Seznamte se s Andalusií – krajinou únorového jara

Málokde na světě (nebo alespoň na severní polokouli) byste nalezli místa, která jsou tak krásná v lednu a únoru, jako Andalusie. Zatímco u nás a ve zbytku Evropy se stále drží sníh a mráz, na jihu Španělska už v lednu vykvétají mandloně a svými růžovými kvítky ukazují příchod jara, na které se mnoho z nás nedočkavě těší celou zimu. Největší šanci kochat se okouzlujícími otevřenými kvítky máte v únoru, v trefně zvaném „měsíci mandlového květu“. Proč si tedy nyní jaro nepřiblížit a nestrávit krásné chvíle v zemi vína, slunce a odpočinku? A klidně i ve svém!

Andalusie

Zdroj: https://discovery.cathaypacific.com/

Krásných měst je v Andalusii, která se nachází na jihu Pyrenejského poloostrova, nespočet. Ať už se vydáte do kteréhokoli z nich, zaručeně vás okouzlí typická španělská harmonická architektura překrásných domů s kovovými tepanými balkony plnými voňavých květin. Ulice plné lidí hrají barvami jak v módě, tak v architektuře. Doplňme to o výborný tradiční jamón nebo cavu z místních vinařství a rázem máte před sebou slunečný ráj, který je vhodný k relaxaci kdykoli během roku. 

Sevilla – jižanský temperament v celé své kráse

Kulturním centrem a zároveň hlavním městem autonomního území Andalusie je Sevilla. Dýchne tu na vás autentická atmosféra býčích zápasů, rytmu flamenka a monumentálních památek ze seznamu UNESCO. Jen okrajově je potřeba zmínit alespoň majestátní náměstí ve tvaru půlměsíce Plaza de España či královský palác Alcázar, jehož základy položili už v 8. století Maurové a dlouhá staletí jej pak obývali Arabové. Pozůstatky islámské kultury a architektury jsou ostatně patrné v celé Seville a nápaditě kontrastují s gotickými katedrálami či zákoutími středověkého židovského města.

Sevilla Andalusie

Zdroj: https://unsplash.com/

Ale Sevilla nepředstavuje jen výkladní skříň minulosti. V rámci dynamického rozvoje po vzoru světových metropolí sází i na moderní architekturu. Novou ikonou města je Metropol Parasol – obří dřevěná konstrukce z více než 3 000 nepravidelných prvků o různé výšce i délce. Bizarní stavba podobající se houbě se stává centrem společenského života. Pod jejími útrobami se skrývá archeologické muzeum, ráno zde objevíte tržiště, večer pak bary a hospody. Neopakovatelným zážitkem je pak panoramatická procházka v nejvyšší úrovni, kde se vám naskytne ten nejkrásnější pohled na celou Sevillu.

Sevilla Metropol Parasol

Zdroj: https://unsplash.com/

Málaga – Picassovo rodiště

Druhé největší město Andalusie nabízí svým návštěvníkům i obyvatelům mnoho způsobů vyžití. Město s bohatou historií a mladistvým elánem, které se hrdě hlásí ke své mnohovrstevnaté minulosti, se velkolepým způsobem proměnilo v moderní město s půltuctem nových uměleckých galerií, radikálně přepracovanou přístavní oblastí a vznikající uměleckou čtvrtí Soho. Málaze nikdy energie nechyběla – španělská barová scéna by dokázala přivést k šílenství i nespavého madrileña, zatímco kulinářská scéna zahrnuje jak michelinské hvězdy, tak stylově laděné rybí stánky.

Malaga Andalusie

Zdroj: https://unusualplaces.org/

Kulturního vyžití v Málaze naleznete mnoho, ať už jste fanoušky umění (Picassovo muzeum sice patří k těm menším, zato jedněm z nejhezčích), hudby a tance, nebo se rádi procházíte po historických památkách, bohatý program si zde můžete udělat po celý rok.

Například mnohokrát předělaná pevnost Alcazaba poskytuje nádherný výhled na celé město. Pod ní se nachází amfiteátr Teatro Romano z doby pátého století před Kristem a jen o kousek dál se můžete po náročném výšlapu na vyhlídku odměnit v restauraci El Pimpi, kde se luxusní gastronomie snoubí s geniem loci Andalusie. Mimochodem, věděli jste, že rodák z Malagy Antonio Banderas je partnerem této restaurace? Tip místních: Ochutnejte jejich desertní víno přímo z okolí Málagy!

El Pimpi Malaga

Zdroj: https://elpimpi.com/galeria/

Andalusie jako druhý domov

Samozřejmě k prozkoumávání památek, kulinářských perliček a pláží či pobřežních vyhlídek potřebujete také místo, kde můžete složit hlavu. Pokud vyrážíte do Španělska poprvé či si nejste bez osobní návštěvy jistí, že je to pro vás to pravé místo, kde si pořídit druhé bydlení, vyrazte nejprve do hotelu či pronájmu.

Pokud si potrpíte na přepych, vybírejte ze sítě hotelů Marriott – na jeden z nich narazíte v Seville. Hotel Alfonso XIII, který nechal pro návštěvy z řad významných mezinárodních osobností postavit španělský král v roce 1929, je dodnes ikonickou kulturní památkou. Snoubí se tu původní andaluská architektura s maurskými detaily a exkluzivní zázemí se vším potřebným. Jen namátkou se jedná o několik barů, vyhlášenou restauraci San Fernando, bazén, posilovnu, masážní centrum či několik teras a zahrad.

Hotel Mariott Sevilla

https://www.marriott.com/

Toužíte-li po něčem útulnějším, v centru Malagy se nachází malý butikový hotel, oceněný Condé Nast Traveller Spain jako nejlepší městský hotel roku 2022. Najdete jej v paláci pocházejícího z 18. století – Palacio Solecio („sluneční palác“). Nechybí tu luxusní restaurace Balausta Restaurant, jejíž kuchyně se vyznačuje tradičními chutěmi a inovativními technikami šéfkuchaře José Carlose Garcíi.

Hotel Palacio Solecio Malaga

Zdroj: https://theluxuryeditor.com/

Pokud ale už dávno víte, že Španělsko je pro vás země zaslíbená, neváhejte si prohlédnout naše portfolio, kde naleznete mnoho exkluzivních nemovitostí v zahraničí.

Přímo v Málaze totiž nabízíme k prodeji čtyři luxusní vily z projektu Pinares de San Anton zakomponovaného do nádherného prostředí přírodního parku. Projekt nabízí život v harmonii mezi interiérem a exteriérem. Klíčovým prvkem je přirozené světlo, které zalévá vnitřní prostory vil prosklenými okny a dveřmi umožňujícími úžasné výhledy na moře i město. Celý projekt dále klade velký důraz na technické vybavení a je postaven v nadstandardním provedení – nechybí podlahové vytápění či samostatný automatický systém klimatizace s vytápěním ve všech místnostech. Jednu z nejprestižnějších lokalit Málagy, Pinares de San Anton, si zamilujete – obchody, restaurace i letiště jsou hned po ruce!

luxusní vila z projektu v Pinares de San Anton, Malaga

Zdroj: https://www.luxent.cz/prodej-dum-vila-malaga-spanelsko/1527/

Zaujala vás možnost pořízení druhého bydlení na pobřeží španělského slunce? Na prodej luxusních apartmánů i rodinných vil v zahraničí se specializujeme! Rádi vám poskytneme konzultaci online nebo osobně v naší pražské realitní kanceláři zaměřené na luxusní nemovitosti Luxent – Exclusive Properties na adrese Pařížská 205/23, Praha 1 – Josefov.

Life & style

Novinky ze světa realit