Podlehněte trendu bydlení v příměstských lokalitách

V posledních letech se stává stále běžnějším fenoménem stěhování se z vytížených ulic velkých měst do klidnějších a prostornějších příměstských oblastí. Zatímco život v pulzující metropoli nabízí své nezaměnitelné kouzlo, existuje celá řada benefitů spojených s bydlením na periferiích, které oslovují stále větší množství jedinců i rodin. Pojďme si představit ty nejdůležitější!

život za metropolí

Zdroj: www.pexels.com/

Více a více lidí, převážně z mladší generace přesidluje z velkých měst za jejich hranice. Dle nedávných statistik se tendence opustit Prahu či jiné větší město týká až třetiny populace do 39 let. A i když bydlení na periferii nemusí vyhovovat každému, existuje mnoho důvodů, proč je tento trend stále populárnější. Klidný život, více prostoru a lepší životní standard jsou jen některé z bonusů, které přináší pobyt mimo rušné ulice. Vliv mají také ceny nemovitostí, které v centru metropole a dalších velkých měst razantně převyšují okrajovější části.

A jak se vyvíjejí ceny rodinných domů v příměstských lokalitách? „Více se rozevřely pomyslné nůžky mezi cenami novostaveb a starších domů. Kupující mnohem více zvažují zvýšené ceny stavebních materiálů i prací a zhoršenou dostupnost řemeslníků. V top lokalitách ceny vzrostly, a to nejen u novostaveb, a tento trend bude pokračovat,“ uvádí ředitel naší realitní kanceláře Luxent – Exclusive Properties Jiří Kučera.

Obdobná situace panuje i u pozemků, které představují zcela svébytný segment. „Naše zkušenost neodpovídá tomu, že by ceny pozemků v atraktivních lokalitách (např. ve Středočeském kraji) klesaly. K určité korekci cen mohlo v poslední době dojít tím, že poptávka po pozemcích v poslední době klesla. K hlavním důvodům patří stále vysoké úrokové sazby či relativně vysoké náklady na výstavbu, s čímž je spojená odložená poptávka. Bonitní klienti totiž odložili nákup a namísto toho úročily vlastní zdroje v bance,“ vysvětluje Jiří Kučera a dodává: „Do budoucna určitě očekáváme růst cen a s poklesem úrokových sazeb nastane zvýšená poptávka na celém trhu.

dům na prodej v Rezidenci Brodce

Zdroj: www.luxent.cz/prodej-dum-rodinny-brodce/

S nákupem vysněné luxusní nemovitosti za městem tak není radno otálet. Pro ty, kteří hledají harmonii mezi městským a venkovským životem, mohou příměstské lokality nabídnout to nejlepší z obou světů. Na jaké výhody se můžete těšit?

  • Klid a pohoda

Jedním z hlavních lákadel příměstského bydlení je poklidné prostředí. Dál od ruchu a shonu velkoměsta můžete totiž najít své vlastní útočiště, kde oproti betonové džungli dominuje zelená krajina a čerstvý vzduch. To pro mnoho lidí přestavuje ideální místo pro relaxaci a odpočinek po náročném dni v práci.

život za Prahou

Zdroj: www.freepik.com/

  • Více prostoru

V příměstských lokalitách často najdete rozsáhlejší nemovitosti jako rodinné domy či exkluzivní vily. Navíc za dostupnější ceny než v centrech měst. To znamená, že můžete mít větší luxusní byt nebo dům se zahradou za stejnou cenu, kterou byste zaplatili za menší prostor v centru. Pro rodiny s dětmi nebo majitele domácích mazlíčků je toto velké plus.

dům na prodej Bubovice

Zdroj: www.luxent.cz/prodej-dum-rodinny-bubovice/

  • Komunitní atmosféra

Přestože se může zdát, že městské oblasti jsou živější, paradoxně může být ve venkovských komunitách atmosféra vstřícnější a přátelštější. Místní akce, trhy nebo společné aktivity (např. grilování, zahraničení apod.) mohou pomoci budovat silné vazby mezi sousedy a vytvořit pocit sounáležitosti.

výhody života za Prahou

Zdroj: www.freepik.com/

  • Lepší životní standard

Vzhledem k nižším cenám nemovitostí i menším měsíčním nákladům v příměstských lokalitách můžete mít lepší životní standard za stejný, nebo dokonce přívětivější rozpočet než v centru města. To znamená více volných financí pro úspory, cestování nebo investice.

  • Přírodní krásy a rekreační možnosti

Blízkost přírody bývá pro zájemce o přestěhování za město klíčová. Mnoho lidí ocení možnost outdoorových aktivit jako pravidelných procházek v lese, jízdy na kole nebo pikniků v okolí.

život za Prahou

Zdroj: www.freepik.com/

V našem portfoliu se můžete samozřejmě těšit na široký výběr nemovitostí v atraktivních příměstských lokalitách, které kombinují komfort moderního bydlení s klidem venkovského prostředí.

Jednou z našich nabídek je moderní rodinný dům 5+kk v obci Nový Vestec, Praha-východ. Tato dvoupodlažní exkluzivní nemovitost disponuje upravenou zahradou, bioklimatickou pergolou a luxusní vířivkou – zkrátka vším, co potřebuje pro ničím nerušené chvíle oddechu.

Samozřejmostí jsou vysoké standardy (např. podlahové vytápění, francouzská okna s trojskly, tepelné čerpadlo a elektrokotel, klimatizace, elektrické rolety na všech oknech apod.), které přispějí k nízkým provozním nákladům. S celkovou užitnou plochou 210 m2 a rohovým pozemkem o velikosti 429 m2 představuje tato nemovitost ideální kombinaci prostorného a moderního bydlení v příjemném prostředí. Navíc disponuje garáží s wallboxem pro dobíjení elektrických vozidel a odráží tak aktuální požadavky na environmentálně šetrné bydlení.

dům na prodej, Nový Vestec

Zdroj: www.luxent.cz/prodej-dum-rodinny-novy-vestec/

Pohodlné bydlení za městem nabízí rovněž komorní projekt Červený Dub, který vzniká na okraji Kostelce nad Černými lesy. Třetí etapa s 12 byty, které kombinují klidnou lokalitu s nadčasovou architekturou, nabízí jednotky 2+kk nebo 4+kk. K příjemnému komfortu přispívá (z ekonomického, ale i teplotního hlediska) do standardu domu zahrnutá chytrá energetika včetně rekuperace a fotovoltaiky s napojením na úložnou baterii. Na pražskou stanici metra B – Černý most dojedete autem za 30 min, do centra pak za cca 50 minut. Svým charakterem je tato nabídka vhodná jak k investici, tak například ke dvougeneračnímu bydlení.

byty na prodej, Červený dub, Kostelec nad Černými lesy

Zdroj: www.luxent.cz/treti-etapa-projektu-cerveny-dub-12-bytu-v-klidne-lokalite-kostelec-nad-cernymi-lesy/

Hledáte něco nevšedního? Určitě vás zaujme probíhající přestavba původní chalupy na rodinný dům v Kácově Lhotě. Cílem je kompletní modernizace domu o dispozici 4+kk, včetně dispozičního i technologického řešení a citlivé zachování původního charakteru chalupy. Nemovitost bude připravena ve stupni dokončené hrubé stavby a dokončených terénních úprav. Těšit se můžete jak na útulné prostředí vesničky v malebné lokalitě mezi Benešovem a Sázavou, tak na skvělé dopravní spojení – do centra Prahy se lze autem dostat za 30 minut, do Benešova za přibližně 15 minut.

rodinný dům na prodej

Zdroj: www.luxent.cz/prodej-dum-rodinny-kozmice-kacova-lhota/

Dalším příkladem s mimořádným potenciálem je prostorná vila před rekonstrukcí v obci Předboj, kterou si můžete zařídit dle svých individuálních preferencí. Součástí nabídky je již zpracovaná studie na rekonstrukci vily, která je připojena k úspěšnému developerskému projektu Březový háj. Počítat můžete s komfortní dostupností do Prahy, obec Předboj leží 16 km severně od centra metropole a 7 km od hranice hlavního města.

Rodinná vila již prošla částečnou rekonstrukcí a byla připravena do fáze, kde je možné přistoupit k realizaci plánu zpracovaného ve studii, nebo pokračovat v rekonstrukci podle záměrů nového majitele. Jedná se o vzácnou příležitost na koupi luxusní rezidence ve vyhledávané lokalitě, která splňuje nejvyšší standardy elegance a komfortu.

vila na prodej, Předboj, Praha-východ

Zdroj: www.luxent.cz/prodej-dum-vila-predboj/

Příležitost pořídit si příměstské bydlení přesně podle svého skýtá také rohový pozemek o velikosti 1 268 m2, který se nachází v klidné zástavbě rodinných domů a vil v obci Sulice. Nabízí několik možností k využití, ať už pro výstavbu luxusní vily nebo rodinného dvojdomu. Lokalita má výbornou dopravní dostupnost na D1 i Pražský okruh – do metropole se tak dostanete za pouhých 20 minut jízdy autem.

pozemek na prodej Sulice

Zdroj: www.luxent.cz/prodej-pozemek-bydleni-sulice/

Toužíte po exkluzivní nemovitost v příměstské oblasti? Neváhejte se nám ozvat! Jsme specialisté na prodej luxusních bytů i exkluzivních vil a domů. Rádi vám poskytneme konzultaci online nebo osobně v naší pražské realitní kanceláři zaměřené na luxusní nemovitosti Luxent – Exclusive Properties na adrese Pařížská 205/23, Praha 1 – Josefov.

Life & style

Novinky ze světa realit