Life & style

Udržitelnost

Jaro volá po zeleni
28. 4. 2023

Jaro volá po zeleni

Přichází jaro a s ním i touha přivést do našich životů více zeleně. Ať už jste majitelé velké zahrady, praktického balkonu či prostorného interiéru, zahradničení vám nabízí mnoho možností, jak si zkrášlit váš domov. Podívejte se s námi na několik nápadů, jak začít a jak se i vy můžete stát vášnivým zahradníkem. Chybět nebudou také tipy na luxusní nemovitosti z našeho portfolia, se kterými si sen o bydlení plném zeleně splníte raz dva.

Přečíst
Udržitelnost je trend i v luxusním bydlení
20. 4. 2023

Udržitelnost je trend i v luxusním bydlení

V dnešní době se stále více lidí stává ekologicky uvědomělými a zodpovědnými a na popularitě tak nabývá i nízkoenergetické bydlení – trend, který spojuje komfortní život s ohledem na životní prostředí. V tomto článku se podíváme na klíčové aspekty nízkoenergetického bydlení, výhody, možnosti pořízení a další důležité informace, jež vám pomohou lépe pochopit tento fenomén a proč byste i vy měli zvážit investici do nízkoenergetické luxusní nemovitosti.

Přečíst
Rozhledna, pošta, vodní mlýn: i takové netradiční nemovitosti lze v Česku koupit
8. 6. 2022

Rozhledna, pošta, vodní mlýn: i takové netradiční nemovitosti lze v Česku koupit

Kromě běžných typů nemovitostí, jako jsou byty a rodinné domy na prodej, se v České republice vyskytují také netradiční stavby. Mimo historické nemovitosti a zámky k nim patří například mlýny, vodárenské věže, rozhledny či staré pošty. Ty mohou po přeměně sloužit jako luxusní bydlení, ale i zajímavá investice s podnikatelským potenciálem. Podle odbornice naší realitní kanceláře Luxent – Exclusive Properties v současné době klienty ovšem nezajímá pouze pořizovací cena pozemku nebo stavby a náklady na přestavbu. Je pro ně důležitá rovněž udržitelnost takovýchto objektů.

Přečíst
Budoucí vývoj na poli realit očima experta na investiční a developerské projekty
30. 5. 2022

Budoucí vývoj na poli realit očima experta na investiční a developerské projekty

Realitní kancelář Luxent – Exclusive Properties se zaměřuje nejen na luxusní rezidenční nemovitosti, ale také na komerční objekty, developerské projekty a investice. Do jejího portfolia tak spadají např. i kanceláře, obchodní prostory, penziony či hotely. Specialistou na investiční a developerské projekty je Filip Kovář. Ten využívá svých schopností v oblasti rozvoje obchodu a strategických dovedností k navazování vztahů s vysoce postavenými investory HNWI (High-net-worth individual), příležitostnými investory, developery a fondy. Navíc kupujícím a prodávajícím dokáže poskytnout komplexní poradenství i následné ohodnocení nemovitosti. Svou práci i dění na realitním trhu nám teď představí blíže.

Přečíst
Vydejte se na cestu k energetické soběstačnosti
11. 4. 2022

Vydejte se na cestu k energetické soběstačnosti

Trendem posledních let se stala zelená domácnost a technologie či zařízení, které tento koncept podpoří. Do popředí se tak nyní stále více dostávají například vlastní fotovoltaické elektrárny či tepelná čerpadla – ty totiž nabízí energetickou soběstačnost, finanční úspory a zároveň nezatěžují životní prostředí. Pojďme si o nich říct více a konkrétně si je představit v našem portfoliu!

Přečíst