Vaření jako zážitek! Vsaďte na design, preciznost a inovace

Kuchyň představuje místo, ve kterém relaxujeme, scházíme se jako rodina nebo zde hostíme přátele. Často se tu tak odehrávají nejdůležitější události našeho života. O tomto pojetí, které kuchyň nepovažuje za čistě funkční prostředí určené pouze pro vaření, jako první začala uvažovat německá společnost bulthaup. Neustálé sledování trendů ve spojitosti s více než 70 lety zkušeností z ní dělá jasnou jedničku v této oblasti – navrhuje a vyrábí prémiové kuchyně pro rodinné vily, luxusní byty i komerční objekty na světové úrovni. Know-how značky, o jejíž zastoupení na českém trhu se stará náš partner společnost ELITE BATH+KITCHEN, vám nyní představíme!

luxusní designová kuchyně

Zdroj: ELITE BATH+KITCHEN

Unikátní myšlenky jako základ úspěchu

Designéři bulthaup jako první na světě na sklonku 70. let představili koncept kuchyňského ostrůvku, tedy obrátili hostitele „od sporáku“ čelem k hostům, a povýšili tak vaření na společenskou událost. Zahájili tím fantastickou globální změnu v plánování kuchyní a odstartovali trend jejich umístění rovnou do obývacího prostoru, kde se stávají jednou z jeho přirozených zón.

„Každý den přemýšlíme, zda náš koncept kuchyně stačí k tomu, aby uspokojil lidské potřeby nyní i v budoucnosti. Tuto otázku neustále zkoumáme, protože naše výrobky vyrábíme s vášní pro detail a s láskou k autentickým materiálům, abychom vytvořili systémy kuchyní a obytných prostor, které budou obohacovat život. Při vytváření takových míst musí být východiskem všech našich úvah lidé a jejich potřeby a zvyky,“ tvrdili a nadále tvrdí vlastníci a tvůrci této německé ikony. Ta se stala průkopníkem v oblasti kuchyní nejen pro své produkty, ale také celkovou filozofií a revoluční změny, které iniciovala.

luxusní kuchyně a designový gauč

Zdroj: ELITE BATH+KITCHEN

Užijte si každý okamžik všemi svými smysly

V průběhu let se značka bulthaup obklopovala těmi nejvýznamnějšími designéry, k nimž patřila například i designérská legenda Otl Aicher. Ten jako správný následovník uznávané školy výtvarného umění Bauhaus říkával: „Design kuchyně by se měl zaměřit na to podstatné. Jsem pevně přesvědčen o tom, že inteligentní minimalizace je klíčem k lepším produktům. Vedle autentičnosti z hlediska funkce a materiálu by měl být důraz kladen na zábavu, vaření a komunikaci.“ Proslulými hesly „méně je více“ a „forma má následovat funkci“ se společnost bulthaup řídí dodnes.  

designové příbory

Zdroj: ELITE BATH+KITCHEN

V její nabídce tak naleznou zájemci o luxusní bydlení tři linie ‒ b1, b2 a b3. Ty poskytují širokou škálu designových možností otevírající naprostou svobodu v navrhování. Univerzální systém nabízí perfektní řešení pro každý životní styl – od minimalistického kuchyňského ostrůvku až po multifunkční stěnu, od závěsných až po pevně stojící prvky.

Co mají všechny linie společné?

Důraz na purismus a kromě typických hliníkových prvků a povrchů také podstatnou míru jednoho centimetru. Veškerá dvířka i desky jsou navíc neobvykle tenké, což nahrává eleganci a ještě minimalističtějšímu dojmu. Dvířka ve vyšší kategorii jsou dokonce sendvičově vyztužena hliníkovou deskou, takže se dřevo ani za desítky let nijak nezkroutí.

detail luxusní kuchyně

Zdroj: ELITE BATH+KITCHEN

V čem ještě jsou kuchyně bulthaup nepřekonatelné? Kladou důraz na doplňky a bohatou škálu řešení vnitřního uspořádání. Tím zvyšují flexibilitu a efektivnost, takže každodenní rutinní činnosti se díky nim stávají jednodušší. Pokud ale máte čas a úkony chcete dělat pomalu a ve své podstatě obřadně, můžete dosáhnout podobného meditativního stavu jako například při čajovém rituálu, protože vše, čeho se dotýkáte, je jednoduše dokonalé!

pohled na luxusní kuchyňský šuplík

Zdroj: ELITE BATH+KITCHEN

S tou nejlepší volbou při zařizování exkluzivního bytu vám samozřejmě pomůže tým profesionálů, ať už budete vybírat typ dvířek, desku, závěsné nebo volně stojící skříňky či originální baterii. Showroom společnosti ELITE BATH+KITCHEN naleznete v atraktivní lokalitě pražského Karlína na Rohanském nábřeží 671/15. Nedaleko, v samém srdci Prahy v Pařížské ulici 28, se nachází i naše luxusní kancelář – na své cestě za bydlením snů byste tak tyto dvě zastávky rozhodně neměli vynechat!

Life & style

Novinky ze světa realit