Proč je Chorvatsko středomořským pokladem

K evergreenům letních dovolených Čechů patří jednoznačně Chorvatsko. Důležitou roli v tom hrají nejen nádherné pláže a přírodní scenérie, ale také kulturní a jazyková blízkost a dobrá dojezdová vzdálenost. Tato malebná země, známá svou bohatou historií, však v poslední době láká návštěvníky nejen na dovolenou, ale také na investice do nemovitostí. S ohledem na zvyšující se poptávku naleznete luxusní byty, domy i apartmány v Chorvatsku také v našem portfoliu. Navíc vám k tomu přidáme spoustu tipů, kam v novém druhém bydlení u moře vyrazit.

Croatia

Zdroj: https://pixabay.com/

Chorvatsko se dlouhodobě těší velké oblibě, a to hned z několika důvodů. Jeho úchvatné pobřeží na Jadranu nabízí nádherné pláže, křišťálově čisté moře a okouzlující historická města. Přírodní krása chorvatského pobřeží v kombinaci s bohatým kulturním dědictvím přitahuje každý rok miliony turistů z celého světa.

Ti si dosyta užívají také příjemné středomořské klima, kdy se v létě průměrné teploty pohybují okolo 30 °C. To zaručuje spoustu slunečných dnů pro opalování na pláži nebo objevování tamních měst a vesniček.

S ohledem na všechny tyto faktory stoupá touha pořídit si v Chorvatsku rekreační nemovitost. Nabídka se navíc zatraktivnila vstupem Chorvatska do eurozóny a schengenského prostoru. Nechte se inspirovat výběrem exkluzivních bytů a domůnašeho portfolia a obdivujte všechny krásy Chorvatska ve vlastním.

Povinná zastávka v Dubrovníku

Při návštěvě Chorvatska vedou kroky snad všech milovníků historie do Dubrovníku. Starobylé opevněné historické jádro, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, je totiž dechberoucí. Jeho kamenné hradby, úzké uličky a náměstí odrážejí bohatou minulost města, které bylo významným obchodním centrem v období středověku i renesance.

K největším lákadlům patří hlavní ulice Stradun nebo historické nemovitosti, jako je Knežev dvor (Knížecí palác) a Rectorův palác. Magická je rovněž procházka po hradbách. Na ní vás čekají panoramatické výhledy na azurové moře, oranžové střechy města a okolní ostrovy.

Zadar

Zdroj: https://unsplash.com/

Zadar – srdce Dalmácie

Zapomínat byste neměli ale i na další místa, která v Chorvatsku rozhodně stojí za návštěvu. Jedním z nich je Zadar. Historické přístavní město v Dalmácii nabízí svým návštěvníkům kombinaci bohatého kulturního dědictví a moderního života.

K nejzajímavějším atrakcím patří mořské návrší známé jako „Morske orgulje" neboli Mořské varhany. Tento unikátní hudební nástroj ze skalek a schránek, které vytvářejí otvory ve stěně promenády, umožňuje vlnám vytvářet příjemné zvuky. Procházka podél nábřeží je tak při poslechu přírodního koncertu skutečným zážitkem.

Zadar

Zdroj: www.flickr.com/

Další unikátností Zadaru je slavný „Pozdrav slunci". Jedná se o uměleckou instalaci složenou z velkých skleněných panelů, jež reagují na sluneční světlo a vytvářejí hypnotizující světelnou show. Během večerních hodin se můžete ponořit do magické atmosféry, kdy se proměňuje pobřeží v barevnou paletu světla.

Zadar

Zdroj: https://commons.wikimedia.org/

Kromě toho je Zadar domovem mnoha památek, jako je například románský kostel svatého Donáta, který je považován za jeden z nejkrásnějších svého druhu. Zajímavostí je také opevněná brána Porta Terraferma.

Pro ty, které Zadar skutečně uchvátí, nabízíme exkluzivní prodej apartmánu 4+kk v nově vybudovaném developerském projektu. Tato luxusní nemovitost o celkové ploše 240 m2 se nachází ve druhém patře budovy a zahrnuje tři ložnice s vlastními koupelnami, prostornou šatnu a otevřený obytný prostor s kuchyní a jídelnou, který vede na terasu s nádherným výhledem na moře. Kromě toho je zde i druhá střešní terasa s bazénem.

Projekt se vyznačuje nadstandardním provedením a důrazem na technické zpracování, včetně vysoké zvukové a tepelné izolace pro optimální soukromí. Komplex se nachází na klidném místě nedaleko pláže v rezidenční oblasti Kožino s možností příjemných procházek podél moře i do centra města. Lokalita zároveň vyniká snadnou dostupností jak do Zadaru, tak na mezinárodní letiště.

Zdroj: www.luxent.cz/prodej-byt-4-kk-kozino-chorvatsko-3/

Lukoran jako „Zadar v malém“

Pokud si chcete užít klidný pobyt daleko od shonu turistických center, vaší cílovou destinací by se měla stát vesnice Lukoran na ostrově Ugljan. Tato idylická obec je obklopena krásnou přírodou, zelenými olivovými háji, vinicemi a modrým mořem. Pro milovníky přírody a aktivního odpočinku představuje Lukoran ideální lokaci k prozkoumání okolních pláží, skalních útesů a úchvatných výhledů na pobřeží. Zdejší přístav přináší pocit autentičnosti a představuje důležité místo pro rybáře, kteří se každodenně vrací s čerstvým úlovkem. Vynechat byste neměli také kostel svatého Petra a Pavla, důležitou památku obce.

Zdroj: https://www.preko.hr/page/lukoran/

Jednou z největších předností Lukoranu je jeho klidná atmosféra a pohostinnost místních obyvatel. Užijete si tu naplno tradiční chorvatskou kuchyni i vynikající místní víno, které dodávají tomuto místu jeho jedinečný charakter. Zároveň je však Lukoran dostatečně blízko k Zadaru, aby vám umožnil prozkoumat další pamětihodnosti tohoto úchvatného regionu.

V našem portfoliu máme v Lukoranu luxusní vilu o rozloze 365 m2, jež je ideálně situována na pozemku o rozloze 2 197 m2 a nabízí úchvatné panoramatické výhledy na moře. Vila disponuje dvougaráží v suterénu s přímým přístupem do zahrady i k moři. Přízemí zahrnuje obývací prostor s kuchyní a jídelnou, který je propojen s krytou terasou. K dispozici jsou také tři ložnice, z nichž hlavní má vlastní koupelnu, šatnu a terasu. Vila je obklopena rozlehlou zahradou s olivovníky a nabízí venkovní krytý altán.

Zajištěn je samozřejmě i vysoký standard materiálů a technologií, včetně systému chytré domácnosti. Všechny pokoje mají podlahové vytápění, klimatizaci a elektrické rolety. Vytápění je řešeno pomocí klimatizační jednotky a kamny na tuhá paliva.

Zátoka Lukoran je klidnou lokalitou, vzdálenou pouhých 20 minut trajektem od centra Zadaru. Oblast nabízí čisté moře a soukromí bez turistického ruchu.

Vila Lukoran

Zdroj: www.luxent.cz/prodej-dum-vila-lukoran-chorvatsko/

Nejhezčí západy slunce jsou nad Privlakou

K méně známým lokalitám dále patří Privlaka, jež se nachází v severní Dalmácii, taktéž nedaleko Zadaru. Toto příjemné přímořské městečko láká návštěvníky především svou krásnou krajinou a klidnou atmosférou. Pobřeží je obklopeno azurovým mořem a rozprostírá se tu několik pláží vhodných pro opalování, koupání i vodní sporty. Často jsou pokryty jemným pískem, což je ideální pro rodiny s dětmi.

Privlaka

Zdroj: https://www.visit-croatia.hr/

Za prozkoumání stojí také historické centrum města, kde můžete najít památky jako kostel svatého Vida z 12. století. Privlaka je rovněž skvělým výchozím bodem pro objevování okolních přírodních krás. Nedaleko se nachází národní parky Kornati a Krka, jenž nabízejí úchvatné scenérie.

Privlaka je známá pro své úžasné západy slunce, které můžete obdivovat z promenády nebo z některé z útulných restaurací podél pobřeží. Poklidná atmosféra a přátelští místní obyvatelé vytvářejí přívětivou atmosféru – procházky po úzkých uličkách plných tradičních kamenných domů a romantických zákoutí si zamilujete.

Privaka

Zdroj: https://unsplash.com/

V Privlace nabízíme k prodeji například dvojdům o rozloze 90 m2. Tato luxusní nemovitost se nachází ve třetí řadě u moře s nádherným výhledem. Interiér prošel kompletní renovací a má vlastní zahradu o rozloze 200 m2 s bazénem a ohništěm.

Přízemí domu zahrnuje útulný obývací pokoj s kuchyní, ložnici, toaletu a vstupní chodbu. V prvním patře se nachází chodba, dvě ložnice, koupelna a galerie. Samozřejmostí je klimatizace.

vila in Privlaka, Croatia

Zdroj: www.luxent.cz/prodej-dum-vila-privlaka-chorvatsko/1490/

Ať už hledáte druhé bydlení či investici v Chorvatsku, rádi Vám pomůžeme. V našem portfoliu je také široká nabídka neveřejných, tzv. off market nemovitostí, pokud hledátě něco opravdu výjimečné, neváhejte se obrátit přímo na Veroniku Peckovou (veronika.peckova@luxent.cz, tel. 771 255 255).

Jsme experti na prodej exkluzivních nemovitostí v Česku i v zahraničí. Rádi vám poskytneme konzultaci online nebo osobně v naší pražské realitní kanceláři zaměřené na luxusní nemovitosti Luxent – Exclusive Properties na adrese Pařížská 205/23, Praha 1 – Josefov. 

Life & style

Novinky ze světa realit