Quo vadis, Pařížská?

Praha je nejenom vyhlášeným střediskem kultury a historických památek, ale i módy. Její středobod, věhlasná Pařížská ulice, prochází nyní vítanými změnami. Na jaké nové značky se tedy můžete těšit? A víte, že své nové sídlo zde rovněž našla naše realitní kancelář?

Pařížská ulice Praha

Zdroj: https://upload.wikimedia.org/

Jedna z nejznámějších ulic v České republice, táhnoucí se od Staroměstského náměstí až k Vltavě, se stala synonymem přepychu a vybraného vkusu. Pařížská se ale nerovná jen koncentrace butiků. Ke slavné promenádě se váže bohatá historie, která se pojí především s působením židovské obce v Praze.

Samotná třída vznikla na přelomu 19. a 20. století při přestavbě pražských čtvrtí. Tehdejší židovské ghetto v Josefově prošlo radikální asanací – vidinou bylo vytvoření reprezentativní promenády po vzoru francouzské Champs-Élysées. Celosvětově známý pařížský bulvár pak inspiroval rovněž název ulice, která se v roce 1947 přejmenovala z původní Mikulášské (podle barokního kostela sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí) právě na Pařížskou. Kvůli odporu tamních obyvatel, ale také nedostatku finančních prostředků, však nebyl původní plán realizován v celé své kráse. Díky tomu se nicméně podařilo uchovat některé historické židovské skvosty.

Nejviditelnějším pozůstatkem původního židovského města je Staronová synagoga v horní části ulice. Stavba přezdívaná Altneuschul, jejíž původ se datuje do druhé poloviny 13. století, patří k nejstarším synagogám v celé Evropě. Podle legendy by právě na její půdě měl být uložen známý Golem, kterého k ochraně Prahy stvořil a oživil rabi Löw.

Staronová synagoga Praha

Zdroj: https://commons.wikimedia.org/

historických nemovitostí stojí za zmínku také Schierův dům, stojící na rohu Pařížské a Staroměstského náměstí, který svého času obýval mimo jiné Franz Kafka. Ten vyrostl na místě domů zbouraných v rámci asanace v roce 1896 a patří tak k aktuálně nejstarším stavbám. Nese se v barokním slohu a je tak hojně zdoben sochami slavných českých umělců. Palác byl bohužel značně poničen během druhé světové války, konkrétně během bojů v rámci pražského povstání v květnu roku 1945, ale v letech 1946 až 1949 se dočkal rozsáhlé rekonstrukce.

Co přibylo ve výkladní skříni Prahy?

Tradici luxusního koridoru pak odstartovala již v roce 1917 společnost Hermés. Jejího vzoru následovaly v rychlém sledu značky Louis Vuitton, Lacoste či Salvatore Ferragamo. A módní epicentrum bylo na světě! Dnes se Pařížská třída pravidelně řadí do žebříčku nejdražších nákupních ulic na světě a na jejích přibližně 660 metrech se nachází zhruba čtyřicítka obchodů a nejrůznějších služeb.

Opěvovanou ulici v poslední době oživilo hned několik předních světových značek. Praze dlouho chyběl jeden z největších módních gigantů, a sice Chanel. Dnes jej však již naleznete v Pařížské č. 22! Přepychový butik vyrostl v budově ve stylu art deco a za jeho interiérem stojí americký architekt Peter Marino. Dvoupatrová prodejna se rozkládá na ploše 400 metrů čtverečních a představuje nejnovější výtvory značky v oblasti módy, hodinek i šperků. Seženete tu také kompletní portfolio vůní, make-upu a péče o pleť. Ke žhavým novinkám patří parfém z kolekce Les Eaux De Chanel, Paris-Paris, dále nové vzrušující kreace Les Beiges a v neposlední řadě produkty z nové holistické a ekologicky odpovědné kosmetické řady N°1 De Chanel.

 

Chanel Praha

Zdroj: https://www.chanel.com/cz/

Na adrese Pařížská 13 se pak otevřela vůbec první pobočka Balenciaga v ČR. Nejnovější kousky lze vybírat na 121 metrech čtverečních, které byly po vzoru ostatních poboček po celém světě navrženy v duchu takzvané raw architecture. Ta působí de facto nedokončeným dojmem a vyznačuje se strohými liniemi, minimalistickým nábytkem a důrazem na autenticitu, ale i udržitelnost. Tváří nejen podzimní kolekce The Lost Tape 2022, kterou charakterizují denimové sety, ale i klasické kostýmky a kožichy, se stala mimo jiné americká top modelka Bella Hadid. Ke konci roku bude možné sehnat také dlouho očekávanou řadu ze spolupráce s firmou Adidas, která již od svého představení vzbudila značnou vlnu kontroverze.

Balenciaga Praha

Zdroj: https://www.archiscene.net/

Velkou událostí bude na podzim také otevření klenotnického domu ALO diamonds, který se v Pařížské stane vůbec první českou značkou v zástupu nadnárodních podniků. Přidá se tak k věhlasným šperkařům, jako jsou Tiffany & Co., Cartier nebo Bvlgari. O návrh butiku s unikátními diamantovými kolekcemi, které si vydobyly celosvětový věhlas, se postaral holandský designér Marcel Wanders a bude odrážet skutečný luxus.

ALO Diamods Praha

Zdroj: https://iluxus.cz/

Změny se dějí i v naší realitní kanceláři, která se po několika letech přesouvá do nového. Pařížskou ulici ale neopustíme! Stěhujeme se pouhých 100 metrů, přes ulici, do větších prostor s nádherným výhledem na panorama historické Prahy. K  zařízení použijeme špičkové vybavení, které vám postupně blíže představíme. Můžeme jen prozradit, že se určitě máte na co těšit.

Luxent Praha

Zdroj: Luxent - Exclusive Properties

Rádi vás samozřejmě v našem novém sídle provedeme – určitě si tedy zapište novou adresu (od 1.9. 2022) naší pražské realitní kanceláři zaměřené na luxusní nemovitosti Luxent – Exclusive Properties, a sice Pařížská 205/23, Praha 1 - Josefov.

Luxent Pařížská ulice Praha

Zdroj: Luxent - Exclusive Properties

Life & style

Novinky ze světa realit