V Ománu objevíte starobylé pevnosti, písečné duny i investiční příležitosti

Omán, země plná kontrastů a překrásných scenérií, láká cestovatele z celého světa svými historickými městy, rozmanitou krajinou a přívětivými obyvateli. Jestliže toužíte po dobrodružství spojeném s poznáváním tradiční kultury i dechberoucí přírody, Omán je pro vás ideálním cílem. Nově v této fascinující destinaci nabízíme exkluzivní nemovitosti ke koupi – těšit se můžete na skutečný luxus spojený s královskou pohostinností a jedinečným komfortem. Navíc určitě oceníte jejich investiční potenciál, který dosahuje 12 až 14 %.

sultanát Omán

Zdroj: https://unsplash.com/

Sultanát Omán se nachází na jihovýchodním pobřeží Arabského poloostrova a je ohraničen vodami Arabského moře a Ománského zálivu. Tato poloha poskytuje zemi nádherný výhled na moře a podporuje její rybářské a námořní tradice. Hraničí s významnými arabskými státy – na severu se Spojenými arabskými emiráty, Saúdskou Arábií na západě a na jihozápadě s Jemenem. Celý strategicky umístěný poloostrov má bohatou historii obchodu, která ovlivnila i vývoj ománské společnosti.

Omán

Zdroj: https://unsplash.com/

Dějiny tohoto arabského státu sahají až do starověku, kdy hrál klíčovou roli na obchodních cestách mezi Východem a Západem. To se odráží v četných památkách, jako jsou starobylé pevnosti a hrady, kamenná města nebo archeologická naleziště. Ománská kultura je úzce spjata s tradičními zvyky a hodnotami, které jsou patrné v umění, hudbě i každodenním životě. Pohostinnost Ománců je výjimečná a dodává zážitkům cestovatelů v této zemi přátelský nádech.

Hlavním městem Ománu je Maskat, vyspělá metropole, v níž se mísí tradiční architektura s moderními prvky. V Maskatu najdete jak proslulé památky (např. Královská opera, Národní muzeum apod.), tak tzv. souky (místní tržiště), které dodávají městu autentický arabský ráz. Tradiční atmosféra zde koexistuje s životem v duchu 21. století a nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na ománskou kulturu.

Omán

Zdroj: https://unsplash.com/

Památky, příroda i kultura na každém kroku

Omán nabízí rozmanité aktivity pro každého. Prozkoumejte historická města, jako je například Nizwa s impozantní pevností pocházející ze 17. století. Ta umožňuje nahlédnout do architektonického dědictví Ománu a jeho významu v regionu. To nizwský souk je zase proslulý tradičním zbožím, včetně keramiky, stříbrných šperků a koření, a je tak živým kulturním centrem.

trh v Ománu

Zdroj: https://unsplash.com/

Omán je současně domovem rozmanitých přírodních krás, od ohromujících kaňonů až po nedotčené pobřežní rezervace. Ponořit se můžete do fascinujících písečných dun Wahiba Sands, rozsáhlého pouštního území, které se rozkládá v centrálním Ománu. Zde se můžete vydat na vzrušující pouštní safari po zlatavých píscích, poznat jedinečnou krajinu a možná se stát i svědky úžasného západu slunce nebo pozorování hvězd pod jasnou noční oblohou.

Pro milovníky vody je návštěva Musandamských fjordů nutností. Poloostrov Musandam je známý jako „Norsko Blízkého východu“ a na jeho členitém pobřeží se nacházejí velkolepé fjordy vyhloubené mořem. Dramatickými útesy a křišťálově čistou vodou se můžete kochat při šnorchlování nebo potápění uprostřed živých korálových útesů plných mořského života.

koupání v Ománu

Zdroj: https://www.flickr.com/

V zimních měsících (od listopadu do února) si nenechte ujít příležitost prozkoumat horské oblasti Ománu, včetně Jabal Akhdar a Jabal Shams. Pohoří Jabal Akhdar, což znamená „Zelená hora“, je známé svými svěžími terasovitými zahradami a mírným klimatem, které nabízí osvěžující únik z pouštního horka. To Jabal Shams, nejvyšší vrchol Ománu, odměňuje návštěvníky úchvatným výhledem na okolní krajinu a na impozantní Wadi Ghul, často označovaný jako „ománský Grand Canyon“.

Jebel Akhdar

Zdroj: https://commons.wikimedia.org/wiki/Jebel_Akhdar

Rozhodně také navštivte Wadi Shab, malebný kaňon posetý tyrkysovými jezírky, vodopády a jeskyněmi, které čekají na prozkoumání. Ras al Jinz, přírodní rezervace na východním pobřeží, je zase proslulá hnízdišti zelených želv.

Wadi Shab, Oman

Zdroj: https://commons.wikimedia.org/wiki/Wadi_Shab

Gastronomie plná chutí a vůní

Ománská kuchyně je fascinujícím spojením tradičních arabských, indických a afrických vlivů. Mezi nejznámější ománské speciality patří „majboos", kořeněná rýže smíchaná s dušeným masem, často kozím nebo kuřecím. K dalším vyhlášeným lahůdkám patří „shuwa", což je kořeněné a pomalu pečené jehněčí maso. Shuwa se připravuje několik dní, kdy je maso marinováno ve směsi koření a následně pečeno pod zemí nebo ve speciální kamenné troubě, což dodává masu nezaměnitelnou chuť.

Milovníci sladkého si vychutnají dezert „halwa" vyrobený z pšeničného škrobu, růžové vody a oříšků. Tato aromatická sladkost se často podává s arabskou kávou nebo čajem a je oblíbeným zpestřením každodenního života v Ománu.

tradiční ománský pokrm

Zdroj: https://www.pexels.com/

Luxusní druhý domov či investice v Ománu

Díky politické i ekonomické stabilitě se sultanát řadí k nejrychleji se rozvíjejícím zemím v regionu. To se týká také realitního trhu – tento skrytý klenot objevuje stále více investorů a nabídka exkluzivních nemovitostí se rozrůstá.

Místním specifikem je 100% vlastnictví na 99 let, poté se dá samozřejmě prodloužit. Vlastnictví přechází buď na osobu, která se do smlouvy napíše, nebo v rámci dědického řízení.

Možný je také následný pronájem nemovitosti. Jakožto vlastník se můžete rozhodnout, že budete nemovitost využívat v určité termíny v roce a po zbytek času lze luxusní apartmán pronajmout.

Neváhejte s námi vstoupit do světa jedinečného rekreačního bydlení v Ománu, kde se spojuje unikátní architektura s nádhernými přírodními scenériemi. Projekt z našeho portfolia, Taqah Long Beach, je průkopníkem na ománském realitním trhu. Jedná se o skutečný skvost, který nenajdete nikde jinde v této části světa. Každá jednotka v tomto developerském projektu je navržena s ohledem na moderní životní styl a nabídne exkluzivní pohled na okolní moře a pláže.

Taqah Long Beach, Oman

Zdroj: www.luxent.cz/prodej-luxusnach-apartmanu-v-nove-vznikajicim-projektu-taqah-long-beach-oman/

Všechny luxusní nemovitosti budou kompletně zařízené nábytkem a spotřebiči, což znamená, že jako noví majitelé se můžete okamžitě usadit a začít si užívat ománského slunce.

Kromě estetického půvabu nabízí Taqah Long Beach také zajímavý investiční potenciál. S ročním výnosem z investice (tzv. ROI) dosahujícím 12-14 % bude tento projekt nejen místem odpočinku, ale také skvělou investicí do budoucnosti.

Lokalitu Salalah charakterizují krásné pláže, nedotčená příroda a příjemné podnebí. Zároveň je dobře dostupná, ať už se jedná o leteckou cestu do Maskatu či Spojených arabských emirátů nebo o prozkoumávání okolních krás Ománu.

Taqah Long Beach, Oman

Zdroj: www.luxent.cz/prodej-luxusnach-apartmanu-v-nove-vznikajicim-projektu-taqah-long-beach-oman/

Dále nabízíme několik jednotek v nově vznikajícím projektu Taqah Blue Beach, který představuje dokonalou symbiózu luxusu a pohodlí. Tento moderní rezidenční komplex nabízí apartmány navržené s důrazem na východní design a vysoce technický standard, který splňuje nejnáročnější požadavky. Umístěním přímo na pláži Taqah poskytuje projekt svým obyvatelům neopakovatelné výhledy na ománské pobřeží.

Komplex bude vybaven bazény, relaxačními zónami, terasami a moderní posilovnou s wellness centrem. Poloha v těsné blízkosti populárních pláží a klíčových turistických destinací v oblasti Salalah poskytne obyvatelům snadný přístup ke všem kulturním památkám i rekreačním aktivitám, které tento region nabízí.

Taqah Blue Beach, Oman

Zdroj: www.luxent.cz/prodej-modernich-apartmanu-v-vznikajicim-projektu-taqah-blue-beach-taqah-oman/

Exkluzivní apartmány seženete také v nově vznikajícím rezidenčním projektu Lamar Residences, kde se setkává nejvyšší standard moderního bydlení, elegance a klidu. Aktuálně můžete vybírat z útulné jednotky 1+kk nebo rodinného 4+kk apartmánu, který disponuje mimo jiné dvěma koupelnami. Nemovitosti nabídnou svým rezidentům také prostorný balkon s výhledem na moře. Najdete zde nejnovější technologie a interiér je zařízen ve vysokém standardu.

Lamar Residences se pyšní svým exkluzivním umístěním, kde se snoubí panoramatické výhledy na oblíbenou pláž Salály, nedaleké pohoří a zelené plantáže.

Lamar Residences, Taqah, Oman

Zdroj: www.luxent.cz/prodej-modernich-apartmanu-s-vyhledem-na-more-v-projektu-lamar-residences-oman/

Chtěli byste vlastnit luxusní druhé bydlení v nejpřátelštější zemi v jihozápadní Asii? Neváhejte se nám ozvat! Jsme specialisté na prodej luxusních apartmánů i exkluzivních vil a domů v zahraničí. Rádi vám poskytneme konzultaci online nebo osobně v naší pražské realitní kanceláři zaměřené na luxusní nemovitosti Luxent – Exclusive Properties na adrese Pařížská 205/23, Praha 1 – Josefov.

Life & style

Novinky ze světa realit