Jak se chránit před sluncem? Vsaďte na slunečníky a pergoly

Příchod letního období přináší radost ze slunečního svitu a teplých dnů. Pokud jste majitelem domu se zahradou či bytu s terasou nebo balkonem, jistě se rádi vyhříváte na slunci a trávíte čas s rodinou a přáteli venku. Praktickými doplňky, které pomohou vytvořit pohodovou atmosféru, jsou pergoly a slunečníky. Přinášejí totiž ochranu před slunečním zářením i deštěm, ale také přidávají estetickou hodnotu, jež promění každý prostor v klidnou oázu relaxace. Podívejte se na důvody, proč byste si pergolu či slunečník měli pořídit i vy a rovnou si vyberte z těch nejhezčích kousků.

slunečník a pergola

Zdroj: www.shutterstock.com/ (staženo s licencí)

Slunečníky a pergoly se staly nedílnou součástí moderních zahrad a teras. Jednou z největších výhod těchto stínících prvků je jejich schopnost přizpůsobit se individuálním požadavkům a stylu zahrady nebo terasy. Existuje široká škála materiálů, tvarů, barev i velikostí, která umožňuje dokonalé sladění s celkovým designem každé exkluzivní nemovitosti. Navíc chrání před nepříznivým počasím a prodlužují dobu, kterou můžete trávit na čerstvém vzduchu. Díky nim zkrátka můžete využít svůj venkovní prostor na maximum, ať už k odpočinku, setkávání s přáteli či rodinným oslavám, a to i za ne zcela příznivých podmínek.

Využijete je jak v exkluzivním bytě v Praze, tak v zahraničních nemovitostech u moře. V našem portfoliu se nachází kromě rodinných domů a vil v tuzemsku také spousta luxusních nemovitostí například ve Španělsku, v Chorvatsku či Dubaji, které můžete vyšperkovat prémiovou stínící technikou.

vila s bazénem Chorvatsko

Zdroj: www.luxent.cz/prodej-dum-vila-zadar-chorvatsko/

Pergola jako stylový i praktický architektonický prvek

Luxusní pergoly jsou vyrobeny z prvotřídních materiálů (např. dřevo, hliník či ocel) a charakterizuje je odolnost, dlouhá životnost i zajímavý design. Navíc mnoho z nich disponuje pokročilými technologiemi, jako je dálkové ovládání, výklopné střechy, boční stěny nebo nastavitelné žaluzie. Díky těmto funkcím je možné přizpůsobit pergolu různým povětrnostním podmínkám a individuálním preferencím uživatelů.

Všestranný prostor pro venkovní aktivity vytvoříte s hliníkovou pergolou Suns Alvaro od výrobce Suns z vysoce kvalitního hliníku, který hravě odolává povětrnostním vlivům. Můžete si navíc vybrat, zda přidáte i boční rolety, které vám umožní odpočívat na slunci, využívat stín anebo se ukrýt před mírným deštěm. Pergola je snadno ovladatelná a také praktická díky kanálům, které odvádějí dešťovou vodu přes nohy konstrukce. Nabízena je v bílé a antracitové barvě a v různých rozměrech.

hliníková pergola

Zdroj: www.drstudio.cz/

Pokud preferujete přírodní design, zvolte například dřevěnou pergolu Zoutelande od společnosti Tuindeco s pultovou střechou. Její konstrukce je vyrobena z pevných hranolů modřínového dřeva o rozměrech 12 x 12 cm, což zajišťuje stabilitu a odolnost. Dřevo použité na výrobu je vysušené, ohoblované a tlakově ošetřené, čímž je zajištěna jeho dlouhá životnost.

Zdroj: www.vladeko.cz/

Nápadité provedení pak nabízí konstrukce připravená pro montáž markýz nebo pergol Markilux od společnosti Innex. Ta působí na trhu téměř 20 let zejména v oblasti dekorativního a technického stínění interiéru a exteriéru. Model umožňuje zastínit dvakrát větší plochu ve volném prostoru a může být montován jednostranně nebo oboustranně. Je ideální pro budovy, kde není možná montáž do fasády. Nechybí ani inteligentní volitelné doplňky – dle typu pergoly lze vybírat z ochranných čidel (vítr, déšť, slunce, otřes), topného tělesa, osvětlení či spouštěcího volánu.

markýza

Zdroj: www.innex.cz/

Nejmodernější zastřešení teras představují tzv. bioklimatické pergoly s naklápěcími lamelami. Příkladem je typ Camargue od společnosti Renson vyroben z hliníkové konstrukce, který lze doplnit bočním stíněním, ať už roletami, skleněnými panely nebo pevnou stěnou. Pergola je k dispozici v různých konfiguracích a maximálních rozměrech 6,2 x 4,5 m. Může být dále vybavena LED osvětlením, průhlednými lamelami, topným tělesem či reproduktorem ovládaným přes Bluetooth.

bioklimatická pergola

Zdroj: www.liniedesign-stinicitechnika.cz/

Nechte se hýčkat stínem slunečníků

Dalším oblíbeným, a v parných dnech nezbytným prvkem venkovních prostor jsou slunečníky. Nejen, že poskytují stín a ochranu před slunečním zářením, ale jejich design zároveň přidává zahradě nebo terase sofistikovaný vzhled. Prémiové slunečníky se často vyrábí z kvalitních materiálů, jenž odolávají dešti i slunečnímu záření, a přitom si zachovávají svou krásu. Některé modely mají speciální mechanismy pro snadné otevírání a zavírání anebo jsou vybaveny integrovaným LED osvětlením, které vytváří romantickou večerní atmosféru.

Jestli chcete vsadit na klasiku, slunečníky řady Premium od firmy Planitum jsou pro vás tím pravým. Jsou voděodolné, stálobarevné, odolné vůči špíně a prachu a chrání před UV zářením. Vlajkovou lodí této kolekce je model Challenger T², který nabízí stylový design a maximální pohodlí. Sami zjistíte, že jej lze velmi snadno otáčet, naklánět i kroutit do strany směrem ke slunci.

slyový slunečník

Zdroj: www.drstudio.cz/

Obdobně funkční model s minimalistickým vzhledem nabízí již zmiňovaná společnost Innex. Slunečník Manutti je vyroben z eloxovaného hliníku, železné základny a samozřejmě z nejkvalitnějších textilií. Určitě vás potěší jeho menší rozměry, které vám zaručí pohodlné místo ve stínu, aniž byste museli dělat kompromisy v oblasti dalšího vybavení.

stylový slunečník

Zdroj: www.innex.cz/

Pokud chcete vaše venkovní prostranství oživit, sáhněte po designových variantách slunečníků. Výrazným prvkem se stane například slunečník Eclipsum od společnosti Umbrosa, který kombinuje eleganci s funkcionalitou. S průměrem 270 cm a výškou 240 cm samozřejmě poskytuje dostatečné množství kýženého stínu. Jeho konstrukce z hliníku a technická látka o hmotnosti 260 gr/m2 zároveň zajišťují pevnost a odolnost. Slunečník je k dispozici v 19 různých barvách a může být instalován na pevných i mobilních základnách.

designová stínící technika

Zdroj: www.liniedesign-stinicitechnika.cz/

Skutečnou perličku pak představuje lehátko se zabudovaným slunečníkem ULM od avantgardní španělské značky VONDOM. Jeho oslnivý vzhled dodá jedinečnost jak bazénům, tak terasám. Lehátko vyrobené z odolného polyethylenu je dostupné v různých barevných a čalouněných provedeních, a dokonce nabízí svítící variantu s LED osvětlením. Je ideální nejen pro soukromé prostory, ale také pro komerční objekty jako hotely, restaurace a bary.

lehátko se slunečníkem

Zdroj: www.alax.cz/vondom/lehatko-se-slunecnikem/

Sháníte exkluzivní byt či luxusní dům, kde byste mohli díky slunečníkům a pergolám trávit spoustu času venku? Na luxusní bydlení jsme experti! Rádi vám poskytneme konzultaci online nebo osobně v naší pražské realitní kanceláři zaměřené na luxusní nemovitosti Luxent – Exclusive Properties na adrese Pařížská 205/23, Praha 1 – Josefov.

byt na Malé straně, Praha

Zdroj: www.luxent.cz/prodej-byt-6-a-vice-praha-1/

Life & style

Novinky ze světa realit