Spustili jsme prodej luxusních mezonetů v pražském Karlíně

Ve zrekonstruovaném činžovním domě v Praze 8 vznikl komorní projekt čítající pět mezonetových bytů o velikosti až 233 m2, v nichž se uchovaly např. prvky historického krovu. Jednotky jsou dokončené a připravené k nastěhování. Jejich exkluzivní prodej zajišťuje naše realitní kancelář Luxent – Exclusive Properties.

Foto: Projekt Sokolovská 126, Praha 8-Karlín

Nové mezonety vyrostly v posledním patře novorenesanční historické nemovitosti s výtahem na rohu ulic Sokolovská a Urxova, jež prošla kompletní rekonstrukcí s důrazem na zachování historických prvků. Ty se dochovaly také v interiéru, a sice v podobě přiznaných ocelových i dřevěných komponentů původního krovu. Celkem lze vybírat z pěti mezonetových bytů s galeriemi s obytnou plochou od 101,9 do 232,8 m2 v dispozicích 3+kk, 3+1, 4+kk a 6+1. K většině z nich patří terasa či lodžie. Ke všem jednotkám náleží prostorné sklepy o velikosti až 14,3 m2.

 

Foto: Projekt Sokolovská 126, Praha 8-Karlín

„Originální a luxusní bydlení je mezi našimi klienty stále velice žádané a svého kupce si vždy najde. Proto nás těší, že jsme mohli naše portfolio obohatit právě o tento stylový projekt s mezonety, navíc ve velmi populární čtvrti Karlín. Zbrusu nové exkluzivní byty splňují veškeré požadavky na komfortní a moderní bydlení. Zároveň se skvěle hodí i pro vícečlenné rodiny. Interiéry totiž poskytují spoustu hravých řešení pro dětské pokoje, jako například prostor na postel za komínem s vyhlídkou do obývacího pokoje, prosklené ‚oko‘ či dětský úkryt u konstrukce nárožní věže,“ popisuje makléř naší realitní kanceláře Luxent – Exclusive Properties Zdeněk Jemelík.

Foto: Projekt Sokolovská 126, Praha 8-Karlín

Všechny jednotky jsou vzdušné, prosvětlené a disponují výškou stropů od 2,6 do 4,1 metru. Maximum denního světla zajišťují kromě velkých ateliérových a střešních oken i ta interiérová a dále také velkorysé prosklení pater a stěn, čímž zároveň vznikly nápadité průhledy.

Foto: Projekt Sokolovská 126, Praha 8-Karlín

Při výstavbě luxusních bytů byly použity kvalitní materiály, především dřevo. Obytné místnosti jsou vybaveny třívrstvými dřevěnými parketami a bezesparými kaučukovými podlahami. I velkoformátová okna s izolačním trojsklem jsou buď ze dřeva či z hliníku. Nádech exkluzivity dodávají truhlářské výrobky jako třeba vnitřní parapety ladící s lavicemi z masivních dubových fošen. Venkovní terasy pokrývá exotické dřevo, koupelny pak lité terazzo, kamenná dlažba a obklady z travertinu. Luxusní zařizovací předměty pochází od výrobců Vitra a Kartell, sanitární prvky od firmy Grohe a sprchové kouty s pevnou skleněnou zástěnou či smaltovaná vana od značky Kaldewei. Vytápění je ve všech místnostech podlahové a zajišťuje jej vlastní plynový kondenzační kotel s integrovaným zásobníkem. Samozřejmostí je také multisplitová klimatizace. V bytech nechybí ani moderní technologie, k nimž patří například video intercom s dotykovým barevným displejem či optické připojení s datovou zásuvkou v každé obytné místnosti.

Foto: Projekt Sokolovská 126, Praha 8-Karlín

Městskou část Praha-Karlín, která dlouhodobě patří k nejvyhledávanějším lokalitám, charakterizuje architektonicky cenná činžovní zástavba. K ní se řadí také novorenesanční dům s novými mezonetovými jednotkami. Pokud jste se do nich zamilovali, můžete se těšit na bydlení v oblíbené rezidenční čtvrti s velkým podílem zeleně. Poloha v rámci metropole je z pohledu dopravní dostupnosti a občanské vybavenosti ideální. Přímo před domem se nachází zastávka tramvaje, v docházkové vzdálenosti pak stanice metra B – Křižíkova či Invalidovna. V okolí naleznete mateřské i základní školy, mnoho restaurací, kaváren a možností kulturního a sportovního vyžití. K relaxaci a odpočinku lze využít mimo jiné Kaizlovy či Sudkovy sady, Lyčkovo náměstí, park Vítkov nebo nábřeží řeky Vltavy.

Foto: Projekt Sokolovská 126, Praha 8-Karlín

Chcete o mezonetech v Praze se dozvědět více? Či sháníte jinou exkluzivní nemovitost? Rádi vám poskytneme konzultaci online nebo osobně v naší pražské realitní kanceláři zaměřené na luxusní nemovitosti Luxent – Exclusive Properties na adrese Pařížská 205/23, Praha 1 – Josefov.

Life & style

Novinky ze světa realit