Jak si vedou horské nemovitosti? Ty zdařilé stále táhnou a bodují v prestižních soutěžích

Čerstvý vzduch, dechberoucí výhledy, ničím nerušený klid a báječné možnosti sportovních i rekreačních aktivit. To vše skýtají rekreační nemovitosti na horách. Enormní poptávka po standardních chatách a chalupách byla patrná v době covidové pandemie. Ale stejně rychle jak přišla, tak i odešla. Na výsluní se však stále hřejí luxusní nemovitosti pro rekreaci. Obdobné výkyvy na realitním trhu totiž jejich hodnotu neovlivňují. Díky tomu představují vhodnou investiční příležitost. Důkazem jejich nadčasovosti a exkluzivity je např. i triumf horských projektů z našeho portfolia v největší tuzemské soutěži Realitní Projekt Roku.

Corso Harrachov, Krkonoše

Foto: Corso Harrachov, Krkonoše

Covidový boom, kdy chaty a chalupy byly nedostatkovým zbožím a prodávaly se za přemrštěné ceny, je pryč. Zájem o ně v posledních měsících rapidně opadl, čímž se výrazně snížily i jejich ceny. A jiné nejsou ani vyhlídky na následující měsíce. „U rekreačních nemovitostí budeme i v tomto roce sledovat pokračující pokles cen. Ten bude bolet zejména ty prodávající, kteří svou nemovitost pořídili velmi draze v době covidové krize a nyní mají problém s financováním jejího provozu. S výjimkou chalup, domů a apartmánů v oblíbených tradičních rekreačních centrech bude v tomto případě pád cen v řádu i několika desítek procent,“ popisuje ředitel naší rekreační kanceláře Luxent – Exclusive Properties Jiří Kučera.

Tento vývoj ovšem neplatí pro luxusní nemovitosti v horských oblastech. Ty si, ostatně jako celý prémiový segment ve všech koutek republiky, stále své ceny pevně drží. Díky své exkluzivitě jsou navíc stále nedostatkovým zbožím. Skutečně kvalitní rekreační nemovitosti v atraktivních lokalitách tak nyní skýtají skvělý investiční potenciál, ale také příležitost pořídit si druhý domov v přírodě.

 

lyžování na horách

Foto: https://pixabay.com/

Investice do rekreačních horských nemovitostí může často přinést lepší zhodnocení než spořicí účet, termínované vklady apod. Při výběru jednotky s tím nejlepším potenciálem je však nutné dbát na parametry jako:

  • lukrativní poloha (centrum oblíbených středisek či třeba přímo u sjezdovky)
  • vysoký standard provedení (prémiové materiály, designové vybavení apod.)
  • bonusové služby resortu (wellness, fitness, restaurace, lyžárna/kolárna apod.)
  • energetická úspornost (tepelná čerpadla, fotovoltaika, rekuperace apod.)
  • ideálně kompletní servis (starost o nemovitost a pronájem)

To vše je trvalou zárukou nejvyšší poptávky a výnosů při budoucím pronájmu.

 

výhledy z Hotelu Emerich v Peci pod Sněžkou

Foto: výhledy z Hotelu Emerich v Peci pod Sněžkou

Vodítko k určení kvalitních nemovitostí mohou představovat také tuzemské realitní soutěže – například prestižní soutěž Realitní projekt roku, která je přehlídkou těch nejlepších českých developerských projektů v jednotlivých regionech České republiky. A my máme radost, že v letošním 12. ročníku v ní bodovaly celkem tři horské projekty z našeho portfolia.

V rámci Královéhradeckého kraje získaly ocenění projekty Hotel Emerich (Cena veřejnosti) a Apartmány Albeřice (Cena architektů). Projekt Harrachov Peaks pak zvítězil v kategorii Cena architektů v rámci Libereckého kraje. Jeden z nich zazářil na první příčce dokonce dvakrát – projekt Apartmány Albeřice navíc získal zvláštní ocenění udělované porotou za nejlepší horský projekt.

Pojďme si je nyní blíže představit!

realitní projekt roku - Cena veřejnosti pro Hotel Emerich z 26.1. 2023

Foto: Realitní Projekt Roku 2022 - jedna z cen pro Hotel Emerich

Přímo u sjezdovky Javor v Peci pod Sněžkou

Projekt Hotel Emerich na první pohled zaujme svým moderním horským designem v alpském stylu, o jehož koncept se postarali renomovaní architekti Pizingerovi z Ateliéru Morix, projektanti pak pocházeli z kanceláře Bízek Projekt. V rámci developerského projektu vznikne 31 investičních hotelových pokojů, včetně jednoho typu suite. Všechny budou mít vlastní terasu s výhledem na Sněžku a hlavní hřeben Krkonoš, stejně jako na nedalekou sjezdovku Hnědý vrch. Některé pokoje dostanou i vlastní saunu. Součástí komplexu se stane wellness s bazénem a saunou, restaurace, bar, lobby, recepce a konferenční místnost pro šest desítek osob.

Jedná se o výbornou příležitost investovat do výjimečné nemovitosti a díky lokalitě, originalitě architektury a promyšlenosti podnikatelské koncepce zhodnotit vložené prostředky. Hotelový provoz bude i nadále v péči stávajícího správce, který zajistí komplexní servis. Jako noví majitelé se tedy nemusíte o nic starat a stačí si užívat jak luxusní pobyt na horách, tak investiční výnosy.

Pokud se chcete přesvědčit na vlastní oči, domluvte si návštěvu nově otevřeného vzorového hotelového pokoje. 

vzorový pokoj č. 106 v Hotelu Emerich

Foto: vzorový pokoj č. 106 v Hotelu Emerich

Horský luxus v klidné lokalitě Krkonoš

Hledáte celoroční útočiště v srdci Krkonoš, stranou davů, leč se sjezdovkami v dojezdu pár minut? Pak vás zaujme komorní projekt designových apartmánů v malebném údolí Horního Maršova v Dolních Albeřicích.

Butikový projekt Apartmány Albeřice o 11 apartmánech svou koncepcí uspokojí ty nejnáročnější požadavky na druhé bydlení i investici uprostřed krkonošské přírody. Každý apartmán bude mít svou terasu a ty v přízemí také zahrádku, samozřejmostí se stane kryté parkovací stání, lyžárna i zabezpečená kolárna. U těch vybraných se můžete těšit dokonce na krb nebo integrovanou domácí saunu. Pokud si potrpíte na exkluzivní design, potěší vás vysoké standardy interiérového vybavení pokojů i koupelen v čistě přírodních materiálech včetně kamene, s hojným využitím obkladů z masivního dřeva ve standardu i nadstandardu.

Rezidence je obklopena lukami a lesy, a přitom je vzdálená patnáct minut autem od Pece pod Sněžkou i Janských Lázní.

Apartmány Albeřice

Foto: oceněný projekt Apartmány Albeřice

Stylová a energeticky úsporná rezidence v Harrachově

V duchu tradiční architektury zdůrazňující horský charakter původních chalup je navržen apartmánový dům Harrachov Peaks. Elegantní vzhled mu dodává zastřešení sedlovými střechami a na kráse mu přidává obložení obvodových stěn kamenem a thermo borovicí v přírodním odstínu.

Celkem zde roste 16 exkluzivních bytů o dispozicích od 1+kk až po mezonety 4+kk a velikostech od 56 do 166 m2 s terasami a balkony ve čtyřech nadzemních podlažích. Pro nové rezidenty bude k dispozici fitness, wellness, technické zázemí, sklepy a možnost parkování v podzemním podlaží nebo venkovním parkovišti. Jako součást pozemku jsou navržena herní zákoutí pro děti i místa pro sousedské posezení u ohně. Výtahem budou přístupná všechna patra domu, včetně podzemního podlaží. Projekt je zároveň řešen pro celkové bezbariérové užívání.

Projekt nezapomíná ani na ožehavé téma energetiky. Vytápění domu zajistí plynová kotelna a v apartmánech rozvede teplo podlahový systém, možnosti větrání budou vedle manuálního rozšířeny o řízené pomocí rekuperace ve všech pokojích i spa. V přípravě je také projekt fotovoltaické elektrárny, nově se doplnila také tepelná čerpadla.

Rezidence uspokojí jak zájemce o pohodlné druhé bydlení v Krkonoších, tak investory se záměrem užívat apartmán jen částečně a ve zbývajícím čase jej nabídnout k výnosovým pronájmům.

Harrachov Peaks

Foto: oceněný projekt Harrachov Peaks

Luxusní byty v Harrachově s možností tzv. ski-in ski-out

V nově vznikajícím projektu Corso Harrachov nabízíme dále na prodej několik exkluzivních apartmánů. Vedle jedinečného umístění přímo u sjezdovky a neopakovatelného výhledu budete mít k dispozici služby recepce, lobby, kavárny s možností snídaňového servisu, dále wellness a saunový svět se službami, ale také hernu a koutek pro děti či servis lyží a kol. Projekt ve vysokém standardu s kvalitními materiály vznikl pod taktovkou architektů manželů Pizingerových z architektonického ateliéru Morix.

Corso Harrachov v Krkonoších

Foto: Corso Harrachov v Krkonoších

Zaujala vás možnost pořízení druhého bydlení na horách? Na prodej luxusních apartmánů jsme experti! Rádi vám poskytneme konzultaci online nebo osobně v naší pražské realitní kanceláři zaměřené na exkluzivní nemovitosti Luxent – Exclusive Properties na adrese Pařížská 205/23, Praha 1 – Josefov.

Life & style

Novinky ze světa realit