Tři byty, tři různé styly: seznamte se s novým projektem Lofty Anděl

Komorní projekt Lofty Anděl zahrnuje tři exkluzivní byty o rozloze od 104 do 138 m2. Ty se nachází v pátém podlaží zrekonstruovaného nárožního domu v Praze 5 a nesou se v loftovém stylu. Originální návrh každého z nich odráží jiný design – industriální, art deco či minimalistický. Vaším novým domovem se mohou stát již koncem tohoto roku. Prodej luxusních bytů exkluzivně zajišťuje naše realitní kancelář Luxent – Exclusive Properties.

Zdroj: Lofty Anděl

V nejvyšším patře novorenesančního nárožního domu na křižovatce ulic Jindřicha Plachty a Nádražní vznikl exkluzivní projekt Lofty Anděl. Historická nemovitost prošla současně s výstavbou luxusních bytů zevrubnou rekonstrukcí fasády, společných částí domu, sklepů, výtahu a střechy. Stylový projekt nabízí tři moderní jednotky s galeriemi a balkony, v nichž byla v maximální míře zachována loftová atmosféra. „Výška obývacích pokojů 4,6 metru, zakomponování komínových těles či velká ateliérová okna… na to vše a také na romantické výhledy se mohou těšit milovníci loftového bydlení. Ve třech stylových bytech jsme vytvořili přitažlivý životní prostor pro náročné, s exkluzivními standardy interiérového vybavení, a navíc v původním pražském domě v žádoucí lokalitě s inspirativním tepem města kolem,“ popisuje projektová manažerka společnosti Luxent – Exlusive Properties Šárka Tichá.

Zdroj: Lofty Anděl

Jednotlivé loftové byty, vestavěné do půdního prostoru velkorysého domu, se odlišují interiérovým stylem – první se nese v industriálním designu, druhý v art deco a třetí v minimalismu s možností úprav dle vlastních preferencí. O všechny se postaral architektonický atelier krea.tier.

Po vzoru newyorského Manhattanu

První loft o dispozici 3+kk a celkové užitné ploše 138 m2 včetně galerie, balkonu a sklepa se vyznačuje industriálním laděním s důrazem na pilíře štítové stěny, rozměrná střešní ateliérová okna na míru či sešikmený strop stoupající až do hřebene střechy. Dalším charakteristickým znakem se stala rustikální dubová podlaha holandské výroby, skládaná do tvaru písmene V. Zásadní jsou zde také kovové prvky, k nimž patří rámové prosklené dveře, schodnicové zalamované schody na galerii, prosklené stropní průhledy a veškeré osvětlení.

Zdroj: Lofty Anděl

Dominantu bytu představuje prostorný obývací pokoj, který od kuchyně odděluje cihelný komín a skleněná stěna. Za pilířem se nachází svébytná kuchyně, jež je s jídelním koutem spojena přes ostrůvek s varnou deskou. Obývací část s galerií propojuje designové schodiště se schodnicovými zalamovanými schody. V bytě jsou dále dvě koupelny a dvě ložnice se střešními okny. K jednotce rovněž náleží balkon směřující do klidného vnitrobloku a pohledem na střechy okolních domů.

Zdroj: Lofty Anděl

Hra s geometrií prostoru

Inspirací pro návrh druhého loftu o dispozici 2+kk s funkční galerií a prostorným, nově zrekonstruovaným sklepem a o celkové užitné ploše 104 m2 se stala autentická zdobnost původního činžovního domu. Výsledkem je vznik osobitého inspirativního interiéru ve stylu      art deco. K jeho nosným prvkům se řadí luxusní ručně zpracovávaná italská dřevěná podlaha Foglie d' Oro Frammenti, dodávaná firmou Valen&Masar, originální dlažba Cocci Calse Spaccato, kulaté sloupky, komínové sešikmené pilíře, kovové prvky i šikmé stropy do výšky hřebene střechy.

Zdroj: Lofty Anděl

Centrem bytu je obývací pokoj spojený s kuchyní ve tvaru L, doplněnou o ostrůvek. V místnosti se nachází původní komínové těleso zachovávající kouzelnou loftovou atmosféru a zároveň zdůrazňující výšku celého prostoru. Za ním zároveň bylo vytvořeno útulné zázemí s otevřeným průhledem na galerii. Na ni vedou na míru vyrobené schody s vestavěným úložným prostorem. V hlavní ložnici vznikla nika pro praktickou vestavěnou skříň a prosklená koupelna s volně stojící rohovou vanou. Druhá koupelna se sprchovým koutem je pak přístupná z chodby bytu.

Zdroj: Lofty Anděl

Punc exkluzivity dodávají interiéru luxusní podlahové krytiny a také velkoformátové obklady a dlažby v koupelnách a na chodbě, jež jsou inspirovány původním terazzem s bordó a béžovými odstíny. Jejich kombinace vám dává základ dalšímu nábytkovému dotvoření ve stylu art deco.

Zdroj: Lofty Anděl

V duchu čistého a moderního designu

Poslední loftový střešní byt 3+kk o celkové užitné ploše 129 m2, opět s prostornou galerií, balkonem a sklepem, je pojat minimalisticky s použitím kvalitních přírodních materiálů. Cílem je nechat vyniknout samotnou podstatu loftového interiéru, jeho osobitý tvar ohraničovaný tvarem střechy a podkrovními prvky, jako jsou trámy, sešikmené stropy a pilíře. Díky dispozičnímu uspořádání vznikl samostatný prostor pro obývací pokoj i pro velkorysou kuchyň s jídelnou. Místnost opticky předěluje středový komín, kolem nějž se pak otáčí designové ocelové schodiště vedoucí na galerii. Loft má dvě koupelny, jednu typu en-suite u hlavní ložnice.    

„I tento byt je opět krásně prosvětlený, hřejivý a příjemně vzdušný. Jeho konečnou podobu si navíc budete moct určit sami a vytvořit si tak vlastní atmosféru svého bydlení. Pokud se ale raději chcete svěřit do rukou zkušených architektů a designérů, jsme připraveni nabídnout precizní služby našeho partnerského studia krea.tier, které už na projektu Lofty Anděl spolupracuje,“ vysvětluje Šárka Tichá.

Zdroj: Lofty Anděl

Buďte v centru dění

Zrekonstruovaný nárožní dům s novými lofty je situován v samém srdci městské části Praha-Smíchov. Ta v současnosti patří mezi nejrychleji se rozvíjející pražské čtvrti a disponuje skvělou občanskou vybaveností i dopravní dostupností. V podstatě přímo naproti domu se nachází stanice metra Anděl a zastávky, odkud vede hustá síť tramvajových linek. Co se týče cesty autem, během pár minut se můžete napojit na Jižní spojku nebo Strahovský tunel. V nejbližším okolí projektu nechybí základní a střední školy, restaurace, fitness centra, úřady i obchody všeho druhu, včetně známého OC Nový Smíchov s podzemním parkovištěm. Součástí vašich volnočasových aktivit se mohou stát třeba procházky v zeleni – buď v blízkých parcích Na Skalce, Mrázovka, Sacré Coeur a Portheimka nebo podél vltavského nábřeží, na Petříně či na Střeleckém ostrově.

Zdroj: Lofty Anděl

Chcete se dozvědět o butikovém projektu loftového bydlení více? Rádi vám poskytneme konzultaci online nebo osobně v naší pražské realitní kanceláři zaměřené na luxusní nemovitosti Luxent – Exclusive Properties na adrese Pařížská 205/23, Praha 1 – Josefov.

 

Life & style

Novinky ze světa realit