V hlavní roli: secese

Sloh, který ovlivnil architekturu, ale také malířství, sochařství, literaturu a užitné umění. Bohatá výzdoba v podobě soch a malby. Motivy květin, zvířat i čarokrásných žen. Nápadité kombinace barev. Návrat k řemeslnosti. Inspirace Orientem. To vše a mnohem více charakterizuje secesi. Jak přenést její kouzlo do luxusního bydlení v Praze se dozvíte v následujícím článku!

Hlavní nádraží v Praze

Zdroj: wikimedia.org

Největšího rozmachu se secese dočkala na přelomu 19. a 20. století, kdy umělci reagovali na stále industriálnější společnosti a zároveň hledali zcela nový směr, oproštěný o vlivy z minulosti. Nepopiratelně nejproslulejším českým představitelem byl Alfons Mucha (1860-1939), jehož díla jsou považována za národní dědictví. Mezi významná centra kulturního dění patřila i Praha, kterou kromě profláknutých památek v čele s Obecním domem a budovou Hlavního nádraží, lemuje celá řada nádherných secesních objektů.

 

Obecný dům v Praze

Zdroj: pxhere.com

I doplňky udělají divy

Patříte-li k milovníkům exkluzivního bydlení, určitě si k sobě domů pusťte secesi. Kromě světoznámých obrazů navodí eleganci a šmrnc také nejrůznější dekorace.

Sběratelé naleznou skutečný skvost v portfoliu studia Moser. Proslulá sklárna vydala k výročí 160 let od narození Alfonse Muchy limitovanou sérii váz pojmenovanou Komtesa. Předlohou pro rytá umělecká díla se stala sbírka portrétů vzniklých na základě čtyřdílné série litografií výtvarníka z roku 1897. Každá z váz této série se tak vyznačuje neotřelou barevností a stane se šperkem každého luxusního bytu.

luxusní secesní váza
luxusní secesní váza Komtesa, Moser

Zdroj: moser.com

Osobitým prvkem pro vyznavače výrazných interiéru se stane závěsné světlo Leona Kiss od značky Kolarz. Ta tímto unikátním návrhem uctila 150. výročí vzniku obrazu významného secesního malíře Gustava Klimta „Polibek“. Vyrobí se tak pouze omezený počet kusů. Všechny jsou samozřejmě ručně malované, a navíc doplněné o 24karátové zlato!

luxusní lampa v secesním stylu

Zdroj: svetla24.cz

Seznamte se s Helenkou

Pokud na sebe secesi chcete nechat působit v celé své kráse, nastěhujte se do jednoho z noblesních domů v tomto stylu! Jedinečnou historickou nemovitostí v našem portfoliu je secesní rodinná vila Helenka. Ve vyhlášené čtvrti pražských Malvazinek si ji pro vlastní potřebu postavil v roce 1903 Ing. arch. Alois Korda. O výzdobu fasády s květinovými vzory a slunečními hodinami se postaral malíř František Kobliha.

 

secesní vila Helenka, Praha 5

Zdroj: luxent.cz

Dnes na celkem pěti podlažích naleznete celkem dvacet originálně řešených pokojů, každý s vlastním konceptem – například Anglický, Čínský, Zlatý nebo třeba Paví. V útrobách podkroví se pak rozprostírá luxusní mezonet s terasou a designovým interiérem. Doslova na vrcholu, v ikonické věži s okny ve tvaru měsíce v úplňku a s plochou střechou inspirovanou uměním v té době populární architektury Orientu, se pak nachází pracovna.

Tato luxusní nemovitost je vhodná pro rezidenční i komerční využití, kdy krásně poslouží například jako sídlo firmy či designový hotel. Prodej prvorepublikové vily Helenka je o to zajímavější, že je považována za součást českého kulturního dědictví.

interiér secesní vily Helenka, Praha 5

Zdroj: luxent.cz

A to není všechno!

V duchu secese se pak nese další historická nemovitost na prodej na hranici Středočeského a Plzeňského kraje. Dnes slouží jako penzion (pozn. redakce: prodáno) vybaven secesním stylovým nábytkem, svítidly a dekoracemi. Tento komerční objekt vystihují nádherné salonky ideální pro společenské akce, svatby, rauty, firemní a rodinné večírky.

penzion v secesním stylu

Zdroj: archív Luxent

Pokud toužíte spíše po exkluzivním bytě, do atmosféry klasicizující secese vás přenese nová Rezidence architekta Petráka nabízející luxusní bydlení v samotném srdci Prahy 6. Inspirativní období počátku minulého století ve vás evokují stylová špaletová okna a dřevěné dveře s obložkami. Ale dlouho neváhejte, ke koupi již zbývá jen posledních pár jednotek!

rezidence v Praze 6

Zdroj: luxent.cz

Další, nejenom secesní, exkluzivní nemovitosti naleznete v našem portfoliu. Neváhejte se za námi stavit v naší luxusní kanceláři Luxent – Exclusive Properties na adrese Pařížská 28, Praha 1. S radostí vám je představíme a popovídáme si třeba o současné situaci na hypotečním trhu.

 

Life & style

Novinky ze světa realit