Žít jako na zámku

Pokud při výletech po zámcích obdivujete hlavně interiéry a nábytek, možná jste už zvažovali i vytvoření zámeckého interiéru přímo u vás doma. To často obnáší mnohé komplikace, ale pokud budete spolupracovat s profesionály z Italier, výsledek bude uchvacující. Navíc v dnešní době si můžete dokonce pořídit zámek za stejnou cenu jako exkluzivní byt v Praze. A portfolio historických nemovitostí má naše realitní kancelář stále široké, takže si můžete vybrat přesně tu, která by vám vyhovovala jak lokalitou, tak dispozicí. Váš sen o životě po vzoru šlechticů se tak snadno může stát skutečností!

italier zámecký nábytek

Zdroj: https://italier.cz/stranka/sluzby/zamecky-nabytek

Ať už se pustíte do kompletní rekonstrukce historického objektu, ke které vybízí například zámek Kounice či Cítoliby, nebo byste si jen rádi přizpůsobili svému vkusu již zrekonstruovanou nemovitost jako třeba zámek Luka, spojte se s naším partnerem – společností Italier specializující se na zámecký styl. Tým designérů z Itálie a Čech vám na míru dokáže navrhnout interiéry dle dobových standardů a vašich přání tak, abyste si připadali jako součást rodu s modrou krví.

Návrh na klíč je samozřejmostí

Profesionálové z Italier mají bohaté zkušenosti s návrhy a realizacemi interiérů bytových i komerčních objektů. Vybavení na klíč vám ušetří čas, starosti a práci s realizací. Tým se postará o vše potřebné včetně zaměření prostor, kde bude návrh vznikat. Vy si akorát vytvoříte představu a vizi pro váš interiér a tým dle vašeho popisu vybere nejvhodnější nábytek, výmalbu, osvětlení, textilie i veškerý dekor k úplné dokonalosti a spokojenosti.

Z vybraných komponentů sestaví návrh interiéru, který s Vámi zkonzultují. Abyste nemuseli spoléhat na vlastní představivost a nečekalo Vás nepříjemné překvapení, dostanete také 3D návrh zobrazující nejen jednotlivé kousky v interiéru, ale i kam bude dopadat světlo a jak k sobě zapadnou zvolené barevné kombinace.

Po schválení návrhu se tým pustí do práce. Veškerý materiál i nábytek na místo určení dováží přímo ze svých skladů, aby se ujistili, že vše dorazí v pořádku bez poškození. A vy si budete moci již brzy užívat pohádkově kouzelnou zámeckou atmosféru.

Po citlivé rekonstrukci by si přesně takovou péči od svého nového majitele zasloužil rozsáhlý barokní komplex Kounice ležící jen patnáct minut jízdy od hranice Prahy. V tomto bývalém šlechtickém sídle lze vybudovat multifunkční objekt s luxusními byty.

zámek Kounice, Luxent

Zdroj: zámek Kounice, Luxent

Stejně tak si k obrazu svému můžete předělat jednopatrový trojkřídlý zámek Cítoliby, který je hodnotným příkladem barokního venkovského panského sídla s významnou hudební tradicí. Chráněná kulturní památka v krásné úrodné oblasti Lounska se skvěle hodí pro kombinované komerční a soukromé účely.

zámek Cítoliby, Luxent

Zdroj: zámek Cítoliby, Luxent

Ta pravá zámecká zahrada

K pohádkové atmosféře v interiéru se hodí sladit i exteriér – ani to není pro designéry problém. V jejich nabídce nalezete veškeré vybavení pro zahradu – od altánů přes sedací soupravy a stoly až po houpačky na odpočinek po náročném dni. Vybraný nábytek propojí se zbytkem pozemku za pomoci květináčů a osvětlení tak, abyste si připadali jako v té nejkouzelnější zahradě.

Romantickou procházku každý den si budete moct užívat například v nádherném zrekonstruovaném barokním zámku Luka z našeho portfolia, jehož anglický park o velikosti 14 hektarů disponuje vzrostlými unikátními dřevinami. Je zde postavena malá hájovna, která je též zrekonstruovaná, krytý bazén a hlouběji v parku je situována půvabná kaple. Po doladění ve spolupráci se společnosti Italier se promění ve vaší soukromou oázu klidu plnou magických zákoutí.

zámek Luka

Zdroj: zámek Luka, Luxent

Detaily, které zaujmou

I kdybyste si nechtěli pořídit celý zámecký interiér, některé doplňky mohou pomoci navodit atmosféru luxusního bydlení. Kromě postelí, stolů, židlí, skříněk, polic a sedacích souprav v barokním stylu naleznete u společnosti Italier vskutku originální doplňky. 

Přestože původní účel glóbusů je spíše intelektuálního zaměření, lze je pojmout i jako krásnou interiérovou dekoraci. Zároveň může sloužit i jako tajný minibar. Barové skříňky mají dlouho tradici a podle některých zdrojů ty ve tvaru glóbu přišly do módy už ve středověku. A ty od značky Modenese jsou věrnou podobiznou těch, které vyráběli v dávných dobách – zachycená mapa je přesnou reprodukcí kartogramu z 16. století. Konstrukce vyrobená výhradně z kvalitního dřeva dodá vašemu domovu noblesu a královský vzhled a bude lahodit oku všech, kteří se rádi obklopují vzácnými a sofistikovanými předměty.

Globus Modenese

Zdroj: www.italier.cz

Firma nezapomíná ani na čtyřnohé miláčky. V její nabídce tak seženete například čalouněný pelíšek Bella Vita, který jim poskytne komfortní posezení či lenošení. Tento praktický a zároveň elegantní kus nábytku je skvělý v tom, že vám může být váš mazlíček vždy na blízku, a přesto má vlastní honosné místo. Taburet je výborným designovým doplňkem nejen vaší ložnice ale i obývacího pokoje. Výhodou pelíšku je i jeho mobilita, takže ho můžete dle libosti a aktuální nálady vždy kamkoliv přesunout. Samozřejmostí je možnost přizpůsobení jeho rozměrů, barevného provedení, materiálu, čalounění ale i zdobení.

taburet pro zvířata

Zdroj: www.italier.cz/

Zaujala Vás některá z uvedených historických nemovitosti na prodej? Nebo si chcete prohlédnout další perličky z našeho portfolia, kde byste si nechali vytvořit vlastní zámecký interiér? Neváhejte se nám ozvat telefonicky či e-mailem nebo se rovnou zastavit v naší pražské realitní kanceláři zaměřené na luxusní nemovitosti Luxent – Exclusive Properties na nové adrese Pařížská 205/23, Praha 1 – Josefov.

Life & style

Novinky ze světa realit