžadují žádnou údržbu. Jde o živá umělecká díla, která díky svému jedinečnému vzhledu přispívají k estetickému vzhledu a současně udržitelnosti interiéru.

Luxent Praha

Zdroj: www.luxent.cz

Sháníte luxusní dům či byt, jehož stěny byste chtěli přeměnit k obrazu svému? Neváhejte se nám ozvat! Jsme specialisté na prodej luxusních apartmánů i exkluzivních vil a domů. Rádi vám poskytneme konzultaci online nebo osobně v naší pražské realitní kanceláři zaměřené na luxusní nemovitosti Luxent – Exclusive Properties na adrese Pařížská 205/23, Praha 1 – Josefov.

Life & style

Novinky ze světa realit