Splňte si své sny na Mauriciu: žijte, podnikejte a relaxujte v luxusu

„Bůh nejdříve stvořil Mauricius a pak jeho kopii, tedy ráj“ napsal údajně po návštěvě tropického ostrova známý spisovatel Mark Twain a nemohl lépe vystihnout jeho nádheru. Mauricius je místem, kde se snoubí malebná příroda s moderním životním stylem. Bezpečnost, daňové výhody, multikulturalismus a bohaté možnosti vyžití z něj dělají atraktivní destinaci, kde lze nejen pohodlně žít, ale také podnikat, rozvíjet své investiční portfolio a odpočívat v průběhu roku či v penzi. Pořízení vlastní exkluzivní nemovitosti na Mauriciu vám otevře dveře k novému životu v nádherném prostředí.

Montana Oceano Mauricius

Zdroj: www.luxent.cz/exkluzivni-apartmany-v-rezidencnim-projektu-montana-oceano-domaine-de-palmyre-mauricius/

Ostrovní stát Mauricius se nachází v Indickém oceánu přibližně 2 000 km od jihovýchodního pobřeží Afriky. Má rozlohu 1 860 km2 a je domovem 1,3 milionu obyvatel s různorodým původem i kulturním dědictvím. V roce 1968 vyhlásila republika nezávislost na Velké Británii, ale dál zůstává součástí Commonwealthu.

Mauricijskou metropolí je hlavní město Port Louis, které zrcadlí koloniální historii ostrova. Objevíte tu spoustu historických nemovitostí – od mešit a katedrál, přes Obecní divadlo či sídlo vlády. Dnes je přístavní město spojnicí mezi érou dob minulých a moderním věkem. Chcete-li zažít Port Louis očima místních, vyrazte na proslulé trhy či na koňské dostihy do Champ de Mars.

Mauricius koňské polo

Zdroj: https://unsplash.com/

Na multikulturním Mauriciu se mísí spousta náboženství. Výraznou stopu tu zanechalo jak křesťanství, tak islám a hinduismus. Jednou z nejpozoruhodnějších lokalit je přírodní jezero Grand Bassin (někdy také označováno jako Ganga Talao) v kráteru vyhaslé sopky, které pro hinduisty představuje nejposvátnější poutní místo na ostrově. Není proto divu, že se tu každoročně během oslav svátku Maha Shivaratree sejde přes 300 000 lidí. Během náboženských rituálů se například v jezeře rituálně omývají či na vodu symbolicky pouští lodičky z listů.

Grand Bassin Mauricius

Zdroj: https://commons.wikimedia.org/

Sluneční paprsky nikdy nekončí a příroda jen tak nezevšední

Mauricius bezpochyby každého očaruje svými nepopsatelnými přírodními krásami. Nedotčené pláže, rozeklané hory a bujná flóra tvoří idylický obrázek, kde slunce svítí po celý rok. Místní klima je vhodné pro návštěvu kdykoliv, takže sezóna je téměř nepřetržitá. Nicméně, existují dvě hlavní období, na která byste mohli brát ohled, pokud plánujete návštěvu:

  • Léto (listopad–duben): Léto na Mauriciu je obdobím s vyššími teplotami a vlhkostí. Průměrné teploty se pohybují kolem 25 až 30 °C. Jedná se o ideální dobu, pokud se chcete opalovat nebo si užívat vodní sporty a plážové aktivity.
  • Zima (květen–říjen): Během zimní sezóny s menší vlhkostí teploty klesají k příjemným 20 až 25 °C. V tuto chvíli ostrov zaplaví golfoví nadšenci, kteří využívají mnoho tamních špičkových hřišť.

Teplé křišťálové vody, které bývají v průběhu celého roku vyhřáté na zhruba 28 °C, zase lákají milovníky vodních sportů. Můžete si vyzkoušet šnorchlování, potápění, kite surfing, windsurfing, paddleboarding, a mnoho dalších. Korálové útesy kolem ostrova nabízí úchvatné podmořské scenérie s bohatým podmořským životem.

pláže na ostrově Mauricius

Zdroj: https://www.yourgolftravel.com/dinarobin-beachcomber

Velkou část Mauriciu zabírá panenská příroda plná deštných pralesů a plantáží převážně na cukrovou třtinu. Zajímavostí je, že nikde na ostrově nenajdete volně žít nebezpečná či jedovatá zvířata. Navíc díky korálovým útesům u břehů nepotkáte ani žraloky či medúzy. Důležitým endemitem, který nežil nikdy jinde na planetě, byl nelétavý pták dodo. Tento výjimečný druh však v 17. století vyhynul a dnes zůstává jen na státním znaku Mauriciu.

Pro dobrodruhy je na Mauriciu nepřeberné množství turistických tras a treků, které vás zavedou do horského prostředí s působivými výhledy na krajinu. Zavítat lze například do národního parku Black River v jihozápadní části ostrova, který na 6 500 hektarech ukrývá celou řadu krásných vodopádů i tamních živočichů.

Povinnou zastávku nedaleko národního parku představuje vodopád Chamarel. Nejenže se tu můžete kochat proudem vody padajícím několik desítek metrů hluboko, ale zajisté vás uhrane rovněž stejnojmenná pestrobarevná vyvřelina. Ta je pozůstakem horké lávy, jež se valila krajinou a postupně tuhla. Působení místního klima mělo za výsledek unikátní sedmibarevnou zemi, kterou nikde jinde na světě neuvidíte.  

Mauricius

Zdroj: https://unsplash.com/

Snad nejznámějším výjevem, jež zdobí Mauricius, je proslulý „podvodní“ vodopád. Věděli jste ale, že se jedná o pouhý optický klam? Propadání vody do hloubi oceánu mají na svědomí mořské proudy, které pohánějí velké množství písku a bahna z pláží. Ty pak na cestě k širému oceánu překonávají převis pouhých 10 až 20 metrů, ale díky netradiční iluzi to z výšky vypadá, jako by s sebou do obrovské mnohasetmetrové hloubky strhávaly také tyrkysovou vodu. Samotná hora Le Morne Brabant, u jejíhož úpatí úkaz objevíte, pak patří mezi památky světového dědictví UNESCO.

ostrov Mauricius

Zdroj: https://unsplash.com/

Mauricius ale není jen o plážích, slunci a přírodních zajímavostech. Ostrov nabízí širokou škálu aktivit pro každého – je například proslulý svými světově uznávanými golfovými hřišti. Návštěvníci ostrova, kteří propadli tomuto sportu, zde budou v sedmém nebi. Golfoví nadšenci ocení výzvy a krásu těchto hřišť, zatímco si mohou užívat slunečného počasí a krásného výhledu na oceán.

golf na Mauriciu

Zdroj: www.freepik.com/

Proč si pořídit nemovitost na Mauriciu

Ostrovní stát je ideálním místem pro život, práci i odpočinek. Díky teplému klimatu, bezpečí a tropickému prostředí nabízí nepřekonatelnou kvalitu života. A co víc:

  • Daňové výhody: Na Mauriciu existuje výhodný daňový režim, který osvobozuje příjmy získané mimo ostrov od daně. Vůbec zde neexistuje daň z majetku, dědictví, dividend a kapitálových výnosů.
  • Multikulturalismus: S rozmanitým obyvatelstvem a kuchyní je Mauricius tím pravým pro ty, kteří vyhledávají kulinářské zážitky a chtějí objevovat nové kultury.
  • Příležitosti na trhu práce: Mauricius láká odborníky a experty z různých odvětví, nabízí příležitosti v oblastech jako jsou technologie, inovace, zdravotnictví a mnoho dalších. Navíc je vhodným útočištěm pro digitální nomády, kterým k práci stačí počítač a připojení k internetu.
  • Úchvatná příroda: Nedotčené pláže, vrcholky hor a pestrá flóra vytváří malebné pozadí každodenního života.

Nákup nemovitosti na Mauriciu dále může být výhodnou příležitostí k uložení volných finančních prostředků. Nejenže si můžete užívat krásného prostředí, ale také máte možnost sledovat růst hodnoty svého majetku. Mauricius je známý svými transparentními zákony na nákup nemovitostí a ekonomickou stabilitou. Pro mnoho lidí se nyní stává místem, kde mohou spojit relaxaci s investičním potenciálem.

S ohledem na všechny benefity je Mauricius stále populárnější destinací také pro seniory z celého světa. Zaprvé, podnebí je příjemné po celý rok, což znamená, že si mohou užívat svůj důchod v teplém a slunném prostředí. Co se týče zdravotnické péče, ta je na vysoké úrovni a nabízí široký výběr lékařských zařízení včetně veřejných a soukromých nemocnic, což důchodcům poskytuje pocit jistoty.

Montana Oceano Mauricius

Zdroj: www.luxent.cz/exkluzivni-apartmany-v-rezidencnim-projektu-montana-oceano-domaine-de-palmyre-mauricius/

Luxusní bydlení v srdci této nádherné destinace si můžete dopřát díky naprosté novince v našem portfoliu zahraničních nemovitostí. Projekt Montana Oceano na jihozápadě ostrova je určen pro ty nejnáročnější klienty. Vybírat můžete ze stylových apartmánů 4+kk či exkluzivních penthousů 3+kk až 4+kk, které díky své vyvýšené poloze a stupňovitému terénu ve svahu ve výšce od 107 do 123 m. n. m. nabízí fantastické ubytování v bujné tropické přírodě a ničím nerušený 180stupňový panoramatický výhled na údolí savany a na rozlehlý Indický oceán. Venkovní prostor zahrnuje bazén, zahradu, fitness centrum a dětské hřiště. Lokalita samozřejmě nabízí nespočet možností pro vodní a sportovní aktivity, včetně šnorchlování, potápění, windsurfingu a golfového hřiště.

developerský projekt na Mauriciu

Zdroj: www.luxent.cz/exkluzivni-apartmany-v-rezidencnim-projektu-montana-oceano-domaine-de-palmyre-mauricius/

V nabídce je také dva domy ve stylu "cottage" – komorní 3+kk s vlastním bazénem na soukromém pozemku o rozloze téměř 700 m2. Západy slunce, grilování s rodinou či přáteli, pravidelné duhy, hvězdnou oblohu a nádherná panoramata  si můžete z vlastní terasy vychutnávat každý den.

Pokud byste si chtěli pořídit druhé bydlení na Mauriciu, nebo se sem rovnou přestěhovat, neváhejte se nám ozvat. Jsme specialisté na prodej luxusních apartmánů i exkluzivních vil a domů v zahraničí. Rádi vám poskytneme konzultaci online nebo osobně v naší pražské realitní kanceláři zaměřené na luxusní nemovitosti Luxent – Exclusive Properties na adrese Pařížská 205/23, Praha 1 – Josefov.

Life & style

Novinky ze světa realit