Práce v MOLO Lipno Resort pokračují: vzniká samotné srdce projektu

V krásné přírodě na březích Lipna vyrůstají exkluzivní byty v projektu MOLO Lipno Resort, jehož výhradní prodej zajišťuje Luxent – Exclusive Properties. Výstavba se teď posunula k dalšímu milníku. Nyní totiž probíhají práce na dominantě celého areálu – stopadesátimetrovém dřevěném molu. To se po svém dokončení ve druhé polovině letošního roku stane nejdelším vnitrozemským molem ve střední Evropě. Současně s tím pokračuje i stavba bytů, kde se dokončují omítky a finální krytina střechy. Přes 50 % z nich je již prodáno.

Generální dodavatel, společnost STRABAG, už postavil betonovou konstrukci mola a na nosníky se nyní instaluje první část dřevěných lamel. Také došlo k dokončení hrubé stavby budovy vyhlídkové restaurace. Momentálně dochází k jejímu zasklení a fasádním úpravám.

 Architektonický návrh mola od pražské pobočky mezinárodně uznávaného studia Chapman Taylor přináší elegantní a moderní nádech a zároveň oplývá funkčností. Například konstrukce unese extrémní nápor ledové vrstvy v zimních měsících.

 Romantické momenty u vody

Unikátní dřevěné molo, od něhož se odvinul i samotný název projektu na Lipně, bude skýtat jedinečný prostor k procházkám a relaxaci. Kromě toho ho půjde využít třeba k rannímu rybaření. Přístupné bude nejen rezidentům, ale také veřejnosti. Vyrůstá na něm špičková restaurace s kapacitou až 150 lidí, která nabídne nádherný panoramatický výhled na Lipno. Návštěvníci se tu rovněž budou moci osvěžit ve vyhřívaném plovoucím bazénu, jenž se hodí i na večerní plavání. Dojde také k propojení pochozího mola s cyklostezkou vedoucí kolem celé vodní nádrže, tedy se zde přirozeně vytvoří příjemné odpočinkové místo pro široké okolí.

Exkluzivní druhý domov s plným komfortem

V komplexu MOLO Lipno Resort vznikají luxusní byty o dispozicích 1+kk až 7+kk. Komfortní jednotky v tom nejvyšším standardu vytvoří dnes tolik žádaný druhý domov poskytující celoroční možnost aktivního i pasivního odpočinku. Pro zájemce se chystá vzorový byt. Dokončení rezidenční části se plánuje koncem letošního roku.

 Kromě toho se součástí projektu stane pětihvězdičkový hotel, díky němuž si můžete užívat pohodlí zajištěné kompletním servisem. Těšit se lze na wellness & spa centrum, prvotřídní restauraci, bary a kavárny, beach club nebo služby concierge.

 

Lipno za každého ročního období

K největším lákadlům MOLO Lipno Resort patří překrásná šumavská příroda, která projekt obklopuje ze všech stran. Vodní nádrž skýtá bohaté vyžití – od plavání, plachtění, adrenalinových vodních sportů až po bruslení na ledové ploše. I v zimě má totiž Lipno co nabídnout. Nedaleko se nachází sjezdovka se sedačkovou lanovkou nebo lipenská magistrála určená pro běžkaře. Do rakouských horských středisek je to navíc co by kamenem dohodil.

 Svým kouzlem vás jednoznačně uchvátí Národní park Šumava s hlubokými lesy a celou spoustou turistických stezek. Nevšední zážitek vás čeká na stezce korunami stromů, která dosahuje do výšky až 40 metrů.

Pokud si také chcete pořídit luxusní byt na Lipně, neváhejte se na nás obrátit.

 

Life & style

Novinky ze světa realit